От шише на каква чаша?

  • 3 419
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 223
още от 3 месечна й дадох да опита от нашите чаши - стъклени. на 6 месеца й взех малка стъклена чашка мини халба с дръжка и малък диаметър- едно към едно с големите халби. почнах с по-една две глътки. после увеличи количеството до половин чаша, направо се научи да сърба от нея. в началото се заливаше, защото не се сещаше да глътне изсърбаното и то потичаше по брадичката й, но постепенно свикна. като не съм предлагава вманиачено, 1-2 пъти в седмицата. и така увеличи количесвото на 1-2 такива чашки. пропуснах да кажа, че една чашка е 60 мл.
според мен колкото по-рано, по-бързо свикват.
е, нощем пием вода с биберон, но от 2-3 седмици имаме сукателна възглавничка на горната устна, никога не е имала и не знам каква може да е причината. дали е голяма вече - 1 год. и биберонът не и пуска достатъчно, та тя натиска много. дали може да се пие нощем в легнало положение от тези накрайници вода? досега не съм купувала - моля за съвет?

# 16
  • Мнения: 15 379
...дали може да се пие нощем в легнало положение от тези накрайници вода? досега не съм купувала - моля за съвет?

Може, разбира се.
Единственото условие е да купиш нетечащ накрайник. Само когато детето смуче, течността капе. А колкото и шишето да се подмята, то няма да тече и детето и леглото ще са сухи.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
а защо трябва да пие легнало, аз лично не бих оставила детето от какво да е да пие легнало.

# 18
  • Мнения: 15 379
Защото нощем явно детето се разбужда, за да пие вода.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
това , че се разбужда ми стана ясно, аз бих го понадигнала, никога не бих дала на бебе или дете в пълно легнало положение да пие или яде, още повече че струята от чаша не е особенно слаба.

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако чашката е с твърд накрайник,не би имало проблем да се пие в легнало положение;отвътре някои имат силиконов уплътнител,който предпазва от изтичане и водата пада на капки.Дъщеря ми се буди нощем понякога и пие от такава чаша.
Иначе всичко е до индивидуалност на детето,има такива които на 5мес. пият от обикновена чаша,виждала съм и друга крайност,на 5г в шише с биберон... Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
нашата си беше с твърд, никак не беше на капки, но и на капки да е, легнал човек най-лесно се задавя, дори и с капки.

# 22
  • Мнения: 1 897
И синът ми пие вода в легнало положение,с мек накрайник е шишето,само понякога пие сок от обикновена чаша със сламка.

А за легналото положение,проблема е повече за АМ,защото навлиза в ушите и се получава възпаление,въпреки това докато бяхме в родилното акушерките първо в кувьоза го хранеха легнал,а и след това,аз вкъщи леко го повдигах.

Сега си пие сам млякото пак в легнало положение,не иска по друг начин,досега не се е задявал нито от вода,нито от мляко.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
ще ме прощаваш, но да му влиза в ушите вода или мляко си е брутално.

Общи условия

Активация на акаунт