още за гърнето

  • 1 129
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
А аз от опит ще ви кажа ,че преди 2 годинки НЕ МОГАТ да схванат за що идва реч и по-добре да не се насилва малкото човече.
Е, всеки прави това ,което иска, разбира се Simple Smile
От друга страна ,може би Лили е права.....има логика ,но аз не съм пробвала Laughing

# 16
  • Мнения: 359
Мили, майки това с гърнто и памперсите е много болна тема:)))...много е дискутирана, а и схващанията по тази географска ширина са доста различни от останалия свят май?Sad аз с моя сладурко се борех отчаяно доста време изпуснах ляото (поне така си мислех) и вече си представях епопеята за идващото лято, когато попаднах на д-р Фицхю и "Изкуството дабъдеш родител". Горещто ви я препоръчвам. Човекът съвсем добре обяснява процеса на приучване, стъпка по стъпка. Оказа се, че не сме изпуснали момента, а тамън кам 2 год. и 4 месеца вече ходи на гърне (основно за акане Embarassed), но с това се почвало. А вчера сам пожела да пробва как е на голямата тоалетна:)))...Аз започнах със различни стимули:), малки награди (бонбон, похвала, играеме с кубчета, четеме книжка, шоколадово яйце ... всеки си познава детето и знае как да го стимулира), ако си каже и свърши работата където му е мястото. Успех на всички.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Я кажи как точно го подканяше? Казваше ли му нещо или направо го водиш да пишка? Аз го питам "искаш ли да пишкаш на гърнето" или "хайде да правиш пиш в гърнето", а той ми вика "не щеш! пасите, пасите!" иска си памперса. Друг път пък като му сваля напикания памперс си иска гърнето, ама пишва 2 капки, щото преди това е свършил работата в памперса.
Казвам му хайде на гърнето, ако не иска предлагам на тоалетната чиния - в повечето случаи на едно от двете места се съгласява. Като откаже го оставям да се опиква, не му е особено приятно и в паника ми съобщава че пишка или ака. Естествено го държа без памперс, защото като е с памперс си вършеше в него работата, без да съобщава.
Просто трябва да уцелиш момента, дечко да е благоразположен към сътрудничество, защото преди месец, подобно упражнение би ми се видяло "мисия невъзможна". Преди номера по гащи като мама и тати не вървеше, сега минава без проблеми.
Голям кеф му е да се разхожда по голо дупе, като стане от гърнето и не мога да го обуя - това ми е сега проблема.

# 18
  • Мнения: 2 784
Здравейте от мен.Не се чудете защо децата не искат да стоят на гърнето ,просто сте изтървали момента.Може да ви се стори прекалено ,но дете се учи да ходи на гърне щом се научи да сяда.После захитряват и става много трудно.Е ,памперса е голямо удобство, но така не правите услуга на никой още повече на детето.Дано не се е засегнала някоя мама но говоря от личен опит.
Черешке, моля обясни ми как дете на 6 месеца може да контролира пикочния си мехур, че и да си казва? newsm78 Аз дете, дето да ходи на училище с памперс не познавам, за всичко си има време.

# 19
  • Мнения: 5 873
Като го подържиш без памперс ще видиш на колко време пиша и почваш да го слагаш на на определен период от време.Не казвам, че дете на 6 месеца може да се научи да контролира пикочния си мехур.Целта е да свикне с гърнето.Голяма грешка според мен е детето да играе с нещо когато е на гърнето-в един момент то просто не знае защо стои там.Само искам да кажа още, че приучването към гърнето изисква време ,а също че детето може да обажда и без да говори-малката ми дъщеря си ходеше на гърне на 1 годинка и обаждаше.Не искам да поучавам никой -просто давам мнение.Поздрави на всички мами.

# 20
  • Мнения: 115
Айде и аз да се включа да си дам мнението или по точно да споделя опита си.
Значи имах една роднина, която ме караше да уча дъщеря си, която беше на 3-4месеца да чишкала на разни вестници и пр.Аз само вежливо я излушах и изобщо не се назорих да правя такива глупости.
Малката беше на повече от годинка, когато започнах да я уча да ходи на гърне, но тя така и неискаше да се научи.Чак след 2рата се научи да чишка на гърнето, но не искаше да прави акото на него, за това си искаше памперси............Но след няколко месеца ей така от само себе си, започна да ползва гърнето за всичките си нужди.......Вече можех да я разхождам без памперси, но слагахме за през ноща.Постепенно тя започна да не се напикава нощно време - памперсите бяха сухи.......и махнах и тях.........Така че според мен, когато детето е готово, то само си знае кога какво да направи.......Просто нека не ги пресилваме зорлен нещата........Не ние учим децата, а те нас...........Е разбира се това не важи за всичко!!!Трябва да положим и усилия и от наша страна.........Успех на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт