Цели четири свещички ще духнат ФЕВРУАРЧЕТАТА всички!

  • 61 595
  • 330
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 973
Хайде и аз да се разпиша.
ЧНГ. Много здраве, късмет и успехи през новата 2013г.

Ние също сме добре. Баткото слуша когато си поиска, а малката расте и става все по-занимателна. Купона е пълен, но поне не скучая.
Скрит текст:
Ето ги и двете ми слънчица.

# 256
  • Мнения: 354
И аз да се разпиша:

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ! ЗДРАВЕ , ХАРМОНИЯ, ТОПЛОТА И УСМИВКИ!

Ние сме добре. Ицко ходи на градинка, послушен е и много обича да рисува. Кака пубертясва със завишена скорост , но и това ще мине.

Целувки от нас.

# 257
  • Мнения: 70
Такаааа, виждам, че никой не пише, но се надявам някои да четат, затова, ще си позволя да публикувам нещо, което предолагам че, ще ви бъде любопитно да прочетете. В момента се готвя за един изпит по психология и едната тема е за Едиповия комплекс-понеже касае децата на възраст като нашите ще ви бъде полезно. В къщи е изключително показателен и Киара се отъждествява като момче и ме кара да й викам Пешко( като братовчед й) ooooh! Та ето за какво иде реч:
Скрит текст:
Едиповият комплекс се изживява между 3 и 6-годишна възраст, след което се появява латентна фаза. Това е период от емоционалното развитие на детето, в който то изпитва чувства на нежност и любов към родителя от срещуположния пол и същевременно чувство на враждебност и конкуренция към родителя от същия пол. Този етап е фундаментален за бъдещото психичното развитие на човека. Това е и периодът, в който детето преоткрива удоволствията, които изпитва тялото.
Ерогенни зони съществуват още от самото раждане. В началото детето се храни с биберон, но после  потребността от хранене се заменя само от биберона, защото то  изпитва удоволствие от самото смучене. Устата е снабдена с рецептори и става ерогенна зона. Бебето смуче пръста си или биберон, за да се успокои и да се почувства приятно.
От майката идва храната, любовта, грижата и топлината, а от бащата – силата, защитата, сигурността и правилата. Когато детето се роди, то е най-близо до майката, а бащата остава встрани. Той помага и се грижи за двамата, но по-късно трябва да ги раздели. Така се появявя триангулация майка-баща-дете. Триангулацията е явление, което присъства навсякъде в живота (шеф-колеги-ние).Разликата между психоза и невроза преминава през тази способност за триангулация. Ако не преминем успешно през Едиповия комплекс в детството си, ставаме невротици. Липсата на триангулация води до патологични отклонения. Такива са децата аутисти, които остават извън Едиповия комлекс.
Съществува разлика при преминаването през Едиповия комплекс при момичетата и момчетата:
● Момчетата са повече свързани с майките си още от самото раждане. Те изпитват нежни чувства към нея още от началото и не се налага промяна в обекта на любовта.. Този период преминава в няколко етапа:
1. Откриване на удоволствието. В началото случайно момчетата откриват частите на тялото, които им доставят удоволствие. Започват да си играят с тях и да се изследват. Паралелно с това те наблюдават и анализират особеностите на другия пол. Започват да задават много въпроси за това, каква е разликата им с момичетата и защо има такава разлика. Поради наличието на много табута и псевдоморал по темата, отговорите често биват заплашителни и враждебни. От това произтича и следващият етап.
2. Кастрационен страх. Поради страх, неудобство или незнание родителите или възпитателите отклоняват въпросите на децата за разликата в половите органи. Липсата на информация води до догадки и фантазии, че при момичетата половият член не е пораснал или е отрязан. Тогава те започват да изпитват страх за собствения си полов орган.Когато възрастните забележат, че детето си доставя удоволствие, те в повечето случай изпитват ужас и категорично забраняват на детето да се самозадоволява. Заплашват ги, че „ще им изсъхне“ и други подобни, което още повече засилва кастрационния страх. Внушават им, че това не е редно, насаждат табута и чувство за вина, което може да има много негативни последици в бъдещото им полово съзряване.
3. Забрана за инцес. Това е забраната за кръвосмешение, която възрастните трябва да поставят много ясно и категорично. При децата инцеса се изразява в желанието да се оженят за родителя си. Те задължително трябва да чуят: „Ти не можеш да се ожениш за майка си!“ и да се обясни забраната, за да не се подхранват грешни илюзии. Това не трябва да е еднократен разговор, а много обяснения, за да могат да осъзнаят този факт постепенно, но ясно.
4. Окончателна идентификация. Това е идентификацията с бащата по черта. „Като порасна, ще стана като татко!“ Момчетата несъзнателно започват да се отъждествяват с бащата и по този начин те поемат вече житейската си роля на мъж и баща. Любовта им към майката постепенно се измества и се освобождава място за други жени в понататъшния им живот.
Успешното преминаване през Едиповия комплекс е важно условие за бъдещото им правилно психологическо развитие.
При момичетата характерно за Едиповия комплекс е смяната на обекта на любовта. Като бебета те есествено са постоянно свързани с майката, но към 3-годишна възраст те насочват чувствата си към бащата или роднина от противоположния пол. При тях също се наблюдават няколко етапа:
1.   Откриване на част от тялото, която носи удоволствие. Играят с нея и се самоизследват.
2.   „Завист към пениса“ - това чувство се заражда, когато установят, че момчетата имат пенис. Първоначално те забелязват, че момчетата пишкат прави, наблюдават ги и виждат разликите между половите органи. Появява се желанието и те да имат и магат като момчетата. Откритите различия провокират у тях много въпроси:“Защо аз нямам?“, „Дали майка ми има?“ Ако не им бъде отговорено на въпросите, те изпадат в догатки и страхове, че нещо не им е наред. Когато  родитилите и възпитателите се осмелят да им обяснят разликите, те в повечето случаи наблягат на детеродната способност на жената, но това не успокоява момичетата. След като се убедят накрая, че всички жени, включително и майка им, нямат полов член, те насочват своята обич и внимание към бащата.. Характерни за този етап са игрите на „майки и бащи“, в които те проиграват бъдещите си функции в живота. Във въображението им ролята на съпруг играе бащата и те често афишират желанието си да се омъжат за него.
3.   Забраната за инцеста и тук е задължителна. Трябва ясно да им се каже, че НЕ може да се омъжат за баща си, защото е забранено, не е редно и никой не би трябвало да го прави.
4.   Идентификация с майката по черта. В даден момент и момичетата осъзнават, че искат и трябва да станат „като мама“. Започват да подражават в поведението и външния си вид на майката, а бащата остава на заден план. Те навлизат в бъдещата си социална и житейска роля.
И при момичетата и при момчетата краят на Едиповия комплекс настъпва когато навършат 6-7 години. Тогава се появява  „свръхаза“ т.е. Съвестта, която е вътрешната инстанция регулираща емоциите. Успешно преминалите реализират нормален сексуален живот като зрели хора. Проблеми могат да се проявят в тези семейства, където един от родителите липсва и децата нямат подходящ пример за функциите на даден пол и семейната структура

# 258
  • Мнения: 110
Здравейте на всички. Помните ли ни? Не съм се вясвала много отдавна, но сега искам да ви почерпя за РД на моето голямо момче. Кога минаха тези 5г. така и не разбрах. Снощи му разглеждах снимки от раждането до сега, и като се разревах....и аз не знам защо....



А ето го и него: 
Скрит текст:

# 259
  • Мнения: 387
Мимеееееееее........ Hug  да ти е здрав и много щастлив Любо  Hug Heart Eyes
страшни са и двамата  Hug
весел празник и много усмивки  Hug

# 260
  • Мнения: 69
bdbaloni
Как да не помним този чаровен Люко Hug - да ви е жив и здрав, много щастие и усмивки да има в дните му!
bouquet  bouquet  bouquet


Бубе и за вас Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 06:39 от *Дария*

# 261
  • Мнения: 70
Честит рожден ден на Люко! Да е жив и здрав и много усмихнат! newsm59

Много е порастнал, Миме. Направо си е друго момченце Hug

# 262
  • Мнения: 184
Честит рожден ден на Люко!Нека е жив и здрав и да има прекрасно детство!  Tada Tada Tada Tada Tada Tada Tada
Наистина,кога минаха 5 години и аз не усетих.
Честита нова година на всички и нека тя да е успешна за нас! newsm10

# 263
  • Мнения: 543
Здравейте, мили приятели! Честито на навършилите пет годинки и весело посрещане на останалите рождени дни! Нашия празник мина чудесно! Децата се забавляваха, като за целта бях поканила аниматор, облечен като Спондж Боб, който се представи блестящо и два часа децата не спряхада се смеят и играят. Поради факта, че не харесвам фейсбук като цяло, реших да не качвам там снимки в профила ми, но който иска да види част от тържеството може да влезе на страницата на Кафе "Надя" във фейсбук - там има качени снимки и клипче. Заведението беше също много хубаво, с очарователни собственици.

Честит рожден ден на скъпите ми МЕРИ и ЕЛЕНИЯ! Hug  bouquet Heart Eyes

# 264
  • Мнения: 387
честит рожден мили Елентике и Мери,  Hug
безкрайно щастие и здраве ви желая ,
празник с много приятели и красиви моменти  Hug



# 265
  • Мнения: 387
Почерпете се за здравето на моите момичета  Hug

# 266
  • Мнения: 8 997

bubeto 29 Живи и здрави да са ти рожденичките.
Много да ви слушат, да растат весели и умни!
Весел празник!
Всички сме във фейсбук, там гледаме снимки на децата, виждаме как растат, кой си има братче вече, кой какво стихче е научил и може би тук сме позабравили малко мястото.
Сигурна съм, че всички ще се радват да видят твоите близначки тук. Simple Smile

# 267
  • Мнения: 69
bdbaloniЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВЯРА И ВЕЛИЗАРА! ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ ДА СА ВИ, БУБЕ! МНОГО РАДОСТ И ГОРДОСТ ДА ВИ НОСЯТ! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК! bdbaloni
[/color][/size]

# 268
  • Мнения: 15
Честит Рожден Ден на Вяра и Велизара!!!  nbirthday newsm59  bigdance2 Весел празник Бубенце!!!

# 269
  • Мнения: 387
Благодаря ви момиччета  Hug Hug Hug

Алинка ,нямам регистрация във фейсбук... Confused

трябва да направя някой ден... Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт