Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 423
Журналистически подлоги, не ви ли омръзна да сте такива? Не стига, че си правите материалите като четете форуми без да проверите информацията си. видях миналата седмица в Телеграф, материал,който преразказва какво пишем тук. това не е журналистика, това е мързел и тъпоумщина. А този може да вика "ялова" на сестра си или дъщеря си.

# 271
  • Мнения: 22 867
Журналистически подлоги, не ви ли омръзна да сте такива? Не стига, че си правите материалите като четете форуми без да проверите информацията си. видях миналата седмица в Телеграф, материал,който преразказва какво пишем тук. това не е журналистика, това е мързел и тъпоумщина. А този може да вика "ялова" на сестра си или дъщеря си.

Момичета, не се косете, просто в момента журналистиката ни е ялова. Без кавички! Доказателства бол - който вестник и списание да вземеш! Peace

# 272
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Мили момичета, не се ядосвайте, наистина журналистиката ни е такава, явно и църквата ни е такава, но вие не се ядосвайте заради необмислените изявления на група хора, които само търсят да запълнят определена страница във вестник, или на свещенници опитващи се да изместят фокуса на общественото мнение от собствената си продажност.

# 273
  • Мнения: 107
нещо не разбирам!

# 274
  • Мнения: 11
Zdraveite i ot men. I az iskam da izkaja svoeto nedovolstvo ili nz kakva dcuma da izpolzvam za porednata izmislena glupost v na6ata darjavica. Napravo nemoga da povqrvam 4e izob6to se povdiga temata za invitro i za surogatnoto mai4instvo, kato za lo6i ne6ta. Tezi hora da me pro6tava Gospod sa palni  Bezbojnici, kak moje da othvarlq6 takava pomo6t kakvato e invitroto za ,jenite koito ne mogat da zabremeneqt. Teq tipove da li sa izpitvali 4ustvoto na prav pogled da si prav i zdrav a vatre6no vsi4ko da e nagore s glavata, dali  ose6tat razo4arovanieto vseki mesec kato vidi6 4e 4erti4kata e samo edna i da vidi6 tajniq pogled na saprugat si? Napravo nqmam dumi!!!!

# 275
  • Мнения: 8
Един добър анализ на позицията на Синода:

http://www.pravoslavie.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%B5%D1%82%D0%B8%D … D0%B8%D1%82%D0%B5

...очевидно и сред вярващите има трезвомислещи хора.

# 276
  • София
  • Мнения: 6 373

много време чакахме, но все пак, нещо дочакахме.

във връзка с горния линк, ето развитието по случая:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 176&Itemid=31

# 277
  • Мнения: 234
Толкова могат тези писари.
Мен лично не може да ме обиди човек завършил училището за Етикети.
Знам,че това някой ден ще потропа и на неговата врата.
Не се косете заради подобни дребчовци.
И зад своя гръб съм чувала какво ли не.

# 278
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 784
Пухи, вярно е че простотията ходила по хората, а не по гората, ама това е вестник от национален мащаб, а не някакви си жълти страници и т.н.Недопостимо е да обиждат по този начин  Naughty

# 279
  • Мнения: 234
Недопустимо е,да.
Съгласна съм,че от всички страни - институции,медии и пр. се отнасят
 с неуважение към всички хора с проблеми,но пазете си нервите за друго ,момичета  Hug

# 280
  • Мнения: 796
А... Стандарт, тя Бенатова какво направи в репортажа си за инвитрото, когато даваха счупените яйца в кората. Какво да ядосваш на такива хора, като само бръмбари са им в главата. Колкото имаме журналисти, толко ни е читава и църквата. В такива ситуации - вятър духа, имаме си по-важна работа и трябва да си пазим нервите Hug

# 281
  • Мнения: 1 988
ето го и митрополит николай с изказванията си от вчера  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48498.0

християнка съм и съм вярваща, ама нашите попове ги недолюбвам...

# 282
  • Мнения: 1 245
Не ми се чете напред в темата, но видях заглавието и се възмутих. На Светия Синод не знам дали да вярвам /даже ми е странно, че изписах името с главни букви, сякаш е нещо важно и съществено/, но на народната мъдрост вярвам, защото тя никога не ме е подвеждала. И обобщава в себе си дългогодишния опит на една нация. Българите имат една поговорка: "Ситият на гладния не вярва!". Ако повечето от хората в този синод по обективни или субективни причини не са могли да станат родители, дали мнението им щеше да бъде такова??? И дали нямаше да потърсят други начини да осъществят изконното право на всеки човек да остави след себе си поколение. Смятам, че не съм неграмотна, нито пък неинформирана, за да ми се натрапва мнение, че, видите ли колко деца имало по домовете и чакали за осиновяване, а такива като нас тръгнали да правят опити, за да се сдобият с деца. Мисля, че това също е мое право - сама да реша как да постъпя! Да, може и да реша да осиновя дете, но не искам това да става с посочване на пръст, че съм длъжна да го сторя. Или това да е единствения вариант, който синодът е определил за мен. Едно време комунистите анатемосваха и се опитваха да движат живота на хората и да им определят кога, колко и как ще раждат, а сега синодът. Ами нека отците от синода да се замислят дали има разлика в методите на упражняване на влияние?  И дали сравнението им с комунистите е случайно???? Оставете всеки човек да направи собствения си избор! Той има право на това!!!

# 283
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Смятам, че не съм неграмотна, нито пък неинформирана, за да ми се натрапва мнение, че, видите ли колко деца имало по домовете и чакали за осиновяване, а такива като нас тръгнали да правят опити, за да се сдобият с деца. Мисля, че това също е мое право - сама да реша как да постъпя! Да, може и да реша да осиновя дете, но не искам това да става с посочване на пръст, че съм длъжна да го сторя. Или това да е единствения вариант, който синодът е определил за мен.

И аз не разбирам защо се вменява като задължение на хората с репродуктивни проблеми да осиновяват деца. Ами защо и тези без репродуктивни проблеми вместо да раждат не започнат да осиновяват? Така де, щом ще си говорим глупости...
Какво общо имат изоставените деца с моите репродуктивни проблеми? За мен решението е лечение. Ако се окаже, че няма как, тогава да ме оставят да си реша какво да правя, а не да ми навират в очите осиновяването. Има пък хора, които като разберат, че не могат да имат собствени деца, си остават без деца до края на живота. Не осиновяват. Да им търсим ли вина? Да ги сочим ли с пръст? Ми то и хора, които могат да имат деца, не са длъжни да раждат. Това не е задължение. Прави се ако и когато човек желае.
А БПЦ да си гледа в собствената паница, че там такива богоугодни скандали за имоти се вихрят, че отдавна са се отклонили от вярата и са станали търговско дружество.

# 284
  • Мнения: 234
Зимна Роза,страхотен пост!

За мен вменяването на вина и задължения в днешно време,за подобни въпроси е остатъчна диря от комунизма.

Общи условия

Активация на акаунт