Столче за кола Cybex Pallas - хелп...

  • 12 466
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Ох, ми то хубаво да ида на място и да пробвам, ама като съм на около 400км оттам Tired Ще го поумувам още... така или иначе имам още временце Wink

# 16
  • Мнения: 372
Столчетата с гръб към движението са най-безопасни, ако търсиш максимална безопасност, но в БГ имаше само един модел който се предлага. А и не знам дали след годинка можеш да го задържиш с гръб към движението, сега им е интересно да разглеждат.

Моето детенце денем спи около час, а по времето когато избирахме столчето спеше по 40мин точно, та дали е удобно за сън не е било приоритет при избора. Друг е въпроса че ходихме до Гърция и за първи път откак се е родила спа непробудно 3 часа дневен сън  Shocked Shocked
И изобщо денем като ходим някъде постоянно си дремва по малко  newsm78

Както казах на снимката е в изправено положение, тя обикновено така спи, защото заспива неочаквано  Laughing  Може леко да се наклони назад, но не много. Долу горе става като в автобус ако си свалиш седалката. Като сме на дълъг път и видя, че се кани да спи ѝ го свалям назад.

Столчетата в този клас 9-36кг нямат много по-легнала позиция, както е казала Angel_Dust.
Ако искате непременно легнало положение се ориентирайте към 9-18.

П.С. Ако се спрете на този модел непременно се разберете с магазина, че ако детето не иска да стои вътре ще го върнете. Когато се спряхме на този модел четохме много ревюта, че някои деца отказват да стоят в него. Хората от магазина са много разбрани  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
всъщност 2 модела се предлагат в бг до 4 години с гръб, би сейф и бритакс, дали ще задържиш дете над година - ако не познава друг начин на возене - да, иначе може би.
За наклона ясно ми е колко може, колкото при 15-36 става наклона, което е минимално, колкото да не висва главата напред. http://www.youtube.com/watch?v=VCDsM4DCkEk в това клипче е показано. scarly останах с впечатление, че и при заспало дете може да се издърпа напред стола? не е ли така?
Иначе наистина има много деца, които тази преграда не биха приели.

Хубаво е все пак ако може да го пробвате в колата, никъде ли в Бургас не продават?
Не за друго но не всеки стол пасва на всяка кола.

# 19
  • Мнения: 372
Може да се издърпа стола и като заспи детето, да! Моето лично спи много леко и се буди, няма как след като е заспала да я преместя назад, а като е будна не дава да мърдам назад столчето, обича да си гушка възглавницата и да гледа наоколо и така заспива. На тази снимка например излязохме само за няма и 15 мин с кола и то след следобедния ѝ сън  Laughing

Като тръгнем на дълъг път предварително дръпвам столчето в шезлонг позиция за да е облегната назад през цялото време  и така заспива облегната назад, само самата облегалка за глава я местя напред или назад като разглежда или като ще спи Peace

Като цяло съм много доволна. Трябва да е мин 75 см като височина детето, ако е по-ниско възглавничката отпред ще му идва високо, има отстрани място къде да си ги държи, но предполагам няма да е удобно

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Angel Dust, кое е това столче на Бритакс 9-18, което се монтира в посока обратна на движението до 4 г. ? newsm78 Аз точно такова си търся, но нещо не намирам  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
Britax Two-Way Elite
http://www.detski-sedalki.com/%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%87%D0% … tax-two-way-elite даже е 9-25 кг около 550 лв

# 22
# 23
  • Мнения: 13
Само забравих да добавя - лятото запарва, трябва да се отпусне повече отпред или да се пуска климатик.

Здравей. Исках да те попитам понеже и аз гледах това столче и мислех да купим същото тъй като пишеше че е от такава материя че да не запарява и бебето да не се изпотява. Наистина ли запарява и къде по точно?

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.bebe-best.com/cybex-leten-kalaf-za-stoltche-za-kola-p-31914.html може да си купиш летен калъф... но както съм писала и преди, когато сдетето е плътно приковано в един стол, в летни жеги и пичащо през прозореца слънце няма как да не се спарва...аз също съм залепвала за седалката на колата, въпреки климатроника в такива условия....

# 25
  • Мнения: 13
http://www.bebe-best.com/cybex-leten-kalaf-za-stoltche-za-kola-p-31914.html може да си купиш летен калъф... но както съм писала и преди, когато сдетето е плътно приковано в един стол, в летни жеги и пичащо през прозореца слънце няма как да не се спарва...аз също съм залепвала за седалката на колата, въпреки климатроника в такива условия....

Ние купихме на Бертони понеже ни казаха че били добри. Обаче малката става цялата мокра в жегите и реших че ако купим друг модел ще се реши този проблем. Има ли смисъл да купувам друг?

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
бертони нищо не им е хубаво, нито гарантират някаква сигурност, нито са удобни, нито са им хубави материите , нито нищо.... така че има сма смесъл от нов стол и то последното, което е, е заради потенето...

# 27
  • Мнения: 13
Някой ползвал ли е столче на тази марка "Cybex" да каже дали е доволен?

# 28
  • Мнения: 56
Здравейте момичета,
ние от няколко дни се сдобихме с такова столче (Cybex pallas fix) и още не мога твърдо да изрека мнение. Бях чела доста за това столче в немските форуми и там тези, които го бяха закупили бяха много доволни. Надявам се и ние да останем доволни. Все още не сме излизали на дълъг път с него, но скоро и това предстои. Ние с мъжа ми сме от Бургас, но живеем в София. Пътуваме на 2-3 месеца по веднъж. Преди 2-3 седмици пътувахме за последно, но тогава бяхме все още с кошницата. Другата седмица заминаваме за Банско и мисля да изпробваме новия стол. Само да добавя, че имаме 2 кошници и още 2 стола от 9-18 от баткото и мога да твърдя, че всички спарват. винаги съм постилала пелена, но тя не помага. Ако някой има впечатления от летния калъф нека да сподели, да знам струва ли си да го поръчвам.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
детето ти е прекалено малко още за този стол, ползвайте си още кошницата...поне още 4-5 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт