Франция извън Париж

  • 72 542
  • 476
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 606
Бихте ли ми помогнали да се ориентирам малко в толкова много инфо ,че съвсем се обърках?
Не можах да разбера как точно да стигна от летището на Базел до Колмар?
Доколкото четох трябва да  взема градския автобус до гарата.
От там се хваща влака за Колмар.
Той с какво разписание е?
Каква е цената на билета до Колмар и на градския билет в Базел до гарата?

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 18:32 от macapisa

# 406
  • Мнения: 184
Бихте ли ми помогнали да се ориентирам малко в толкова много инфо ,че съвсем се обърках?
Не можах да разбера как точно да стигна от летището на Базел до Колмар?
Доколкото четох трябва да се взема градския автобус до гарата.
От там се хваща влака за Колмар.
Той с какво разписание е?
Каква е цената на билета до Колмар и на градския билет в Базел до гарата?

Можете да се придвижите и с flixbus https://shop.flixbus.bg/search?_sp=fcb9ffa5-d0c3-4da0-a72a-bf183 … 744008.1557640948

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 19:09 от maiags

# 407
  • Мнения: 606
Т.е може директно да се вземе автобус без да се ходи до гарата?
А може ли  да се закупят билети директно от летището  или автобуса или само онлайн става?

# 408
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 206
А може ли  да се закупят билети директно от летището  или автобуса или само онлайн става?

Става и от автобуса, но е малко по-скъпо. И ако има места (принципно има, но знае ли човек - празници, група, ей такива).

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 14:11 от Радика

# 409
  • Мнения: 606
Много благодаря!

# 410
  • София
  • Мнения: 1 193
Загледала съм се за лятото за една кратка почивка в Елзас. Попаднах на информация, че Пътят на виното е удобен за вело преход, дали някой е пробвал този начин на предвижване между селцата или може да сподели някакви впечатления, макар и да не е бил с колело?

# 411
  • Мнения: 1 990
Преди две години през юни си направихме едноседмична велоекскурзия в Елзас по този маршрут - прекрасен е! Пътят като цяло е равен, минава се през лозя и междуселски пътища, гледките са невероятни. Франция има изключително добре организиран велотуризъм. Кара се по ненатоварени пътища, които са отлично означени, ще срещнете много туристи от всякакви възрасти.
Ние бяхме отседнали в Колмар и всеки ден си правехме кратка разходка до някое съседно селце -  Riquewihr, Ribeauvillé, Kaysersberg, Bergheim, Turckheim, Eguisheim. Последните две са много близо до Колмар и могат да се посетят и за един ден.
Отделете си време да спирате и да се наслаждавате на гледките, които са като картички, да седнете на някое заведение и да хапнете картофи с мюнстер или тарт фламбе, задължително да опитате вината от региона - много приятни.
Ако говорите френски, в нета има много сайтове с подробна и доста полезна информация като например https://www.alsaceavelo.fr/ и https://veloenfrance.fr. Но и на английски се намира доволно количество Simple Smile
Горещо препоръчвам региона, особено с колело - спомените ми от там са много топли и с удоволствие бих се върнала пак!

# 412
  • София
  • Мнения: 1 193
Елмайра, много благодаря за информацията! Моят план е в общи линии подобен на твоя. Ще отседнем в Колмар и от там ще обикаляме. Може би единия ден ще ползваме автобуси, с цел да видим някой по-далечни места.
А самите вело маршрути лесно ли се намират? В смисъл има ли нещо като указателни табели, които да ни помогнат да ги хванем тях, а не да тръгнем по главния път например?

# 413
  • Мнения: 1 990
Има табели, да. Иначе ние си ползвахме навигация - в сайта alsaveavelo, който съм дала, има карти. Също можеш да потърсиш и в гугъл - примерно Colmar bike paths или маршрути с името на селото, до което искате да стигнете.
Също така има едно приложение за навигация, което ние от години ползваме - Osmand. Много е добро и има много информация в него вкл. веломаршрути, разписание на транспорт.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 193
Има табели, да. Иначе ние си ползвахме навигация - в сайта alsaveavelo, който съм дала, има карти. Също можеш да потърсиш и в гугъл - примерно Colmar bike paths или маршрути с името на селото, до което искате да стигнете.
Също така има едно приложение за навигация, което ние от години ползваме - Osmand. Много е добро и има много информация в него вкл. веломаршрути, разписание на транспорт.
Още веднъж благодаря!
Много полезна информация!

# 415
  • Мнения: 1 990
Ще се радвам да съм помогнала, нещо друго ако се сетиш, питай Blush
Весело изкарване пожелавамци после да споделиш малко от емоциите Simple Smile Много ни хареса на нас този регион.

# 416
  • София
  • Мнения: 15 220
Планираме пътуване по Пътя на виното в Елзас с 2 нощувки в Колмар и 2 - в Страсбург.
Относно градския транспорт в Страсбург - гледам тук https://www.cts-strasbourg.eu/en/online-store/fares/tickets/
Заглеждам се в един билет, който важи за трима за 24-часов период.
Eurometropole of Strasbourg - означава територия, която обхваща не само Страсбург, а и райони около него, нали? Т.е., във всички случаи - целият Страсбург? И можем да пътуваме неограничено с всички видове транспорт в целия град?

# 417
  • Мнения: X
В Страсбург за какво ти е транспорт? Центъра се обхожда за ден пеша.
Отделно, че ние го видяхме тръгвайки за ден от Колмар. Т.е. без нощувка.  Ако сте с кола под наем. Ние спахме през цялото време в Колмар и правехме обиколки из района с колата. Пътува се лесно и бързо.

# 418
  • София
  • Мнения: 15 220
Предпочитам да знам, че градският транспорт ми е опция. Понякога пестя сили и време с качване на автобус/трамвай за 2-3 спирки, ако няма нищо вълнуващо по трасето.
Специално за Страсбург - страдите на европейските институции не са в центъра и определено си е доста ходене пеша до там. Тях искам да ги видя, че даже и да вляза, ако мога.

# 419
  • Мнения: X
Да, това са нещата нуждаещи се от транспорт. Никога не са ми били интересни като туристическа забележителност и затова ти казах, че нямаш нужда. Иначе историческия центъра е 15 минути ходене.

Общи условия

Активация на акаунт