Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 179
  • 3 051
  •   2
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 29 316
Може и с памучно парцалче, но да не е горещо стъклото само. Моят е с батерия и не прегрява, понеже батерията свършва.  Confused

# 1 351
  • Мнения: 3 118
Още след първата процедура при мен имаше ефект. Grinning
Минах с епилатора преди да светна втора и опадаха супер лесно косъмчетата.
Ма много съм доволна.  Mr. Green

# 1 352
  • Мнения: 4 275
А при мен сякаш има застой. Опада каквото имаше да опада, и другите си стоят непокътнати, а вече направих 5 процедури май. Продължавам де, следващия път мисля да се мина на 5-та степен, да видим дали ще поддадат и по-упоритите.

# 1 353
  • София
  • Мнения: 736
Здравейте!

Аз процедурите ги правя през 1 седмица, а не през 2, както е описано.
Нямам нито парене, нито зачервяване.
Вчера направих 4та процедура. След 3тата, видимо по краката имам участъци, които са празни, а на триъгълника - хем участъци без окосмение, хем самите косъмчета са някак по-тънки и меки.
Много се радвам, че нещата се получават!
Под мишниците вече почти нямам нищо!

# 1 354
  • Мнения: 29 316
The Joykiller, Ваша си работа, разбира се, но специално беше обърнато внимание от консултантите на Филипс, че няма никакъв смисъл от по-често "святкане". Няма да опадат по-бързо, нито резултатът ще е по-добър. Peace

# 1 355
  • София
  • Мнения: 423
И аз да споделя след 5 процедура. Мишниците са на 97-98 % готови, имам 3 косъма на кръст, тънки. Краката са ми на 80% готови, защото сама се виждам, че пропускам зони и не прехлупвам добре святкането. Интимната област ми е на-зле, защото по-късно започнах, и то с лента 4 пръста под секциото. Сега съм смешна раирана картинка Laughing но напредвам.
Много съм доволна, даже не вярвам колко е лесно. Hug

# 1 356
  • Мнения: 29 316
Така е. Чудесно е, като се видят резултатите. Чак не е за вярване.

Аз съм го казвала - направо е невероятно и никога не съм се чувствала толкова добре без косми. Преди много ми излизаха подкожно и беше адски неприятно. Този проблем също е решен.

# 1 357
  • Мнения: 22 835
Космите не растат заедно, затова реагират различно на процедурите.Освен това не е до пропуска в светкането, някои косми никога няма да се махнат.Аз имам 7 професионални IPL и лазерни процедури , отделно се светкам сама вече 3г. и някои косми не реагират.Най-вече интимната област

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 15:43 от ДХ3

# 1 358
  • Мнения: 20
А преди да святкате лицето, правите ли някаква подготовка? Доколкото знам, ако се святка направо в/у косъмчетата, ще ги опърли и импулса няма да достигне до фоликула; четох, че и изгаряния могат да се получат така + зацапване на стъкълцето. Как в крайна сметка се маха мъхчето по лицето преди процедура??? Бръсненето, естествено, не е вариант!

# 1 359
  • Мнения: 22 835
Аз се светкам 2 пъти върху едно и също място, първия път се опърля мъхчето, после вече светлината действа надолу.Чисто психологически ми е гадно да мина с бръснача, знам че нищо няма да стане като последствие.Simple Smile))

# 1 360
  • Мнения: 29 316
Аз епилирам, след 2 дни святкам. Вече ми е останал само светъл мъх и май не му влияе, но аз съм тъпа и упорита и продължавам да светкам. Не ми представлява трудност, все пак са 3-4 импулса. Гледам обаче да си спазвам минимума от 14 дни. За максимум - около 40 най-много съм се забавяла.

Най-малко ефект имам на бедрата, но там са ми малко по-светли косъмчетата. И все пак има опадане поне 50% там. Навсякъде другаде съм почти плешо... Flutter Mr. Green

# 1 361
  • Мнения: 20
Аз епилирам, след 2 дни святкам. Вече ми е останал само светъл мъх и май не му влияе, но аз съм тъпа и упорита и продължавам да светкам. Не ми представлява трудност, все пак са 3-4 импулса. Гледам обаче да си спазвам минимума от 14 дни. За максимум - около 40 най-много съм се забавяла.

Най-малко ефект имам на бедрата, но там са ми малко по-светли косъмчетата. И все пак има опадане поне 50% там. Навсякъде другаде съм почти плешо... Flutter Mr. Green
В инструкциите не пишеше ли космите да не се изскубват /с пинсета, епилация, кола маска/ Thinking ? Така май изтръгваш и корена, в/у който трябва да въздейства светлинния импулс. Но пък казваш, че и така имаш ефект Open Mouth

# 1 362
  • Мнения: 12 681
Точно на Лумея в инструкциите мисля че пише както си иска човек да си ги маха космите.
На мен също ми е трудно да си го представя как би имало ефект ако са изскубнати от косъм... но пък из темата доста съфорумки споделят че и така става. Всеки си решава.

# 1 363
  • Мнения: 22 835
Според мен е маркетингов трик.Много жени все още вярват в градскат легенда за взаимовръзката между бръснене и увеличение на космите
    !Затова са решили да не ги губят като клиент.
    За мен логиката, че има действие, макар и неефективно е, че са отскубнати косми, но в този момент други са във фаза на растеж и импулсите явно им влияят, иначе няма резон.
    Пак повтарям, че в 2 професионална клиники по дерматология, където правих IPL и лазер, преди да си купя Лумеа-та, изрично подчертаха, че космите се бръснат, никакви други процедури.Ако е имало изтръгване на косъма казваха да се започне след поне 4 седмици с манипулациите.Но реално там се гони макс резултат за една процедура, иначе много пари на вятъра.

    # 1 364
    • Мнения: 29 316
    На мен лично ми повлия най-много и видимо втората процедура след епилация, 4 дни по-късно светкане. Вероятно е имало най-много косми за падане, затова. След 5-6 процедури вече не остава кой знае какво за бръснене/епилиране, така че всеки начин е вариант. Сега се бръсна по бедрата преди светкане, понеже е най-бързо и безболезнено.

    Общи условия

    Активация на акаунт