Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 527
  • 3 051
  •   5
Отговори
# 480
  • Мнения: 13
Philips Lumea SC2009/00 има приставки за лице и отделно за бикини зоната.

# 481
  • Мнения: 5 820
   Също и Philips Lumea SC1999/00 има приставка за лице и бикини зона. Разликата е, че има кабел. В предната тема питах колко е животът на батерията на Philips Lumea SC2009/00. Повечето ми отговориха, че предпочитат фотоепилатор с кабел. Нямат доверие на батерията. Препоръчаха ми горния модел и разгледах двата модела - оказа се, че имат едни и същи параметри. Разликата е само в кабела.

# 482
  • Мнения: 7
А какво представлява приставката за лице,просто намалява площта на светлината,или някакви по специални филтри,в смисъл след като самите епилатори имат еднакви параметри,каква точно работа върши представката за лице,защо тези които я нямат не могат да се ползват за лице?
Някой знае ли?

# 483
  • Мнения: 6 552
По-малка като площ и с допълнителна защита.
От сайта:
 Кожата на лицето е по-чувствителна и по-редовно е изложена на слънцето. Повечето модели на Lumea включват специална приставка за лице с UV филтър, който предотвратява увреждането на кожата (SC1996, SC1997, SC1999, SC2006, SC2007, SC2008, SC2009).

# 484
  • Мнения: X
 newsm78 А има ли разлика въобще м/у приставката за лице и интим?

# 485
  • Мнения: 9 865
newsm78 А има ли разлика въобще м/у приставката за лице и интим?
Да, има разлика, във филтрите им.

# 486
  • Мнения: 100
Здравейте дами,
Отдавна ми се иска да изпробвам домашните фотоепилатори, но до сега не съм се занимавала да търся информация. От няколко дена започнах да се заглеждам по-сериозно и за съжаления не съм запозната с критериите, които правят уреда по ефективен.
Най-общо съм се спряла на Филипс и Браун като производители, но имам нужда от помощ при избора на конкретен модел.
Моделите на Филипс имат ли разлика в мощността, или разликите са по-скоро при приставките?
Извинете ме за елементарните въпроси, но наистина не съм запозната.
Отзивите са подобни за моделите на Филипс и за Браун.
Ако оставим настрана въпроса с цената, кой от уредите би бил по-ефективен, особено при по-силно окосмяване?
Моля някой по-запознат с параметрите оказващи влияние на ефективността за помощ.
Благодаря предварително.

# 487
  • Мнения: 29 341
Аз ползвам Philips - Lumea. Досега съм направила 4 процедури и разликата е направо очевидна. Поне 60-70% по-малко косми. Мисля, че още 2-3 и ще стана гол охлюв Mr. Green!!!

# 488
  • Мнения: 9 865
658229, на Филипс моделите имат най-грубо следните разлики:

1. Брой на импулсите, обикновено са отбелязани като >250 000 (това е максималният вариант, има и уреди с по-малък брой импулси). Това е "окончателен" заряд на лампата, т.е. при изчерпване лампи не се сменят. Важно е да се отбележи, че импулсите са достатъчни за много дълъг период от време.

2. Вид на захранването: с кабел или на зареждащи се батерии. Въпрос е вече на лично предпочитание кое от двете е по-удобно. За едни е кабел, за други без кабел.

3. Възможности на уреда за обработка на различни зони или т.нар. приставки, тук имаш: уреди без никакви допълнителни приставки (т.е. само за тяло) и уреди с приставка за интимна зона и/или приставка за лице. Приставките не се продават отделно.

Можеш да потърсиш в сайтовете (български или чуждестранен, каквото предпочиташ) на Филипс Лумеа и да си направиш сравнение на предлаганите уреди, имат функция за сравнение на продуктите. На бг сайта са представени три и всичко е подробно описано: http://www.philips.bg/c-m-pe/hair-removal/ipl/latest#filters=LUM … egory.p-grid-icon. А което не е, в темата има отговори на всевъзможни въпроси, че и по 2-3-4 пъти е отговаряно.

За Браун не съм запозната и не мога да дам съвет, но аналогично може да се проучат и техните уреди или през сайт на производителя или през търговците.
Успех в избора! Simple Smile

# 489
  • Мнения: 100
Бона, благодаря за бързия отговор.  Wink

Според критериите в общите сайтове се спрях на моделите: PHILIPS SC2009/00 и BRAUN IPL BD 5008.
За мен няма значение дали е с кабел или без, но предпочитам да е подходящ за третиране на чувствителни зони и лице.

В началото на темата има коментар споменаващ по-важни критерии като интензитет на светлината, продължителност на импулса, равномерност на импулса и т.н. Именно с тези детайли не съм запозната, а и в сайтовете не откривам точно тази информация за да мога да ги сравня.
 
Повечето сайтове съдържат коментари относно ефекта от уредите, като цяло са положителни и се припокриват, но смятам, че при всеки ще е различно.

Ако някой успее да намери по-точна информация моля да ми помогне. Кой от двата уреда е по-надежден, или дали този е най-силният между моделите на Филипс? newsm78

# 490
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Казаха, че силата е еднаква или че по-новите модели не се различават в технологията от старите - еднаква е. Така че за мен лично изборът беше сведен до какви приставки имат. За Филипс става въпрос.

# 491
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте, днес правя IV процедура и съм много доволна, подмишниците нямам вече никакви, коремната линия също липсва. На краката и на ръцете не мога да преценя дали са намалели космите, но със сигурност растат много по-бавно. На триъгълника - ефект нулев  Joy
Но продължавам с процедурите, единствено втората процедура я направих на 10ти, вместо на 14ти ден, защото нещо се обърках с дните  newsm78

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Един малко тъп въпрос, след като мина 5 процедури на по 14 дни, а все още имам косми под мишницата пак продължавам да правя процедурите на 14 дни или сега вече на по-голямо разстояние?

# 493
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Правиш си ги на ок. 14 дни, докато се махнат, после вече по-рядко.

# 494
  • Мнения: 29 341
А как сте с бикини зоната? На другите места ми е доста добре резултата, пооплешивях... Mr. Green, но бикини зоната нещо не виждам напредък?!?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт