Philips - Lumea - фотоепилация

  • 644 421
  • 3 051
  •   3
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 250
Така е, ДХЗ, аз затова и се очудих, че "отстрани" на бикините ми се повлия така добре. След 1 процедура имаше много видим резултат (и то на 3та степен, когато се оплаках, че много ме е боляло). Grin

# 1 246
  • Мнения: 20
Здравей! Можеш ли да ми кажеш от къде си намерила техническите характеристики за различните марки? Постът е отдавна и искам сега да сравня по-новите модели. Някой може ли да помогне Sad
Поиграх си да направя една табличка за сравнение между отделните апарати. Информацията за параметрите е събрана от упътванията, страниците на производителите, клинични тестове и т.н. НЕ ГАРАНТИРАМ, че всичко е напълно коректно, защото производителите обикновено крият голяма част от характеристиките на уредите си. Извинението е, че това е информация, която няма да разберем и не е важна за нас. Използвайте табличката само като ориентир, а не като съвет за покупка. Имайте предвид също, че цените се променят непрекъснато.

http://prikachi.com/images/400/6166400O.jpg

Двата уреда (според мен), които се доближават по параметри до професионалните апарати (въпреки многото компромиси), са Gillete Venus Naked Skin и E>One.

Уредът на Gillete (Braun) е с мощност 10 джаула. Импулсът е с частично (контролирано) освобождаване и затова е с почти постоянен интензитет (квадратен) и продължителност от 25 до 75 ms. Апаратът позволява накъсване на импулса на два подимпулса, с което се намалява загряването на кожата, но енергията се натрупва в косъма. Има и сензор за типа на кожата, който автоматично превключва уреда в най-подходящият режим за конкретния потребител. Има публикувани изследвания за ефективността му в Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, Journal of Cosmetic and Laser Therapy и др.

Проблемът с него е, че изисква използването на контактен (охлаждащ) гел, тъй като кожата има пряк контакт с източника на светлина, докато при Lumea приставката държи кожата на около сантиметър от повърхността на лампата. Мисля, че няма проблем да се замени с небрандиран такъв, който се продава и в България сравнително евтино. Другият недостатък за мен е и по-малкият размер на трениране - 3 cm2, но идеални неща няма.

http://braun.braun.com/global/female-grooming/gillette-venus-naked-skin.html

E>One е създаден с идеята да бъде еквивалент на професионалните апарати, освен че е с по-малка мощност (12-15 J), но е ужасно скъп за нас. Произвежда се във Франция от E-Swin SAS. Има сензорен дисплей с бутони, чрез които се задава пол на потребителя, дебелина на косъма, цвят на косъма и кожата, интензитет на светлината. На базата на тези параметри уредът регулира всички параметри на светлинния импулс, също като професионалните апарати. Има площ на третиране от 6 cm2. Това е и единственият уред на пазара с „Medical CE“ сертификат. Между другото, сега видях, че цената на стария модел е свалена, а след месец предстои пускането в продажба на нов.

Освен високата цена, проблем е и сравнително краткият живо на лампата (около 3000 импулса), но не трябва да се забравя, че е и с най-голямата площ на третиране на пазара. Също изисква прилагането на охлаждащ контактен гел.

http://www.e-swin.com

И ще ви помоля да не ме нападайте пак с коментари – ти лично изпробва ли ги? Откъде знаеш? Колкото ти плащат за рекламата? Нищо не ви струва, да се разровите малко по чуждите форуми и да прочетете хилядите коментари. Има и положителни, има и разочаровани потребители. Сегментът на домашните IPL  расте ужасно бързо, печалбите също, а с тях и желанието на фирмите да се включат в играта, с цената на много компромиси. Избирайте информирано!

# 1 247
  • Мнения: 4
Здрвейте,
Преди два месеца си купих модел 1995/00. До момента съм направила по две-три процедури на всички зони и има страхотен резултат! Искам да попитам тези от вас, които ползват уреда от повече време дали резултатите им се запазват и през лятото, когато не е препоръчително да се правят процедури. Благодаря предварително!

# 1 248
  • Мнения: 22 865
Здрвейте,
Преди два месеца си купих модел 1995/00. До момента съм направила по две-три процедури на всички зони и има страхотен резултат! Искам да попитам тези от вас, които ползват уреда от повече време дали резултатите им се запазват и през лятото, когато не е препоръчително да се правят процедури. Благодаря предварително!
При мен да.Спирам средата на май, подновявам края на октомври.

# 1 249
  • Мнения: 4
Здрвейте,
Преди два месеца си купих модел 1995/00. До момента съм направила по две-три процедури на всички зони и има страхотен резултат! Искам да попитам тези от вас, които ползват уреда от повече време дали резултатите им се запазват и през лятото, когато не е препоръчително да се правят процедури. Благодаря предварително!
При мен да.Спирам средата на май, подновявам края на октомври.
Благодаря!

# 1 250
  • Мнения: 1 458
А от октомври наново през 2 седмици или веднъж месечно?

# 1 251
  • Мнения: 22 865
А от октомври наново през 2 седмици или веднъж месечно?
Веднъж месечно продължавам.

# 1 252
  • Мнения: 29 326
След като са опадали, достатъчно е веднъж месечно.  Peace

# 1 253
  • София
  • Мнения: 6 249
А след първите няколко процедури си махате космите по стандартния начин или чакате да отпадат?
Да се похваля, че си имам 1997 и днес се насвятках за първи път и се чудя сега как да процедирам.
А за по големи зони като бедра и подбедрици как следите дали сте светнали навсякъде, има ли някаква хитрина? Аз доста внимавах, но си мисля , че тук таме съм пропуснала.

# 1 254
  • Мнения: 22 865
А след първите няколко процедури си махате космите по стандартния начин или чакате да отпадат?
Да се похваля, че си имам 1997 и днес се насвятках за първи път и се чудя сега как да процедирам.
А за по големи зони като бедра и подбедрици как следите дали сте светнали навсякъде, има ли някаква хитрина? Аз доста внимавах, но си мисля , че тук таме съм пропуснала.
Аз само бръсна.Така ме предупредиха в клиника за професионална фотоепилация и така продължих и у дома.Вече 4г. само бръсна и космите ги няма Simple Smile)) Бръсненвто не влияе на косъма, не го променя.Илюзорно е, че след бръснене космите стават повече или по-дебели.Върху тях влияят вътрешни процеси- хормони, заболявания, ген.

# 1 255
  • Мнения: 4 275
Scream Това последното, ако е вярно.... Наистина ли тънките, светли и къси косми, си остават такива и след бръснене? Почвам да бръсна подбедриците да тествам....

# 1 256
  • Мнения: 29 326
Не мисля, че остават същите след бръснене, ако не се третират после с фотоепилатор.

# 1 257
  • София
  • Мнения: 9 535
Категорично НЕ остават същите след бръснене при мен. Нямам фотоепилатор все още, но винаги предпочитам да се епилирам с обикновения епилато, а не да се бръсна. Когато нямам време за епилация и се избръсна, поникват по-тъмни, бодящи, очевидно са по-дебели (не е илюзорно). Ако пропусна 2-3 епилации и се бръста, космите се сгъстяват.Имах период от почти 2 години, през които нито веднъж не се бръснах и космите се бяха разредили доста, бяха в пъти по-тънки. Обаче след раждането на детето се случва понякога да не ми остане време за епилиране и се изгуби ефекта от разредените косми. Възлагам надеждите си в бъдещата покупка на фотоепилатор.

# 1 258
# 1 259
  • Мнения: 29 326
Възможно е да е така. За мен космите загрубяват при бръснене. Знам какви са били, като съм започнала да се бръсна на 15-16 г. и какви са станали после.

Добре, че измислиха фотоепилатора, та да се видим малко рахат!!!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт