Кога махнахте нощния памперс?

  • 17 101
  • 237
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 776
Синът ми от три дни не е пишкал в памперса, но не бързам да се радвам. Sunglasses Факт е, че спи непробудно през нощта и сутрин държи доста докато отидем в тоалетната. Мислех да изкоментирам пред него, че ще ме е яд да изхвърля памперса сух, но се отказах. Да не му разпиша карт бланш. Crazy

# 181
  • София
  • Мнения: 1 178
И аз да се включа:
Дневният отдавна го махнахме (на 2г), а сега сме на 4г4м, но още всяка нощ се напишква. Не слагам памперс (само ако ходим някъде слагам), не се усеща, не се чувства мокър. На уролог ходихме, хапчета пием и пак нищо Sad
а детето вика, че не се напишквал нощем.

# 182
  • Мнения: 194
На две години и половина някъде, сега се напишва само, ако нещо е настинала.

# 183
  • Мнения: 223
Аз хванах така да се каже една тактика да не се напишква нощес.тя по принцип не се е напикавала всеки ден , а на 3-4 дни веднъж.сега всяка вечер като си лягам(а то обикновено е към 2) я взимам от леглото и и я слагам на гърнето както си спи.тя се изпишква и пак ляга , без да се буди.до сега не се е напикавала Peace

# 184
  • София
  • Мнения: 816
С Краси си поговорихме,че вече е голяма и ще махнем пелената/за многократна употреба,не сме ползвали памперс/и ще ги дадем на едно бебе на което му е кака и тя ще пиша в гърнето преди да си легне и че ще оставим гърнето до леглото ако и се допишка,но нестана нужда да я будим нощем просто става сутрин и първо на гърнето.Беше на 3г. и 5месеца,тоест преди четири месеца,имало е пропуски, но като цяло не се напишква вече.

# 185
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Махнах и следобедния и нощния памперс преди 2 седмици точно Peace Накуп.
Преди това се случваше да се изпусне нощно време на около 10 дни например...нещо такова.
Много рядко и реших, че е време.
Да, но първата седмица не се изпускаше и сега от както захладняха нощите имаме 3 нощи последователно изпишкване, и то все призори.
Реших да не го връщам, а когато стана да ходя до тоалетна да го изпишквам и него. Малко е гадно, но за сега действа Peace
Изпусканията мисля, че са от захлаждането. Дано да отмине, не ми се връща памперса Rolling Eyes

# 186
  • Мнения: 18 696
Мойто дете (4 г.), както почти цяло лято не се напишкваше, от около 10 дни почти няма пропуск  ooooh!
В резултат върнахме памперса, че и нещо подкашля и подсмърча, ако я изпусна цяла нощ мокра съвесем ще се доразболее. Вече и тя не е убедена, че иска да спи с гащи. Явно правим крачка назад...

# 187
  • Мнения: 8 242
А защо трябва детето да спи цяла нощ без да пишка? (3-4 годишно  Rolling Eyes)
Просто го водете до тоалетна по някое време...
Или е гадно да си разваляте съня  ooooh!

То аз не мога да изкарам цяла нощ без да стана  - памперс ли да си слагам  Tired

# 188
  • Мнения: 18 696
А защо трябва детето да спи цяла нощ без да пишка? (3-4 годишно  Rolling Eyes)
Просто го водете до тоалетна по някое време...
Или е гадно да си разваляте съня  ooooh!

То аз не мога да изкарам цяла нощ без да стана  - памперс ли да си слагам  Tired

Разбира се, че не е да не си разбивам съня. Така или иначе почти на всеки час се будя да я проверявам дали не е отвита или мокра (освен когато на 5-6 такива нощи отцепвам и не може нищо да ме събуди). При нея проблемът е, че има изключително дълбок сън. Като казвам дълбок разбирай 10 мин. бутане без особен резултат. И баща й е така и да разчитам да ме отмени, никъв шанс.  Пробвала съм спяща да я нося до WC - някой път се изпишква, но в повечето случаи - не. А след цялото будене като успея да я събудя (не е адекватна, за да кажа, че е събудена, по-скоро в просъница) отказва да стане и започва да плаче, че не й се пишка. При предния опит с махането на памперса (преди лятото) я будех преди да си легна аз - някъде към 11-12h. Пробвах и към 2 - ако вече не е била мокра, се повтаря същата работа. В 4-5-6 вече беше мокра. 

# 189
  • Мнения: 2 658
Ми аз, поне за себе си да си кажа - именно, абсолютно не искам (тъй като не намирам смисъл) да си развалям съня за подобно нещо. И не мога даже да си го представя. Нито мога да будя деца, за да ги "уча" да не се изпускат нощем. Това не се учи, според мен, а идва само. Поне при нас е така...
Относно ставането - едни стават, други не. Синът ми откакто сам спря да пишка нощем, не става. Не знам дали му се случва и няколко пъти годишно. Аз не ставам нощем също до тоалетна, никога почти, не помня и като дете да съм го правила някога.
При дъщеря ми явно не е като при батко й на 2г, а по-късно, но пак става от самосебе си, смятам.
Така че.. очевидно е защо за мен е безсмислено.  Peace

# 190
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз не намирам никакъв смисъл да будя детето нощем, при положение, че дали ще се напишка в памперса или ще се изпишка в тоалетната е едно и също - нощно напикаване... И ако единствената цел на буденето е да си докажем, че сме махнали памперса изцяло - за мен това е самозаблуда Peace

# 191
  • София
  • Мнения: 1 178
Буденето на децата не било препоръчително- и Спок го пише, и ДжПиТо каза.
Аз също някой път успявам да го вдигна да пишка през нощта, но после пак се мокри (:
Не смятам, че
 
И аз не намирам никакъв смисъл да будя детето нощем, при положение, че дали ще се напишка в памперса или ще се изпишка в тоалетната е едно и също - нощно напикаване... И ако единствената цел на буденето е да си докажем, че сме махнали памперса изцяло - за мен това е самозаблуда Peace
е правилно.
Аз не искам да доказвам нищо на никого. Просто това са навици, които се създават.
И какво-до тинейджърска възраст с памперс ли да спят?

# 192
  • София
  • Мнения: 9 517
Буденето на децата не било препоръчително- и Спок го пише, и ДжПиТо каза.
Аз също някой път успявам да го вдигна да пишка през нощта, но после пак се мокри (:
Не смятам, че
 
И аз не намирам никакъв смисъл да будя детето нощем, при положение, че дали ще се напишка в памперса или ще се изпишка в тоалетната е едно и също - нощно напикаване... И ако единствената цел на буденето е да си докажем, че сме махнали памперса изцяло - за мен това е самозаблуда Peace
е правилно.
Аз не искам да доказвам нищо на никого. Просто това са навици, които се създават.
И какво-до тинейджърска възраст с памперс ли да спят?
има много писано по въпроса за нощното напикаване - би било хубаво да се прочете, ако детето се напишква и след 4 години, до тогава се смята, че е нормално поради незрялост на пикочната система - и - да - някои деца и до тинейджърска възраст може да спят със памперс, което не е въпрос на навик  Peace

не вярвам в създаването на навици чрез ставане - какво учим детето? Ако може да стиска, тогава да го учим да стиска до сутринта, но ако не може?

# 193
  • София
  • Мнения: 1 178
аз специално си давам сметка, че това е проблем, даже тършим решение, което до момента не е дало резултат.
Аз лично много се притеснявам (ние до сега 4г4м не сме имали суха нощ) и за мен вариянта да се буди е ОК.

# 194
  • София
  • Мнения: 9 517
аз специално си давам сметка, че това е проблем, даже тършим решение, което до момента не е дало резултат.
Аз лично много се притеснявам (ние до сега 4г4м не сме имали суха нощ) и за мен вариянта да се буди е ОК.

и ние нямахме суха нощ до Великден тази година - така както го смятам - 4 г. и 4 м. - ама не само нощем, но и на следобедния сън... колко упреци съм чула, че още е с памперс от роднини - дори на психолог ме пращаха. Обаче - баща ми се е напикавал до 5 г. възраст - т.е. имах си причина да се съмнявам в нощно напикаване. И тогава един ден на Великден тя сама реши, че повече няма да има памперс - не съм я вдигала нощем, първите 3-4 дни като се размърдаше в леглото питах, има ли пико - 2-3 пъти стана, на четвъртия път се напишка - вдигнах я, измих я и я оставих да изчака да сменим чаршафите... е - с това нещата приключиха - започна да стиска. Т.е. всичко си има времето. Имам позната - синът й е 1 месец по-голям от щерката - още го буди в 1 през ноща, за да го изпишка - какъв е смисълът?

Общи условия

Активация на акаунт