Гласуване за книгите, прочетени през 2011г.

  • 10 833
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 858
О, благодаря Свет   bouquet
Подозирах, че нещо съм недоразбрала ... сега вече знам.
Ако се сдобия с някоя, ще се похваля, че запалихте и мен с множеството хубави мнения!  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 382
Ако я имах "Господин Ибрахим и цветята на Корана" на Шмит, щях да я изпратя наред на всички желаещи да я прочетат до края на февруари  Laughing , което би било шанс да напредне в гласуването тази велика книжчица! Simple Smile  Heart Eyes
Това е книгата (май бях писала), която бих подарявала при повод (и без повод). Представих си даже как бихме могли да се съберем и да я прочетем заедно за час-два, ако бяхме в един град всички от литературните теми.  Laughing (разбира се допускам, че е възможно да има  хора, на които тази книга да не се хареса, макар че ми е трудно да си го представя, но все пак е нормално; сега само изразявам ентусиазирано личното си мнение Simple Smile ).

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Аз съжалявам, че вече не мога да номинирам, но за книга на 2012-та (ако прескочим трапа Mr. Green ) ще номинирам Живак и предполагам други на Амели Нотомб  Peace Тази жена е луда  Crazy До сега съм я отбягвала заради кориците на книгите - някак отблъскващо ми действаха, но и аз се престраших... и ми хареса! Грабна от началото, малко края не си представях така (и двата края ако трябва да съм точна и си мисля, че ако сюжетът беше на Стивън Кинг, първият финал щеше да е сън, а вторият - след като Фр. се е събудила  Mr. Green ) Изненада ме това, че в книгата си споменава за писателка Амелия Нортъмб, за която Гугъл не е чувал  Laughing Laughing Малко нарцистично, но ми изглежда естествено за това, на което видях, че е способна  Peace Започнах и Кралска воля и пак ме грабна от самото начало, затова си мисля, че Живак не е случайно попадение, а просто авторката си я бива да измисля забъркани истории.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 798
svet65, след твоите отзиви си добавям " Господин Ибрахим... " в списъка. Много мил филм, очаквам още повече от книгата. Това ще ми е третата среща с Шмит, до сега все много приятни.

# 49
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Ако я имах "Господин Ибрахим и цветята на Корана" на Шмит, щях да я изпратя наред на всички желаещи да я прочетат до края на февруари  Laughing , което би било шанс да напредне в гласуването тази велика книжчица! Simple Smile  Heart Eyes
Това е книгата (май бях писала), която бих подарявала при повод (и без повод). Представих си даже как бихме могли да се съберем и да я прочетем заедно за час-два, ако бяхме в един град всички от литературните теми.  Laughing (разбира се допускам, че е възможно да има  хора, на които тази книга да не се хареса, макар че ми е трудно да си го представя, но все пак е нормално; сега само изразявам ентусиазирано личното си мнение Simple Smile ).

 Ей този пост направи желанието ми да имам книгата още по-голямо.
 Обявила съм, че я търся в темата за размяна на книги.
 Но пък нищо не пречи да си я поръчам или поне да я потърся в книжарниците.
 
 svet65 , постовете ти винаги имат силно въздействие върху мен. Hug

 Гласувах за "Елегантността на таралежа" и "Богът на дребните неща". Останалите книги не съм ги чела все още. Имам да наваксвам.

# 50
  • Мнения: 382

unchita, мога да повторя същите думи за Амели Нотомб + предварителната ми погрешна представа, че не харесвам "такива" книги (само че моите бяха три други - "Изумление и трепет“, "Речник на собствените имена“ и "Антихриста").
Иля, аз от книгата " Господин Ибрахим... " "взех" много повече, отколкото от филма. Дано те чака двойно и тройно удоволствие! Simple Smile
neli mar4, благодаря ти! Simple Smile Понякога обаче има риск и да заблуждавам хората... Все пак различни вкусове! Wink Най-хубавото е, че споделяме впечатления и емоции в тези теми!! Simple Smile 

# 51
  • Мнения: 1 210

 Понякога обаче има риск и да заблуждавам хората... Все пак различни вкусове! Wink


Риск от заблуждение за всичко, написано от Шмит не съществува. Наблягам на всичко.

# 52
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Абсолютно!
Аз лично съм изненадана ,че има филм по "Господин Ибрахим...", спомням си за моноспектакъла на Илка Зафироа "Оскар и розовата дама " , която всъщност ме "тикна" към автора. Тези негови книги ...не знам дали го изучават във Франция в училищата, но ще е много хубаво ако да!

# 53
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Гласувах за "Сянката на вятъра" и "Господин Ибрахим и цветята на Корана"

# 54
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз си поръчах "Господин Ибрахим ..." и "Синът на Ной", не можах да издържа  Crazy

# 55
  • Мнения: 1 210
Абсолютно!
Аз лично съм изненадана ,че има филм по "Господин Ибрахим..."

Aз не съм, но не бих го гледала, не. Не бих позволила нищо да ми опосредстви усещанията от този ...вълшебник  Grinning Веднъж вече изглупих, като гледах постановката по "Господин Ибрахим" в Народния театър. Тази година обаче в Париж ще направя всичко възможно да гледам една от трите му постановки, заради които три поредни години печели първо място за драматургия във Франция.
И нещото, което го обрисува за мен заслужено- по разказа му "Одет Тулмонд" са снимали филм. Как ли трябва да разказваш, да се изразяваш, къде ли се рее въображението ти (въпреки, че в случая е писал за себе си, преживяно), за да направят 1.50 минути филм по 20 листа печатен текст? Богатство, казвам ви- богат човек с богати усещания, душевност, интелект...!

# 56
  • Мнения: 2 805
И аз си поръчах "Господин Ибрахим ..." и "Синът на Ной", не можах да издържа  Crazy

Виви, от къде? Simple Smile

Няма я и в Сердика в Booktrading - Елегантността на таралежа  Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 10 858
Тук мисля че ги има всичките, или почти всичките (не съм добре запозната)
От тук ги поръчах.

http://booktrading.bg/index.php?route=product/search&keyword … D0%BC%D0%B8%D1%82

# 58
  • София
  • Мнения: 689
След всички тези отзиви и аз горя от нетърпение да прочета някоя негова книга. Но ми се иска да е електронна. Обаче намирам само тази и тази. На английски са, но не ми е проблем. Някой дали може да сподели мнения за тях?

# 59
  • Мнения: 1 210
Бордо, ще се повторя, но Шмит наистина е от прекрасен, по- прекрасен. Специално пък разказите му са моята слабост. Давай смело, и Концерта, и Дамата с букета са страхотни! Изумителни!
Дано превода е умел, че то не е лесно, да превеждаш виртуоз на словото. Българският превод е на ниво.

Общи условия

Активация на акаунт