Имат ли право без предизвестие да ме махнат от работа

  • 48 212
  • 280
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 481
Какво фалшиво има в болничен, издаден за дете с кашлица и температура?
Все пак яслите и градините са развъдник на вируси, сезона предполага болести.
И кой да гледа бебето, ако не е майката.
Или пък тя да поработи 1 ден на външната скара и да се разболее - също е съвсем реално.
Не говоря за сложни  диагнози, но така печели време за да си изясни възможностите за защита.



Много съмнително е да си вземеш болничен точно когато яко те е стегнала шапката на работа.

# 151
  • Мнения: 121
Не разбрах дали dudeslavka се е подписала, че е получила пратката от куриера.Защото ако се е, това не означавали, че е уведомена за новите обстоятелства и по този начин се съгласява с тях?
Респективно трябва да се яви на работа в новия отдел.

# 152
  • София
  • Мнения: 679
Заповедта вече й е "връчена" със "свидетели" (макар реално тя вече се е запознала със съдържанието й), тъй че куриера е само формалност ...

# 153
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво фалшиво има в болничен, издаден за дете с кашлица и температура?
Все пак яслите и градините са развъдник на вируси, сезона предполага болести.
...
Kак какво - фалшивото е, ако детето не е с кашлица, особено и ако през това време не е спряно о т яслата. А ако го спре, не виждам как свободно би се занимавала с ИТ и т.н. да си урежда нещата, както ти предлагаш - "спокойно".

..
Или пък тя да поработи 1 ден на външната скара и да се разболее - също е съвсем реално.
Не говоря за сложни  диагнози, но така печели време за да си изясни възможностите за защита.
...
Достатъчни са му на шефа ́и само свидетели, които да са я видели, че е някъде навън(например отскочила до ИТ) и ето ти го оспорвания болничен, в който пише къде трябва да е служителя, обикновено вкъщи или в болница.
Може да е реално възможността да се разболее, но и съвсем реално работодателят има възможност да оспори болничния и тогава ще стане неприятно, ако и той реално успее да докаже, че тя го мами.

Затова апелирах към момента да се внимава много със законните неща, всичко да е добре обмислено.
А и фалшивите болнични не са за да "печели време за да си изясни възможностите за защита", те бъркат и в нашите джобове.

# 154
  • Мнения: 443
dudeslavka не мога да ти дам съвет защото не съм компетентна,но искрено ти желая успех в тази битка,която те принуждават да водиш. За съжаление това е бг работодателят-е има и изключения де,но са са в рамките на статистическата грешка. Момичетата са ти дали добри съвети,но защо не се консултираш и с адвокат? Не мисля,че си заслужава да работиш за такива некоректни хора,камо ли да стоиш на студа и да си жертваш здравето заради тъпите им кебапчета и кюфтета. Ако можеш си ползвай майчинството докрай,за да не губиш трудовия си стаж и стягай багажа за Италия. Успех!я

# 155
  • Мнения: 1 127
Заповедта вече й е "връчена" със "свидетели" (макар реално тя вече се е запознала със съдържанието й), тъй че куриера е само формалност ...

Да. Явно гледат "двойно" да си подсигурят документите. Не могат да не са се светнали, че ще им предстои битка в ИТ. Но това не значи, че са безупречни, може и да имат пропуски.

# 156
  • София
  • Мнения: 16 038
За съжаление това е бг работодателят-
В случая работодателя  се води крупен чуждестранен инвеститор. Явно и те се побългаряват тук.

# 157
  • Мнения: 443
Да за съжаление бързо е усвоил нашенските мурафети. То пък и едни инвеститори ще дойдат в бг да не повярвашя

# 158
  • Мнения: 2 018
побългаряват се защото управителите им са българи!

каквото сами си направим, никой друг не може да ни направи!

# 159
  • София
  • Мнения: 679
не, че не сте прави и не се побългаряват, но ниските и средни управленски нива се заемат от българи, и тук шефчето е наше момче със сигурност

# 160
  • Мнения: 60
Утре ще отида за втората смяна,колкото и късна да е.Но ще съм си в стария отдел.Да не си мислят че ще изляза на вън.Пък писах писмо до директора на веригата и получих отговор,че ще се запозная със случая и ще ми пише отново.Това се случи в събота.Днес вече се знаеше в работата че съм писала до самия директор и бяха омекнали малко.Явно утре ще се появи и ще има събрание.Защото той е последния човек който разбира какво става в самия магазин,а аз не му спестих истината и за много други неща.Споделих му че ако не обърне внимание на проблема ще се стигне до медии те и до други институции.А никой не го иска това.Така че утре е решаващ ден.

# 161
  • Мнения: 60
А за консултация с адвокат трябват средства,в момента точно нямам никакви.....Няма смисъл да обяснявам на всеки се е случвало да чакат заплата и да имат 20 лв в джоба....за кое по напред.За това първо отидох в ИТ и докато се задействат те ще имам вече заплата и ще се консултирам с него.

# 162
  • София
  • Мнения: 679
браво, момиче  Hug

# 163
  • Мнения: 4 841
Правилно си направила и действаш до момента. Поздравявам те за куража. Много хора биха се отказали още на старта, за да си спестят унижението и тормоза. Щом от ИТ дават информация, то те в даден момент стават и безплатен адвокат (преносно казано). Аз лично не бих се надявала много на директора. Те винаги защитават по висшите си служители, независимо дали са прави или не. Политика на фирмата е. Друг е въпросът дали този служител (който те е набелязал) няма на по късен етап да си понесе последствията. При директорите въпросът е принципен, ако един служител успее да се пребори със системата, то тогава и други ще се опитат. Предполагам директорът ще се опита да спре нещата в зародиш, макар вече да си подала жалба в ИТ. Важното е нещата да се наредят добре и за двете страни.
Пиша това, понеже в момента и аз се осведомявам активно за положение подобно на твоето. И мен ме чака същото, само че като ми свърши майчинството ще ме притиснат да напусна просто защото не съм симпатична на новият си началник, който пък направи всичко възможно да ми срине авторитета пред собственика (да не говорим че ми сви и последните заплати, законно естествено). Най лесният вариант за тях е по взаимно съгласие, което в никакъв случай не е най - добрият вариант за нас.

# 164
  • Мнения: 60
Ще се борим до край,няма да ги оставя така...Кодекса е написан, точно за такива като нас.......

Общи условия

Активация на акаунт