вече 2 месеца съм с температура 37.2

  • 8 955
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
аз тази температура я вдигам само вечер.През дена ми е 36.8-36.9.Чудя се дали не е на психична основа.Дали е възможно?
Възможно е!!!Аз на нервна почва най-редовно си вдигам температура само че в началото не знаех от какво е и обиколих всички лекари.Та като ходих /аз вдигах даже до 37,5/ по лекари ме прегледаха и за ревматоидни заболявания.Така че можеш да опиташ при такъв специалист/ревматизъм,артрит/,щом имаш болки и в ставите.Между другото усещаш ли я температурата когато е повишена или се ориентираш само по термометъра?

# 16
  • Мнения: 1 428
Ходих на ревматолог за болките в ставите.Изследвах се за ревматизъм и ревматоиден артрит и уж всичко е ОК ,а болката не спира.Явно и килограмите ми,които са в повечко си оказват влияние,а и детенцето ми е доста тежко-15 кг и често иска да я нося.Сега съм на диета-пък да видим като отслабна дали ще ме болят пак така.Направо сутрин като стана не мога половин час да се раздвижа.Много е неприятно.Пък и тая температура не спира да ме тормози-все съм с термометъра под мишницата.Мъжът ми вече взе да ме бъзика.Явно наистина трябва да спра да си я меря поне един месец и след това да опитам пак.Незнам!

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Щом и това ти е наред наистина спри да я мериш.Пък и 37,2 не е ненормално висока температура.Може да е и от преумора,организма ти да реагира по някакъв начин.А щом казваш,че килограмите малко ти тежат наистина може от това да те болят коленете.Мен много ме боляха защото непрекъснато кляках и ставах с малкия на ръце,но сега си изработих начин на клякане при който не се натоварват толкова.Не я мисли тая температура,ще спадне от самосебеси.И мен ме подиграваха като я мерех постоянно,даже мъжът ми криеше термометъра.
Можеш да пиеш магнезий,препоръчва се при психическа и физическа преумора.Продава се на разтворими таблетки,аз го пия  и се чувствам добре или витамини.

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 09:55 от ivap

# 18
  • Мнения: 109
Опитай да отидеш и на стоматолог.Знам ли,просто за това ми дойде наум.
Късмет.
Доста често при проблеми със зъб/и може да се поддържа такава температура, а не е задължително да имаш болка, кървене или друг показател.

# 19
  • Мнения: 8 769
Helen-mama, а чувстваш ли се отпаднала? Каква е била причината да си я измериш и след това да продължиш? При бременност е нормално да се поддържа по-висока Т от нормалната, така че за тогава изобщо не си го слагай. Щом вдигаш особено пък вечер, може и да е настресова основа. И все пак, аз мисля, че е добре да направиш всички възможни изследвания и прегледи.

# 20
  • Мнения: 1 428
A в болницата обясниха ли ти как се мери температурата така, че да се изключи възможността да е температура от гърдите? Аз и сега вечер поддържам 37-37,2 но си знам, че е от гърдите. Защо не пробваш да пиеш капки мента, глог и валериана вечер по 10 за да ти се отпуснат нервите /може само да ти се доспива по-раничко/.
Силве никой не ми е обяснявал как да я меря.Аз го правя по обичайния начин-слагам под мишницата ,чакам 5 мин и така.Аз не кърмя вече повече от година,но все още като притисна зърната си от тях потича по 1-2 капки мляколНезнам това дали е нормално и може ли от това да вдигам температура?

# 21
  • Мнения: 1 942
Според мен трябва да поговориш с лекар за това, че не ти е спряло съвсем млякото.

Сложи си кърпа /хавлиена сгъната на 4/ между ръката и гърдата. Кърпата трябва да изолира гърдата на 100%. После сложи термометъра като върха му сложиш дълбоко в ямката под мишницата, а самия термометър НИКЪДЕ да не контактува с гърдата.

Пиши колко ти е температурата така измерена.

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
За болките в ставите да ти кажа. Преди известно време напълнях рязко тъй като имах проблем с единия крак и не тряваше зобщо да се движа. Започнаха да ме болят коленете и правих какви ли не изследвания, накрая лекарката спря всичко и каза да отслабна. Свалих няколко килограма и се оправих. Сега пак съм с наднормено тегло и усещам че пак почват да ме  болят краката и гърба.

Общи условия

Активация на акаунт