СПЕШНА ПОМОЩ ПРИ КОЛИКИ

  • 8 742
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Оо, добре.  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Имаше една приказка, че слабите колики се повлияват от всичко, а силните - само от времето. За съжаление е вярна. Дано по-бързо да минат при вас.

според мен няма силни,няма слаби колики, те са си едни  Peace
има, има...пожелавам ти да не разбираш разликата.


На авторката - капки  разни на пазара, чайове също видове, био гайа също помага при някои деца. Какво би повлиало на твоето няма как друг да ти каже, всеки организъм реагира различно, така че грешка-проба е метода. Ако сте на АМ, понякога и то може да е проблем и да трябва да се смени, ако кърмиш, може някои приемани храни да влиаят също.
Може да разгледа и пробваш методите на Карп http://bebegalina.moetodete.bg/blogpost_983_0.html

# 17
  • Мнения: 1 265
опитвали сме всичките споменати по-горе капки, изпили сме по много, ефекта е бил минимален.

сушоара ми беше постоянно в ръцете при силните писъци и само той ни помагаше.Както и постоянните танци с бебето на една определена мелодия.

Един съвет-допитай се до педиатъра за смяна на храната /ако сте на изкуствено мляко/ с мляко с ниско съдържание на лактоза или липса на такава.Ако на бебето му се дразни коремчето от съдържащата се в млякото лактоза коликите могат да бъдат много силни, поради липсата на ензим, който да я разгражда.

# 18
  • Мнения: 386
Капки на пазара наистина - колкото искаш.
На моя син учудващо много му помагаше еспумизан,но той беше със силни колики месец и малко.После доста отслабнаха и към 3-ти месец изчезнаха.
Освен капките - много ни помагаше като затоплим коремчето със сешоар или го притисна.Слагам го с гръб към мен ( подпрян на гърдите ми) а дясната ръка минаваше през стомаха му и го притискаше.Така действах нощно време.В тази поза е и заспивал нощем.
Успех и дано скоро минат коликите!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 44 121
да, това със затоплянето също понякога върши работа, освен сешоар има вариант и торбичка с костилки или семена, която се затопля и слага на коремчето или термофор.

# 20
  • Мнения: 2
МНОГО ДОБЪР РЕЗУЛТАТ ПРИ НАС А СЪЩО И ПРИ ДОСТА МОИ ПОЗНАТИ ИМАШЕ ИЗЦЕДЕН СОК ОТ ПРАЗ.ЗАПОЧНАХ С ЕДНА КАПКА ДО 5-6 НА ДЕН В МЛЯКОТО.,КАКТО И БИФИДУС КОМПЛЕКС НА АКВАСОРС,КОМБИНИРАХ ТЕЗИ НЕЩА И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.

# 21
  • Мнения: 343
Едва ли нещо ще ги излекува, но може до известна степен да ги облекчи. Нас Еспумизанът изобщо не ни успокояваше, Инфакол помагаше доста, но пък много болезнено акаше. Затова започнах да редувам Инфакол+БиоГая и определено това помогна, а и скоро след това отшумяха значително коликите и детето вече не беше неспокойно, започна да спи по цяла нощ. Иначе се зареди с много тъпение, гушкайте се много, слагай затоплена пеленка на стомахчето (аз слагах торбичка с костилки от череша), оригвай го след хранене (моят рядко отигваше), спете по коремче. Единственият шанс да преспи през деня беше да го оставя на коремче, или в краен случай на моят корем!

# 22
  • UK
  • Мнения: 4 308
Карахме го ден за ден, нищо не помагаше. Единствено го успокояваше временно кърменето и сме имали случаи по цял ден и по цяла нощ да лежим и да ми виси на гърдите. Имай търпение, наистина минава един ден и по-важното, колкото и страшно да изглежда сега, повтаряй си, че после нито ще има последици някакви, нито ще помни.

# 23
  • Мнения: 1 897
МНОГО ДОБЪР РЕЗУЛТАТ ПРИ НАС А СЪЩО И ПРИ ДОСТА МОИ ПОЗНАТИ ИМАШЕ ИЗЦЕДЕН СОК ОТ ПРАЗ.ЗАПОЧНАХ С ЕДНА КАПКА ДО 5-6 НА ДЕН В МЛЯКОТО.,КАКТО И БИФИДУС КОМПЛЕКС НА АКВАСОРС,КОМБИНИРАХ ТЕЗИ НЕЩА И СЪМ МНОГО ДОВОЛНА.
  ooooh!точно пък от праза мисля,че ще се увеличат,не случайно лук се предлага доста късно след захранването.

# 24
  • Мнения: 343
Да, аз също знам, че празът раздразва стомахът и всякаквите там лукови производи. Казват, че чай от ким, анасон, копър помага, на нас не ни помогна де. Ама и той не искаше да пие чай, вода и нищо, поенже е кърмено бебе на поискване. Търпение му е майката и силна психика. Като завършат коликите, се почват зъбите... Не да ви плаша, дай Боже леко да ви никнат, ама понякога кошмарът е дори по-голям от коликите!

# 25
  • DE
  • Мнения: 967
На нас нищо не ни помогна, а пробвах всичко на пазара. Накрая една приятелка ми прати Lefax от Германия и му помогнаха. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 28
Съчувствам ти  Sad Нашета принцеска е на 38 дни и май е в разгара на коликите си.В началото, когато започнаха т.е края на 1та седмица доки ни изписа Infacol.До едно време помагаха, но после не знам коликите ли се засилиха или организма й свикна с капките.. положението беше все едно, че нищо не й даваме - истеричен плач, ритане с крачетата и ръчичките..Нямаше умиряване.След това минахме на Еспумизан L, от него започна да изпуска газове и положението мааалко се подобри.Говорих с приятелки майки и те ми похвалиха Саб Симплекс.Бях чела тук и там за него, но го избягвах, защото имаше доста коментари за запичане.Но все пак всичко си е проба-грешка.Пробвахме и с него - е не се запече.Положението беше същото като при еспумизана.Пускаше газове и положението беше поносимо.Когато го свършихме обаче нашия татко отишъл че взел пак Infacol.  #Crazy Та от 3 дни й давам инфакола, но положението пак се влоши и днес и взех някакъв гръцки чай за колики.. тук една комшийка ми го хвалеше и й забърках една отвара  Laughing - половин ч.л. от този чай + половин ч.л. от чая с копър на HIPP и половин ч.л. анасон в  100м.л. вряща вода. Дадох й около 40м.л преди храненето понеже се събуди по раничко и след храненето като започна да се свива и да плаче й бутнах пак шишето с чая (който затоплих) и я гушнах в едно одеялце ии всичко това имаше доста добър ефект.  Party Но в най-скоро време мисля да се оборудваме с тези капки с лактазата - Colief.  Thinking

# 27
  • Мнения: 2
КОЛКОТО И ДА НЕ ВИ СЕ ВЯРВА РЕЗУЛТАТА ОТ ПРАЗА Е МНОГО ДОБЪР,ИЗПИТАНО Е НЕ САМО ПРИ МОЕТО ДЕТЕ НО И ПРИ ОЩЕ 7,КОИТО ПОЗНАВАМ ДОБРЕ,НО ВСЕКИ СИ РЕШАВА КАКВО ДА ИЗПОЛЗВА.ПРЕДИ ДА ПРОБВАМ БЯХ ОТРИЦАТЕЛНО НАСТРОЕНА НО НЕ СЪЖАЛЯВАМ.

# 28
  • Мнения: 263
от няколко дена детето веднага след ядене почва да реве истерично и не може да се успокои,смених му млякото преди 10 дена това може ли да провокира колики??????

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
може, да, особенно при смяна на млякото.
а сигурна ли си, че се наяжда?

Общи условия

Активация на акаунт