Съвет за двуетажно легло

  • 23 406
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 349
PAV1 , цял ден изкарах в този форум, чудесни неща има  Laughing
При нас ситуацията е, че сме в боксониера и всичко трябва да е максимално компактно, като в същото време трябва да се побира повече багаж, но пък да не е претрупано и да не може да се обърне човек от мебели. За сега сме се спряли на варианта горе да е леглото на детето, а долу нашето, но се притеснявам да не стане много схлупено в горната част, защото със стълбите отзад горната част се изнася напред на 1,30 м. напред. А стаята е има няма 15 квадрата. И още се чудя и мая. Нещо подобно:

Хубаво би било човек да се допита до дизайнер и да се визуализира как би изглеждало, нямам идея какви са цените, но ми се струва, че е прекалено скъпо удоволствие  Tired

# 16
  • Мнения: 8 242
PAV1 , цял ден изкарах в този форум, чудесни неща има  Laughing
При нас ситуацията е, че сме в боксониера и всичко трябва да е максимално компактно, като в същото време трябва да се побира повече багаж, но пък да не е претрупано и да не може да се обърне човек от мебели. За сега сме се спряли на варианта горе да е леглото на детето, а долу нашето, но се притеснявам да не стане много схлупено в горната част, защото със стълбите отзад горната част се изнася напред на 1,30 м. напред. А стаята е има няма 15 квадрата. И още се чудя и мая. Нещо подобно:

Хубаво би било човек да се допита до дизайнер и да се визуализира как би изглеждало, нямам идея какви са цените, но ми се струва, че е прекалено скъпо удоволствие  Tired
Вкъщи мъж ми го прави сам нещо подобно - само горната част (има снимка по-назад в темата) - излезе всичко около 300 лв (без матрака) - плоскости, обков и т.н. Леглото е 100*200 см горе.
Само спалнята и тя излезе към 300 лв за материали (отделно е, но да дам представа) - като тя е с амортисьори, за да се ползва пространството отдолу, както и с допълнително укрепване - 180*200 см е.

Би трябвало само материалите на това цялото да не са повече от 900-1000 лв..
Стълбата може да е и обикновена (Ако не държиш да ползваш мястото за багаж.. и да спестиш пространство от стаята) - тогава може и към 7-800 лв да са материалите.
За изработка обикновено си слагат колкото са материалите.
Ако искаш пиши на лични  Peace

# 17
  • Мнения: 204
На Тони правихме (сами Simple Smile ) високо легло - отдолу му е гардероба и шкафчета за играчки, а отзад е много як склад за всичко голямо или такова, с което в момента не играе.
Височината е 1,70 - можеше и малко по-малко ама така се получи  Laughing
Пускам снимки в готов празен вид (сега е пълен и разхвърлян) http://duhche.snimka.bg/family/home.434785.15969451

Ако не правим генерални промени след 1-2 години ще сложим още едно легло перпендикулярно в част от "шкафовете" (само се махат вратичките и е готова дупка за легло Simple Smile

Позволих си да разгледам албума ти и много ми хареса детската стая.Искам да те попитам декорациите по стените шаблони ли са или сте ги рисували, а също и цветето на червената стена. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 8 242
На Тони правихме (сами Simple Smile ) високо легло - отдолу му е гардероба и шкафчета за играчки, а отзад е много як склад за всичко голямо или такова, с което в момента не играе.
Височината е 1,70 - можеше и малко по-малко ама така се получи  Laughing
Пускам снимки в готов празен вид (сега е пълен и разхвърлян) http://duhche.snimka.bg/family/home.434785.15969451

Ако не правим генерални промени след 1-2 години ще сложим още едно легло перпендикулярно в част от "шкафовете" (само се махат вратичките и е готова дупка за легло Simple Smile

Позволих си да разгледам албума ти и много ми хареса детската стая.Искам да те попитам декорациите по стените шаблони ли са или сте ги рисували, а също и цветето на червената стена. Heart Eyes
Декорацията в детската е от ebay - винилови лепенки за многократна употреба. Излязоха ми около 50 лв с доставка до БГ (това преди 2-3 години). Иначе са много хубаво качество, като бройка също са МНОГО Simple Smile
В спалнята също щях да поръчвам лепенка, ама накрая реших да се пробвам с шаблон - копирах си една китка и ми я изрязоха в мащаб на плотер (на голям картон). После я лепнах на стената и отгоре с малко валяче.. Накрая оформих леко ръбчетата, където имапе нужда.. То трябваше и други неща да има.. ама до там ми стигна ентусиазма Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 918
Не бих направила легла на 2 етажа,освен при крайна необходимост.Бях чела и изследвания на психолог против този вариант.При положение,че имате възможност да поставите легла под прав ъгъл-направете го.В къщата на родителите ми се наложи да бъде така.Баща ми поръча рафтове,които монтираха във отворите на вратата и стана библиотека.Не казвам,че беше много дизайнерско,но не беше и лошо.По-добре,отколкото да висят шкафове над главите на децата.А ако не ви харесва-можете да закриете виждащата се част от вратата с постери и плакати.

# 20
  • Мнения: 811
Ли Лу, доколкото разбирам стаята за момчетата е голяма 32 кв.м? И вие искате да сместите леглата на децата в малкото пространство до вратата, както си показала на снимката? Би ли показала още снимки от голямата стая? Сигурна съм, че може да се измисли много по-добър вариант, така че хем да е удобно на децата и на вас да лягат и сядат на легълцата си, хем да има достатъчно място и за игра. Има ли в тази стая права стена, което да е поне 3 метра дълга? Колко е ширината на стаята?

# 21
  • Мнения: 124
Аз също минах през идеята за две високи легла с бюра и гардероб под тях
http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1328261192l.jpg, но се отказах заради височината на стаята, която е 2.50м.
Остана варианта за две високи легла по 1м. под, които ще има чекмеджета.
Помисли за варианта децата да спят на една височина. За мен лично беше много важно, защото съм с две момчета с разлика година и половина, които естествено искаха да обитават втори етаж, желаещи за първия просто нямаше. Реших да се съобразя с тяхното желание, за да се чувстват равностойни.

# 22
  • Мнения: 204
duhi_puhi  благодаря за отговора   bouquet

# 23
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Аз също минах през идеята за две високи легла с бюра и гардероб под тях
http://alfa.kachi-snimka.info/images/arx1328261192l.jpg, но се отказах заради височината на стаята, която е 2.50м.
Остана варианта за две високи легла по 1м. под, които ще има чекмеджета.
Помисли за варианта децата да спят на една височина. За мен лично беше много важно, защото съм с две момчета с разлика година и половина, които естествено искаха да обитават втори етаж, желаещи за първия просто нямаше. Реших да се съобразя с тяхното желание, за да се чувстват равностойни.

Който прави тези легла да вкара по едно квадратно желязо точно на дъната върху които ще се спи и да го скрие с ПДЧ, че това е слабото място на тези легла.

# 24
  • Мнения: 9 481
Не бих направила легла на 2 етажа,освен при крайна необходимост.Бях чела и изследвания на психолог против този вариант.

Стана ми любопитно...защо? Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 124
Изследвания на психолог не съм чела, но съм попадала на този линк http://indigota.com/index.php?topic=1518.0. Според него обаче и на ъгъл не трябва да са разположени, а  в тези панелки с многото място, което имаме е малко трудно да изпълним всичко!
При решението си се водих единствено от желанието на децата, както и от факта, че все пак разполагам с място за две легла, макар и  високи.
shadowman, благодаря за подсказката, макар, че ние минахме на този вариант http://detsko-obzavejdane.mebeli.bg/index.php?m=320&lang=1&a … id=2581&col=1

# 26
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Гледам, че матрака лежи на плоскостта без ограничители (или нещо от сорта), значи детето като цопне отгоре със засилка и матрака се плъзга.

# 27
  • Мнения: 5 918
Не бих направила легла на 2 етажа,освен при крайна необходимост.Бях чела и изследвания на психолог против този вариант.

Стана ми любопитно...защо? Rolling Eyes


Детето,спящо на горното легло,подсъзнателно доминира над "долното".Грубо казано.

# 28
  • Мнения: 972
Аз пък като гледам тези легла дето сте ги показали,направо се облещих!
Вие легла за показване или легла за спане избирате?!
За практичност чували ли сте?
Като гледам разните "разчупени" и отворени пространства и ми минава мисълта "А дрешките на децата къде си ги прибират тези хора?"
А пък последните две легла както са показани,направо тръпки ме побиват!
Не си мислете,че се заяждам! Нищо подобно! Просто става въпрос за детска стая,за деца,за безопастност!
Или бъркам?! Може би става въпрос за това кой е по-по-най...
И моите деца спят на двуетажно легло,но то е далеч по-простичко от тези тук показаните! И със сигурност няма да ви е интересно да го видите! прекалено е обикновено !

# 29
  • Мнения: 9 481
Не бих направила легла на 2 етажа,освен при крайна необходимост.Бях чела и изследвания на психолог против този вариант.

Стана ми любопитно...защо? Rolling Eyes


Детето,спящо на горното легло,подсъзнателно доминира над "долното".Грубо казано.

Нашите са с 4г разлика-големия е на 6г, малкия на 2г. Оставям на страна факта, че просто ми се налага да са на двуетажни легла...но така или иначе "доминиращ" е по-големия, който респективно спи на втория етаж..да не се има предвид близнаци или деца с по-малка разлика? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт