ПеВеЦе - дограма

  • 4 346
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Южно ми е изложението, но аз не разбирам и затова те помоля да ме наасочиш. Какво да искам.  Rolling Eyes
Благодаря ти за уточненията!  bouquet

# 16
  • Мнения: 106
Ако имах възможност да върна времето назад не бих си сложила за нищо на света PVC  дограма - бих сложила единствено и само дървена. Въздухът става един такъв спарен , хем проветрявам почти на час. , а и като се образува конденз , абе дървото си е дърво. Ние имаме 5 камерна на Саламандър , какво да ти кажа овисна бързо понеже е тежка и трябваше да викам ден през ден техниците да я регулират.
Тежестта на дограмата идва от стъклопакета, и може да създаде проблеми, ако отваряемата ти площ е повече от 75см. , но затова трябва да са те предупредили във фирмата, която ти е слагала дограмата. И май има и значение от къде си поръчваш Саламандъра, защото може да се окаже менте. Тройния пакет е уникален, изолира те от цялата простотия наоколо, не чуваш никой и нищо и се наслаждаваш на спокойствие. Конденза зависи от строителството, от изложението. В апартамента ми конденз се получава само в една от стаите, от общо 4, но тя е с най-много външни стени. В другите стаи конденз нямам. Е да дървената не прави конденз, защото осигурява проветривост на помещението, не е като алуминиевата да го затваря херметически, ама пък таа се губи от топлото.

# 17
  • Мнения: 106
Южно ми е изложението, но аз не разбирам и затова те помоля да ме наасочиш. Какво да искам.  Rolling Eyes
Благодаря ти за уточненията!  bouquet
Муслонке, най-добре се обади по тел на фирмата те да ти разяснят кое как е. Ка стъклото създаваше парников ефект, ама не помня за изложението на стаите. Най-добре е бяло/всесезонно/бяло, за момента всесезоното се котира много по-добре, доколкото знам някои фирми не работят с Ка стъкла вече. Обади се по телефона или иди на място ще ти разяснят добре кое как е, защото тук във форума може да прочетеш доста противоречиви мнения.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За южно изложение, при това зад остъклен балкон, са ти достатъчни дори и най- евтините трикамерни профили със стъклопакет от две обикновени бели стъкла.  Peace
Е, ако имаш идея след време да разваляш остъклението, тогава може би е редно да се помислят и други варианти, но на този етап е излишно цялото това презапасяване с петкамерни системи и тройни стъклопакети.

# 19
  • Мнения: 139
Ако е качествена ПВЦ дограма и има необходимите отвори от вършаната страна, се избягва конденза. Снаха ми е архитект в чужбина, каза че там от 10г се слагат само дограми с такива отвори (забравих техническия термин). Прегледа нашите на Профилинк и каза, че имат, но са много по-малки, от тези които се слагат при тях. Тук са на всеки прозорец по 2 бр, по 3-4 см, една тъничка цепнатина ниско долу на дограмата от външна страна. При тях са по 10 см. Спомагат за въздухообмена.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Това са отводнителни отвори и нямат нищо общо с конденза.  Peace
Наистина има такива клапи, които при различните системи се наричат по различен начин. Най- общо са под името "Климабокс". Сещам се, че "Gealan" има много добра разработка на такива елементи.
Ето тук е показано много разбираемо.
http://www.gealan.bg/index.php?page=gecco
Според мен има ефект, а и не са скъпи- около 30- 40 лв./бр. по спомени. Има и други варианти за осъществяване на такъв тип микровентилация, с едни гумени клапи, но не са така ефективни. Потърси фирма, която работи с "Гелан". За София бих могла да препоръчам "Братя Градеви".

# 21
  • Мнения: 5 920
Показаните клапи и подобни /аз имам Аереко/ само "довеждат" свеж въздух.И в показания линк така е описано и стрелките на чертежчето показват.А къде отива влажният от дишане,готвене,гладене,цветя и сушене на дрехи,например,въздух?Той трябва да излезе от някъде-вентилационен отвор във въздуховод или друго.Т.е. отворите сами по себе си почти не вършат работа,ако няма вентилация.
Бях в скандинавска страна есента,поне на 1 прозорец в стая имаше клапа,но на тавана в коридор имаше нещо,което първо ми заприлича на противопожарно известяване-едно такова малко кръгло "нещо" ,което се оказа вентилационен отвор с принудителна вентилация-чуваше се лек шум от вентилатор някъде в блокчето . Явно хората мислят за всичко предварително,а не всеки да се спасява поединично.
И кондензът е от влажния въздух вътре в помещенията,не от дограмата или почти не зависи от нея.

Общи условия

Активация на акаунт