Майчинството счетоводно - 46

  • 28 178
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Аз имам въпрос за борсата, но малко по-различен. В сегашната си работа, от която ще ме съкращават, съм работила около 4 месеца. Преди това съм била в др. фирма. При записването си в БТ трябва ли да обикалям предишните си местоработи за документи за дохода или те си ги проверяват по служебен път? newsm78 До колкото четох, гледат доходите 18 месеца назад.  newsm78

# 736
  • Русе
  • Мнения: 530
Здравейте! Имам следното питане.Декември месец се върнах на работа след 2г майчинство-оказа се че много неща са се променили във фирмата.заплашането вече е изцяло на процент-ако за месец нямам нито един час не получавам никакви пари(друг е въпроса че и процента който са определи ли е смешен и не ми се връзват и 10лв на ден)второ когато ползвам болничен дните,които трябва да се покрият от работодателя не се покриват(не получавам нищо и за тях) и общо взето работя за чест и слва.Искам да ме освободят от работа и да се запиша на трудовата борса-мога ли да получа информация по кой чл. трябва да ме освободят за да мога да получа пълно право на борсата ,в смисъл не минималните 4м,които ми се полагат ,ако е по взаимно съгласие,а максималните 8 които се полагат за стажа ,който имам.Извинявам се,че е така объркано написано,надявам се да ме разберете.
Много благодаря предварително


 Член 222 (1) от Кодекса по труда - При уволнение поради закриване на предприятието или на част от него, съкращаване в щата, намаляване обема на работа, спиране на работата за повече от 15 работни дни, при отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което той работи, когато то се премества в друго населено място или местност, или когато заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност.

Във вашия случай може да бъде например намаляване обема на работата. Разбира се работодателят трябва да е съгласен да ви съкрати по този член от КТ, защото ви дължи и обезщетение в размер на една брутна заплата.


Аз имам въпрос за борсата, но малко по-различен. В сегашната си работа, от която ще ме съкращават, съм работила около 4 месеца. Преди това съм била в др. фирма. При записването си в БТ трябва ли да обикалям предишните си местоработи за документи за дохода или те си ги проверяват по служебен път? newsm78 До колкото четох, гледат доходите 18 месеца назад.  newsm78
Проверяват се по служебен път- не е необходимо да обикаляте предишните си работодатели. Освен това се гледа доходът 2 години назад, а не 18 месеца.

# 737
  • Мнения: 11 607
Б Л А Г О Д А Р Я   НА   В С И Ч К И ,  К О И Т О    П О М А Г А Т!!!! Б Ъ Д Е Т Е    П И Я Н И   О Т   Л Ю Б О В -





Н О В А   Т Е М А

Общи условия

Активация на акаунт