Избор на столче за кола

  • 418 208
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 1 545
  • NE
  • Мнения: 10 999
При нас вече столчето до 13 кг доста умаля и детето все се изправя и почва лека-полека да му е неудобно.
Май и аз съм за Maxi cosi

# 1 546
  • София
  • Мнения: 44 230
В този случай бих търсила 0-18, за да го возиш все още с гръб.

# 1 547
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мерси   bouquet

# 1 548
  • NE
  • Мнения: 10 999
Снощи се спряхме съвсем неочаквано на Btitax Eclipse. В английските сайтове му дават по-добра оценка от Maxi Cosi Priori XP. Мъжо взе че го и поръча за 60 паунда от amazon.co.uk. Основно ми хареса, че има 4 положения на самото столче. Надявам се сме направили правилен избор.  Praynig

# 1 549
  • София
  • Мнения: 44 230
За мен си е грешка, предвид, че столчето няма възможност за возене с гръб. За вас - фърст клас плюс е било по-правилния избор... но... свършен факт....

# 1 550
  • Мнения: 5 173
Случвало ми се е да набивам спирачките пред котка, като видях дъщеря ми как си залюля главата напред, а беше на година и 9 месеца, не ми се мисли как би се мандахерцала ако беше под годинката, но ние ползвахме кошницата до година и 2 месеца, а детето вървеше едро, после 2 месеца 0-18 с гръб към движението. Обърнах столчето, защото си помислих, че е минала 13 кг, а не беше, но столчето си го оставих в посока към движението.

# 1 551
  • Мнения: 338
Привет,маминки!  bouquet Влизам да кажа благодаря за полезната информация и отзивчивостта на всички хора,които ми писаха и ми помогнаха за избора на столче в категория 15-36.
В крайна сметка се спряхме на този Cybex http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/58531
Доволна съм от удобството на стола.При две пътувания от по 4 часа баткото спа на него поне за час много спокойно и приятно,та не съжелявам за избора.Надявам се да е и съшо толкова сигурен,ама да не ни се налага да го тестваме Simple Smile
Живот и здраве и на малката ще вземем такова по-натам.

  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 552
  • Мнения: 116
Бих поспорила относно темата за посоките на движение, защото примерно мен ми беше ужасно неудобно да слагам столчето на задната седалка и да не мога да сменям играчките на детето докато шофирам, нашето столче също беше до 13кг и малката растеше едра, не си спомням кога точно я преместихме, но беше към 12кг, около година и 4-5 месецаи се чувстваше прекрасно гледайки напред в столчето Recaro Young sport. Главата не и е падала напред никога, спеше си чудесно.
Преди седмица си взехме Cybex, подобен на този в предния пост и също съм ужасно доволна от столчето. Рекарото за съжаление нямаше изофикс, а мен ми се струва доста подвижно да се захваща само с колана и детето в него. Вече сме 21кг и трябва да се използва колана на колата. Също така ми направи впечатление, че Cybex-a има възможност да се захване само бустера с изофикс и детето да не ползва останалата част от столчето, това говорим като порасте повече, не в момента, което е голям плюс, защото ние пробвахме обиновен бустер и той се пързаляше из колата при движение и малката не го хареса. В този си вариант е фиксиран от изофикса.  Naughty

# 1 553
  • София
  • Мнения: 44 230
За кое би посприла, по принцип няма значение на теб какво ти е удобно, важно е какво е безопасно за детето. Мин. до годинка следва да е с гръб към движението, в много страни препоръката за  долната граница е до 2 години и също така възможно най-дълго, като има столове предлагащи и до доста по-късна възраст такова возене, което е най-безопасно по принцип, не само за децата, но особенно за тях.
Иначе съвсем принципно, ако ти е толкова важно да сменяш играчките докато караш (което не го намирам  разумно, независимо  удобствата и това какъв и къде е стола) може да си го монтираш  и на предната седалка стола.
Не е въпрос и дали детето ще се чувства чудесно, а какво би станало при инцидент.

# 1 554
  • Мнения: 116
Да, може на предната седалка, но в този период смених колата и на предната седалка пишеше, че не може стол обратно на посоката. Иначе до този момент я возех на предната седалка. И да, на мен ми е важно да сменям играчките, защото не ми е удобно да карам докато се дере с пълен глас и не я виждам. Просто казвам, че не ми се вижда опасно да се сложи детето по посока на движението, столчетата имат полегнала позиция и главата и не пада напред, както съм го виждала когато стана на 3 и започна да си вади ръцете от раменната част на коланите. Факт е, че има столчета, 18-36, които нямат позиции на гръбчето, но дори и тогава ако коланите са стегнати както трябва не виждам как главата може да се "килне"напред.
Относно това какво предписват от ADAC  и подобни, всички трябва да сме чули за корупционния скандал там преди време, та не знам колко да им вярвам вече. Иначе и аз си купих бебешко столче според техните препоръки.
Доста глупости съм изчела в тази тема точно, и държа да споделя, че лично попитах преди време за бустер с изофикс и никой не ме осветли, че има столчета, на които облегалката се отделя от бустера. Та явно много разбирачите/продавачите, но малко тези с опит.
Не се заяждам, но това са факти.

# 1 555
  • София
  • Мнения: 44 230
За мен е доста опасна ситуация, шофьора да се върти, да не си гледа пътя и да менка играчки... ама айде...
Изобщо проблема не е дали ще се килне главата докато детето спи, а какво става при сблъсък, т.е.   опасността е при камшичен удар, което полегнало или не, като детето е напред няма как да му се спести като е по посока на движението.
Аз много добре знам, че има  столчета(до 36 кг), на които се маха облегалката, (все по-малко такива модели правят така). Но като се свали тази облегалка при страничен едър няма нищо между детето и  вратата/главата му и стъклото и т.н. Аз лично предпочитам да има.
И не говоря само за ADAC те да не са само те на този свят.
Твоят опит с едно дете, надали е по-голям от опита на другите майки с по толкова или повече деца, които също пишат тук... за продавачите нищо не мога да кажа.

Иначе, гледам и ти не си си преместила 6 месечното бебе с лице към движението(както много майки искат още тогава или айде към 8-9 вече месеца), та не знам за какво изобщо не си съгласна с посоката.

# 1 556
  • Мнения: 5 173
Визуалният контакт се осъществява мн лесно с огледало Wink. Нашето беше с дистанционно и пееше и свиреше. Дъщеря ми още се забавлява с него.
Да, може на предната седалка, но в този период смених колата и на предната седалка пишеше, че не може стол обратно на посоката.
Може, стига да се изключва предната в. възглавница. За съжаление, на нашата кола не може Sad. Лично я карах в шоурума, от който е купена, изредиха се 3-ма консултанти, но никой не откри как да изключим в. възглавница и си я возих отзад, по диагонал на шоф. място.

# 1 557
  • Мнения: 520
А някои ползвал ли е хубаво огледало за виждане на детето. Гледах няколко,  но те бяха  Sick .  Сега карам си  въртя огледалото вътре ама не е удобно. Не го виждам хубаво,  пък и се лишавам от едно огледало.

# 1 558
  • Мнения: 5 173
Нашето е такова:
Скрит текст:
.

# 1 559
  • Мнения: 116
Не съм съгласна с това, че предлагате на дете което е 13кг и има нужда от смяна на столчето да си купи 0-18, само и само защото било по-безопасно. Извинявам се предварително ако нещо не съм разбрала, но поне аз останах с такова впечатление. Просто подобна покупка ми се вижда прахосничество, минала съм по същият път. И аз имах подобна чуденка, но не съжалявам нито за миг, че взех столче по посока на движението и когато малката стана 13кг я преместих.
Не съм ползвала огледала и т.н., но в 80 процента от случаите сама съм возила детето и то на дълги разстояния и за мен лично не е въобще удобно да ми реве отзад и да иска нещо пък аз дори да имам огледало какво точно мога да направя на магистралата? Държа на безопасността и ужасно се ядосвам когато наблюдавам в други коли родителят шофира, а детето се разхожда отзад.

Общи условия

Активация на акаунт