Избор на столче за кола

  • 418 708
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 2 940
  • Мнения: 1 578
thistle, благодаря! Вероятно е така с крачетата. Ще поръчам такава подложка, може да ни е от полза.

# 2 941
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ето как се поставят крачетата при по - големите деца.



Детето на снимката е 4,5 години / 102 см
(обърнете внимание, че при този стол има възможност да се регулира отстоянието между седалката и столчето за кола и разстоянието е по - голямо отколкото при повечето други модели).

# 2 942
  • Мнения: 1 578
РОШКО, благодаря!

А може ли някой да препоръча добър стол 15-36кг, но да е възможно най-компактен, без ограничение на цената?

# 2 943
  • Варна
  • Мнения: 1 479
РОШКО, благодаря!

А може ли някой да препоръча добър стол 15-36кг, но да е възможно най-компактен, без ограничение на цената?

Какво имате предвид под възможно най - компактен, всеки един стол би заел едно пътническо място.

# 2 944
  • Мнения: 1 578
Т.к. едното ни столче е на средната седалка, другото ще е до него и искам детето да може само да се закопчава, когато седне, т.е. столчето да не залепне плътно до другото. Мисля да взема без закрепване тип isofix за да може лесно да се мести.
Харесва ми Recaro Monza Nova 2, който ми изглежда обемист (но тук споделиха, че не е много голям).

# 2 945
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Аз писах за Рекарото, но забравих да го снимам в колата. Извинявайте.  bouquet
Това, дали ще има достатъчно място, ако има столче в средата, зависи от автомобила според мен. Ползваме стола в три различни коли. В най-голямата, ако са монтирани и Рекарото и кошницата за кола, има място за мен да седна посредата. В Тойота Ярис обаче, не е така. Мога само бебешката чанта да сложа. Преди да го купим, избирахме между него и стола Izi up X3 на Be safe. Там с конкретни размери, Рошко може да помогне. Детето избра Рекарото, но при нас не е седял въпросът с мястото. На мен Be safe ми изглежда сякаш по-компактен.  bouquet

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 17:48 от flufi

# 2 946
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Т.к. едното ни столче е на средната седалка, другото ще е до него и искам детето да може само да се закопчава, когато седне, т.е. столчето да не залепне плътно до другото. Мисля да взема без закрепване тип isofix за да може лесно да се мести.
Харесва ми Recaro Monza Nova 2, който ми изглежда обемист (но тук споделиха, че не е много голям).

За да отговорят на изискванията на стандарта те трябва да са съобразени с параметрите указани в него,
тоест не може да очаквате кой знае какви разлики Wink

# 2 947
  • Мнения: 1 578
flufi, ако може да измерите само ширината в долната част и при страниците.
Четох мнения за Cybex Solution M и Recaro Monza Nova 2 и определено от към комфорта Recaro печели. Не разбрах само какви са тези части на Recaro-то, които могат да се помпят  Embarassed
РОШКО, сигурно е така, но когато чета описанията на различните столчета, на някои пише че заемат повече място, на други пише приемливо, на трети нищо.
За пример давам Cybex Solution X2, пише:
Erhöhter Platzbedarf
Sehr enger Sitz
не мога да разбера, и тясно и много място изисква?  Thinking или нещо не разбирам правилно

# 2 948
  • София
  • Мнения: 44 354
Вероятно тясно място за сядане, но обемен стол, заемащ много място в колата (явно има повечко уплътнения.)
(без превод, по твоя опис, просто разсъждавам).
И да между столовете може да има доста разлика в мястото, което заемат. Някои може да се побурат спокойно 3 на задна седалка, други  и два са сгъчкани....

# 2 949
  • Варна
  • Мнения: 4 977
cybex имат едни допълнителни въздушни възглавници отстрани за по-голяма защита от страничен удар(L.S.P. System Plus), които са с дебелина около 10см всяка, което допринася за мястото, което заема стола. Може би заради това е написано по този начин и има голяма разлика между мястото за сядане и цялата ширина на стола.

# 2 950
  • Мнения: 357
Здравейте. В момента съм на вълна избор на столче за кола за новородено. Загледала съм се в ето този модел на Чико
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/37796
Има ли някой, който да ползва или да е ползвал такова столче от раждането на бебето? Какво ви е мнението за това столче, както ще се радвам и на съвети за други подходящи столчета. Бюджета ни е 300лв. Благодаря!

# 2 951
  • Варна
  • Мнения: 2 292
Ние взехме Сайбекс Q fix  15-36, наистина отстрани заема повечко място  и в по-тясна кола, ако отзад освен стола има още 2-ма човека или още един стол и един човек, би било тясно.Ние сме с голяма и широка кола и няма проблем, но в малка кола вероятно би било.Иначе откъм комфорт съм много доволна от Сайбекса.

# 2 952
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Здравейте!
Трябваше да се сетя за тази тема по-рано! Вече поръчахме столче, до седмица трябва да пристигне, но пак ще споделя притеснението си!
Избрахме Recaro Monza Nova 2 без изофикс. И точно това, че единственото закрепване към седалката е само с колана на автомобила, малко ме притеснява. Предполагам, че нямам основание, но все пак - някой може ли да каже две думи по въпроса?  Blush

# 2 953
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Здравейте!
Трябваше да се сетя за тази тема по-рано! Вече поръчахме столче, до седмица трябва да пристигне, но пак ще споделя притеснението си!
Избрахме Recaro Monza Nova 2 без изофикс. И точно това, че единственото закрепване към седалката е само с колана на автомобила, малко ме притеснява. Предполагам, че нямам основание, но все пак - някой може ли да каже две думи по въпроса?  Blush

Не е лош вариант и е единствен (като начин на монтаж) ако колата не разполага с фиксираща система.

В тази група по принцип няма седалки с изофикс (той е само до 18кг.), но има достатъчно модели с фиксираща система които ползват изофикс точките на монтаж на колата.
Това което трябва да съобразите при тези без фиксираща система е, че когато детето не е в седалката същата трябва задължително да е закопчана с колана.
При седалките без фиксираща система е възможно да не са много стабилни когато са поставени в колата (зависи от седалките на автомобила и основата на детската седалка).
По принцип поведението на седалките с фиксираща система би било по - добро при страничен удар. 

Като изключим горното изборът ви не е лош.

# 2 954
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Благодаря! Нямаме изофикс в колата, затова нямаме избор в това отношение. Иначе много успокоително ми прозвуча коментарът Ви, Рошко! Благодаря отново!

Общи условия

Активация на акаунт