Избор на столче за кола

  • 418 259
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 3 810
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Влизам с молба да ми препоръчате столче за кола 0-18 ,или най-добре 0-36 ако изобщо има такова.
 Въпросът е в това,че от няколко седмици пътуването ми с бебе се превърна в ад!И то с бебе,което за петте си месеца живот много е пътувало и обичаШЕ да стои в кошчето си.
Кошчето ни е на Chicco auto fix fast 0-13 кг и подозирам ,че му е тясно (макар че той е 8 кг и е на 5 месеца).Направих си експеримент и го монтирах на рамката на количката (отдавна не бях го правила) ,детето се скъса да реве.
 Единственото ми изискване към новото столче е да е защитено добре и да има добра оценка в проведените краш тестове.

Ваня е права, по принцип при това тегло и възраст не би следвало столчето за кола да е малко.
Единствено ако ръстът на детето е над 74 см. (в което се съмнявам) може да го израстнало.
Понякога когато децата започнат да сядат е възможно да изпитват дискомфорт в столчетата до 13 кг. тъй като в тях нямат възможност да правят това, но това към момента би бил най - безопасният вариант за вашето бебе.

# 3 811
  • Мнения: 4 475
Рошко, знаеш ли магия с която да се набута в мазда 3 столчето be safe izi combi x3 и кошница за бебе и пасажер? Чудех се за кошницата на предната седалка, ама не мисля че ще мога да я сложа, то аз не мога да седна или по-точно мога на магия...почти трябва да се залепя за предното стъкло. Никак не ми се искаше да обръщам столчето преди 4 години, ама май ще се наложи. Най-късно на около 3 ще трябва да го завъртя ако няма някакъв начин, за който не се сещам.

# 3 812
  • София
  • Мнения: 5 504
Благодаря ви,Рошко и Ваня!Надявам се просто детето ми да минава някакъв период и скоро пак да си заобича столчето.
Не му е горещо,не му е студено,нещо явно не му е приятно в него към днешна дата

# 3 813
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Рошко, знаеш ли магия с която да се набута в мазда 3 столчето be safe izi combi x3 и кошница за бебе и пасажер? Чудех се за кошницата на предната седалка, ама не мисля че ще мога да я сложа, то аз не мога да седна или по-точно мога на магия...почти трябва да се залепя за предното стъкло. Никак не ми се искаше да обръщам столчето преди 4 години, ама май ще се наложи. Най-късно на около 3 ще трябва да го завъртя ако няма някакъв начин, за който не се сещам.

Не мисля, че трябва да имате проблем с Mazda 3 и посочената конфигурация.
При всички положения на Combi X3 трябва да му регулирате предната скоба за да намалите разстоянието което ще заема.

# 3 814
  • Мнения: 4 475
А ако намалим разстоянието, допустимо ли е да се качи изцяло стола върху седалката. Аз като съм гледала клипчета и картинки за монтажа не е изцяло качено на седалката столчето, а задния край се плъзга по ръба на седалката. Не знам как да го обясня точно, ако не разбираш ще намеря картинка.

# 3 815
  • Варна
  • Мнения: 1 479
А ако намалим разстоянието, допустимо ли е да се качи изцяло стола върху седалката. Аз като съм гледала клипчета и картинки за монтажа не е изцяло качено на седалката столчето, а задния край се плъзга по ръба на седалката. Не знам как да го обясня точно, ако не разбираш ще намеря картинка.


Като натегнете предната скоба за да се опъне колана пак ще имате известно разстояние между облегалката и столчето за кола. Предполагам седалката на колата няма да е достатъчно дълбока за да събере целият стол. Извитата задна част на основата ще легне по ръба на седалката на колата.

# 3 816
  • Мнения: 4 475
Ние се бяхме пробвали преди, ама понеже сме и с подложка за наклона, то отиде още повече към предната седалка. Преди криво-ляво неудобно успявах да се събера, ама сега е трудна работа. Аз мисля, че ако не е проблем извивката да е на седалката, ще мога да го събера отгоре целия. Детето все още малко стърчи от стола, пък и предпочита да седне по турски, та няма да е тясно.

# 3 817
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз идвам с питане за съвет против повръщане. С напредване на възраста му става все по зле и вече почти на всяко пътуване повръща.
 

# 3 818
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Аз идвам с питане за съвет против повръщане. С напредване на възраста му става все по зле и вече почти на всяко пътуване повръща.
 

Пробвайте да направите така, че да не вижда през страничните прозорци на колата.
Причината вероятно е вестибуларния апарат и често се случва при бърза смяна на картината.

# 3 819
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Рошко така е причината е във вестибуларният апарат, знам че се среща често. Няма как да не вижда изцяло през прозорците. Обмислям някаква гривна евентуално.
Надявам се да отмине този период.

# 3 820
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Рошко така е причината е във вестибуларният апарат, знам че се среща често. Няма как да не вижда изцяло през прозорците. Обмислям някаква гривна евентуално.
Надявам се да отмине този период.

Имах предвид само страничните прозорци.
През задния и предния няма проблем тъй като обектите се движдат (приближават и отдалечават) но не толкова бързо.

# 3 821
  • Мнения: 4 475
Пробвайте разни медикаменти, нашата педиатърка беше споменала за нещо хомеопатично, а и гледам напоследък реклами на някакви близалки. В общия случай спането по време на път помага. Моето дете повръща като се събуди и реши че ще се напъва да реве, защото примерно иска да става и тогава от напъване повръща. Също може да пробвате със суха храна преди път, сухарчета или хляб и сирене. И без пеещи и светещи играчки, много стимулират мозъка и повръщането е сигурно, изпробвала съм го!

# 3 822
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Аз пък само да си наведа главата да погледна към тел-а нещо и веднага ми става лошо , ама много .. това като се возя , също съм забелязала освен от завои ми прилошава и от чести газ-спирачка , това в града от светофар до светофар , бтв купих си гривни за китките с топчета , за притискане на точката там и за мое очудване - действат , или е от самовнушение , но вършат работа ! Успех

# 3 823
  • Мнения: 11 025
На дъщеря ми от малка й става лошо по време на път и винаги е било така, докато преди месец не пробва близалките против повръщане. Може да е плацебо ефект, но при нея действа. Дълги пътувания, завои - вече нищо не я притеснява.

# 3 824
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При нас няма такива близалки, иначе е добра и безобидна идея.
Солети също не се продават навсякъде та и това отпада. Ползвам вафлени тънки кори и царевични пръчици за бебета, ама без особен ефект.
Сега трябва да проуча как се сваля тапицерята на стола и да се пере основно.

Общи условия

Активация на акаунт