Избор на столче за кола

  • 417 899
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 4 245
  • Мнения: 4 399
Мисля, че за този бюджет не може, по-скоро двоен. Моя приятелка си купи намален britaks dualfix и става за малко бебе. Аз го видях преди няколко дни, но самия стол е доста малък. Бебето и е на 9 месеца и вече подглавника е на предпоследната позиция, т.е. няма как да се използва до 105 см. На мен много ми харесва на be safe izi modular и мисля че може да се използва до 105 см. Другия ви вариант е още една кошница, ама и така ще дадете много пари и за кошница и за стол след това.

# 4 246
  • Sofia
  • Мнения: 5 957
Синът ни е на 4 месеца и половина,9кг, около 75см. До сега използвахме кошница,която вървеше в стандартния комплект на Adbor от 0 до 10кг. Е, освен,че стана твърде малка за юнака,осъзнахме и че общо взето не е никак обезопасена. Четейки назад в коментарите,разбрах,че ни е необходим стол до 18 кг. Първо-държим да е безопасен! Отделно,предвид това,че бебо е неспособен да сяда,трябва да има легнало положение.
...
 Също така желая да има възможност детето да се вози максимално дълго в обратна посока на движението. Не сме се спряли на определен бюджет,ако е възможно нещо до 500-600 лв ще е добре Simple Smile
https://britax-roemer.bg/produkt-kategoriya/%d1%81%d1%82%d0%be%d … -18-%d0%ba%d0%b3/
Препоръчвам Klippan Kiss 2 (Но е малко над определения бюджет).
Също така, по отношение на безопасността - минал е PLUS Test.

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 11:56 от brin de muguet

# 4 247
  • Мнения: 36
Май май ще преосмислим бюджета Simple Smile Благодаря Ви!
Синът ни е на 4 месеца и половина,9кг, около 75см. До сега използвахме кошница,която вървеше в стандартния комплект на Adbor от 0 до 10кг. Е, освен,че стана твърде малка за юнака,осъзнахме и че общо взето не е никак обезопасена. Четейки назад в коментарите,разбрах,че ни е необходим стол до 18 кг. Първо-държим да е безопасен! Отделно,предвид това,че бебо е неспособен да сяда,трябва да има легнало положение.
...
 Също така желая да има възможност детето да се вози максимално дълго в обратна посока на движението. Не сме се спряли на определен бюджет,ако е възможно нещо до 500-600 лв ще е добре Simple Smile
https://britax-roemer.bg/produkt-kategoriya/%d1%81%d1%82%d0%be%d … -18-%d0%ba%d0%b3/
Препоръчвам Klippan Kiss 2 (Но е малко над определения бюджет).
Също така, по отношение на безопасността - минал е PLUS Test.

# 4 248
  • Мнения: 361
Синът ни е на 4 месеца и половина,9кг, около 75см. До сега използвахме кошница,която вървеше в стандартния комплект на Adbor от 0 до 10кг. Е, освен,че стана твърде малка за юнака,осъзнахме и че общо взето не е никак обезопасена. Четейки назад в коментарите,разбрах,че ни е необходим стол до 18 кг. Първо-държим да е безопасен! Отделно,предвид това,че бебо е неспособен да сяда,трябва да има легнало положение.
...
 Също така желая да има възможност детето да се вози максимално дълго в обратна посока на движението. Не сме се спряли на определен бюджет,ако е възможно нещо до 500-600 лв ще е добре Simple Smile
https://britax-roemer.bg/produkt-kategoriya/%d1%81%d1%82%d0%be%d … -18-%d0%ba%d0%b3/
Препоръчвам Klippan Kiss 2 (Но е малко над определения бюджет).
Също така, по отношение на безопасността - минал е PLUS Test.

Още един глас за Клипан Кис. Това столче трябва да се види и пробва. Кошницата на колелца за мен беше изключително полезна докъм година и няколко месеца.  Като столче ще го ползваме до около 3 години. Теоретично може и повече, но наесен с по-дебели дрехи и ботушки на детето вече няма да е удобно.

# 4 249
  • Мнения: 4 399
Къде в София могат да се видят и пробват в колата be safe, britax, maxi cosi?

# 4 250
  • Sofia
  • Мнения: 5 957
За Бритакс по-горе съм дала линк. Свържете се с тях, ще Ви обяснят.
В сайта им го има адреса, но по-добре им се обадете преди това за да разберете дали имат налични моделите, които Ви интересуват, за да не се разкарвате напразно. Много са любезни и пробват/монтират столчетата в колата.

# 4 251
  • Мнения: 4 399
А няма ли магазин, в който да може да се пробват всичките марки?

# 4 252
  • София
  • Мнения: 795
А няма ли магазин, в който да може да се пробват всичките марки?

аз така и не намерих такъв за 4 години Simple Smile

# 4 253
  • Мнения: 1 700
Има ли стол от категория 3 с опция за сън? Синът ми вече минава 110 см и гони 20 гк. Искам да му сменим стола, но той много спи докато пътуваме.

# 4 254
  • Мнения: 4 399
И аз издирвам такъв, но май още не са го създали. Имат около 10 градуса наклон, което нищо не е. На сайбес имат по-различна система за наклон, там само подглавника се накланя, но не знам колко голям смисъл има и дали е удобно за детето.

# 4 255
  • Мнения: 687
Ние наскоро взехме BeSafe iZi Flex FIX i-Size за 5 годишния. Столчето е за 100-150см и има система за наклон при спане, но не сме я пробвали все още (вече рядко спи дори и при по-дълъг път) и не мога да дам отзив до колко върши работа.

# 4 256
  • Стара Загора
  • Мнения: 202
В крайна сметка се спряхме на Be safe Izi plus. Благодаря, Рошко!
А в този ценови клас има ли въобще столче на което би се спрял?

Ако държите да е 9-36 кг. бих предложил Jane Grand, малко по - скъп е, но е с фиксираща система (разбира се колата трябва също да има такава) и със система за регулиране на наклона.
Аз лично бих предпочел столче до 18 кг.
По - съобразени са с размерите на децата в тази възраст.
По - добро положение з сън и почивка
По - високи са и позволяват децата да гледат през прозореца.

# 4 257
  • Варна
  • Мнения: 1 474
Има ли стол от категория 3 с опция за сън? Синът ми вече минава 110 см и гони 20 гк. Искам да му сменим стола, но той много спи докато пътуваме.

Вариантите са четири:

Единият вид нямат възможност за никакво регулиране. Напр. Concord X-Bag

Втория вид столчета за кола от тази група имат възможност да се регулират като облегалката е свободно стояща спрямо седящата част и може да се регулира в зависимост от наклона на автомобилната седалка. При тях ще има възможност наклонът да се регулира САМО ако автомобилната седалка има възможност да се регулира в положение за почивка. Такива модели имат Britax, Recaro, Sybex и др.

Третия вид са такива на които се регулира седящата част без да се регулира облегалката. При тях наклонът не зависи по никакъв начин от положението на облегалката на автомобилната седалка. Сещам се за Concord Transformers XT

Четвъртия вид обединява възможностите на горните два. Облегалката е свободно стояща спрямо седящата част и отделно самата седяща част има възможност да се регулира. Ако автомобилната седалка има възможност да се регулира, то този вид столчета обикновено имат най - добър наклон. Например Besafe iZi Up X3, BeSafe iZi Flex i-Size и др.

Разбира се очакванията ви не трябва да са много големи, ъгълът на наклон е различен от този на столчетата за коли до 18 кг. тъй като се очаква тук децата да са доста по големи, с дълги крака и т.н.

Последна редакция: пн, 04 юни 2018, 17:52 от РОШКО

# 4 258
  • Мнения: 4 399
Къде в София може да се видят и пробват столчета на Be Safe?

# 4 259
  • Варна
  • Мнения: 1 474
Къде в София може да се видят и пробват столчета на Be Safe?

Бебемаркет
Дундьо

Общи условия

Активация на акаунт