Избор на столче за кола

  • 417 904
  • 4 414
  •   2
Отговори
# 4 290
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Спряла съм се на Recaro zero 1 и Cybex sirona S I size. Чавето е на 15м, 80 см и 10 кг. Бюджетът ни е 700 лв. Търся стол, подходящ за возене и в двете посоки. Има ли някой, който да има впечатления за двете столчета и кой бихте препоръчали в този ценови клас?

# 4 291
  • Мнения: 2 241
Мисля, че тези столчета са със сходни характеристики. Бих препоръчала да отидете и да пробвате на място как ще се чувства детето вътре. Също в списъка с разглеждани столчета препоръчвам да включите и Britax dualfix.
Преди време бях решила да купя Concord reverso. Добре че отидох да го видя на място. Изобщо не ми хареса. Стори ми се много "плитко" и незащитаващо достатъчно.

# 4 292
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мисля, че тези столчета са със сходни характеристики. Бих препоръчала да отидете и да пробвате на място как ще се чувства детето вътре. Също в списъка с разглеждани столчета препоръчвам да включите и Britax dualfix.
Преди време бях решила да купя Concord reverso. Добре че отидох да го видя на място. Изобщо не ми хареса. Стори ми се много "плитко" и незащитаващо достатъчно.
В наше село в Бургас няма много опции за преглед на място. Видях само Рекарото и Сироната. Затова и се спрях на тях. Даже в Сироната сякаш му беше по-широко. Btitax dualfix го има позната, която ми прати снимка на детето в колата и ми се струва, че детето стои със сгънати крака /както стои в момента моето дете в сегашното столче и затова го отписах/.

# 4 293
  • Мнения: 2 241
Те като растат сгъват краката и това не е проблем по принцип. Можеш да помолиш твоята приятелка да пробваш и бритакса и да прецениш в кое столче ти е изглеждало най-добре.

# 4 294
  • Мнения: 40
Мисля, че тези столчета са със сходни характеристики. Бих препоръчала да отидете и да пробвате на място как ще се чувства детето вътре. Също в списъка с разглеждани столчета препоръчвам да включите и Britax dualfix.
Преди време бях решила да купя Concord reverso. Добре че отидох да го видя на място. Изобщо не ми хареса. Стори ми се много "плитко" и незащитаващо достатъчно.
В наше село в Бургас няма много опции за преглед на място. Видях само Рекарото и Сироната. Затова и се спрях на тях. Даже в Сироната сякаш му беше по-широко. Btitax dualfix го има позната, която ми прати снимка на детето в колата и ми се струва, че детето стои със сгънати крака /както стои в момента моето дете в сегашното столче и затова го отписах/.

Здравейте, безкрайно ми е любопитно къде успяхте да видите Рекарото и Сироната (модел S, а не M2) в Бургас?
Аз лично съм се спряла на Sirona S, но не знам някъде да може да се види на живо в Бургас. Иначе причината да отхвърля Рекарото беше, че за да се завърти на 180 градуса (т.е. от посока обратно на движението към посока на движението), трябва да се извади цялото столче заедно с базата и от долната страна на базата да се завърти едно копче, което ми се струва неудобно. Иначе като оценки за сигурност и двата модела са еднакви.
Много ми се щеше да мога да вида и Britax Dualfix ISIZE на живо, но тъй като е модел от 2018 все още го няма наличен в България. Мисля си че ще има някаква разлика в големината сравнен със стандартния Dualfix, но няма как да съм сигурна... затова по метода на изключване и факта че нямам време да чакам много, ще взема Sirona S.

# 4 295
  • Мнения: 687
Крачетата на по-големите деца са сгънати във всички столчета за обратно движение, или си ги подпират на облегалката на седалката. На децата това не им причинява дискомфорт (те не са схванати възрастни), съвсем ок им е. Моите и двете говорят и не пропускат да се оплачат, ако нещо не им е ок, така че за толкова години щяха да споменат Simple Smile
Дори забелязвам, че сега като обърнахме 5 годишното напред, му е неудобно да му висят и ги сгъва към неговото столче или ги подпира на предните седалки (по средата е вързан) или на подлакътника между предните седалки.

# 4 296
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Столчетата за кола, които се въртят на 360 градуса имат малко пространство за краката.
Има модели, които нямат възможността да се завъртат на 360 градуса, но пък за сметка на това имат достатъчно пространство за краката за да могат крачетата да минат между седалката и облегалката на колата.
Такива са столчетата, чиято основна идея е не да отговарят на новия регламент i-Size, а които по принцип са предвидени да се ползват обратно (някой по изключение и в посока).

Междувременно, за ползвателите на Britax Dualfix които са закупили столче за кола произведено в периода
03 ноември 2017 - 22  март 2018г. да проверят дали има нужда от замяна или ремонт тук:
https://www.dualfix-check.com/

# 4 297
  • Мнения: 4 404
И ако столчето попада в тези за ремонт какво се прави?
Ще изпратя сайта на приятелка с този стол, купен точно в този период и за това питам.

# 4 298
  • Варна
  • Мнения: 1 475
И ако столчето попада в тези за ремонт какво се прави?
Ще изпратя сайта на приятелка с този стол, купен точно в този период и за това питам.

Ще се наложи да се обърне към магазинът от който е закупен.

# 4 299
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мисля, че тези столчета са със сходни характеристики. Бих препоръчала да отидете и да пробвате на място как ще се чувства детето вътре. Също в списъка с разглеждани столчета препоръчвам да включите и Britax dualfix.
Преди време бях решила да купя Concord reverso. Добре че отидох да го видя на място. Изобщо не ми хареса. Стори ми се много "плитко" и незащитаващо достатъчно.
В наше село в Бургас няма много опции за преглед на място. Видях само Рекарото и Сироната. Затова и се спрях на тях. Даже в Сироната сякаш му беше по-широко. Btitax dualfix го има позната, която ми прати снимка на детето в колата и ми се струва, че детето стои със сгънати крака /както стои в момента моето дете в сегашното столче и затова го отписах/.

Здравейте, безкрайно ми е любопитно къде успяхте да видите Рекарото и Сироната (модел S, а не M2) в Бургас?
Аз лично съм се спряла на Sirona S, но не знам някъде да може да се види на живо в Бургас. Иначе причината да отхвърля Рекарото беше, че за да се завърти на 180 градуса (т.е. от посока обратно на движението към посока на движението), трябва да се извади цялото столче заедно с базата и от долната страна на базата да се завърти едно копче, което ми се струва неудобно. Иначе като оценки за сигурност и двата модела са еднакви.
Много ми се щеше да мога да вида и Britax Dualfix ISIZE на живо, но тъй като е модел от 2018 все още го няма наличен в България. Мисля си че ще има някаква разлика в големината сравнен със стандартния Dualfix, но няма как да съм сигурна... затова по метода на изключване и факта че нямам време да чакам много, ще взема Sirona S.
Рекарото го гледах в Бебемакс. Сега са се преместили някъде срещу гробищата. Ако са се заредили добре, трябва да имат и Сироната.
А Сироната я гледах в Рая тойс в мол Плаза. Даже ми я предложиха с 20% отстъпка /правят това намаление за покупка над 500 лв/ . С намалението излиза 680 лв.

РОШКО, а били препоръчал конкретни модели?

# 4 300
  • Мнения: 40
Мисля, че тези столчета са със сходни характеристики. Бих препоръчала да отидете и да пробвате на място как ще се чувства детето вътре. Също в списъка с разглеждани столчета препоръчвам да включите и Britax dualfix.
Преди време бях решила да купя Concord reverso. Добре че отидох да го видя на място. Изобщо не ми хареса. Стори ми се много "плитко" и незащитаващо достатъчно.
В наше село в Бургас няма много опции за преглед на място. Видях само Рекарото и Сироната. Затова и се спрях на тях. Даже в Сироната сякаш му беше по-широко. Btitax dualfix го има позната, която ми прати снимка на детето в колата и ми се струва, че детето стои със сгънати крака /както стои в момента моето дете в сегашното столче и затова го отписах/.

Здравейте, безкрайно ми е любопитно къде успяхте да видите Рекарото и Сироната (модел S, а не M2) в Бургас?
Аз лично съм се спряла на Sirona S, но не знам някъде да може да се види на живо в Бургас. Иначе причината да отхвърля Рекарото беше, че за да се завърти на 180 градуса (т.е. от посока обратно на движението към посока на движението), трябва да се извади цялото столче заедно с базата и от долната страна на базата да се завърти едно копче, което ми се струва неудобно. Иначе като оценки за сигурност и двата модела са еднакви.
Много ми се щеше да мога да вида и Britax Dualfix ISIZE на живо, но тъй като е модел от 2018 все още го няма наличен в България. Мисля си че ще има някаква разлика в големината сравнен със стандартния Dualfix, но няма как да съм сигурна... затова по метода на изключване и факта че нямам време да чакам много, ще взема Sirona S.
Рекарото го гледах в Бебемакс. Сега са се преместили някъде срещу гробищата. Ако са се заредили добре, трябва да имат и Сироната.
А Сироната я гледах в Рая тойс в мол Плаза. Даже ми я предложиха с 20% отстъпка /правят това намаление за покупка над 500 лв/ . С намалението излиза 680 лв.

РОШКО, а били препоръчал конкретни модели?

В Рая до колкото видях имат само M2 и Sirona Platinum. M2 не се върти на 360, а Platinum-а не е с колани а с щит, което на мен лично не ми харесва (а и не е i-size). S май имат само във Варна и София. Това намаление което са ви предложили, само за налични модели ли се отнася, или за всичко над 500лв.?

# 4 301
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Имаха S-ката. Беше точно до входа. То и самите продавачки не знаеха, че я имат. Въобще и в Бебемакс и в Рая продавачките са под всякаква критика. В Бебемакс 3 продавачки не можеха да ми отговорят на елементарни въпроси. Тези в Рая ги извиняваше донякъде, че бяха нови и явно обучението им е било отбиване на номера. Даже ми благодариха, че съм ги обучила за Сироната 😁
Намалението е за покупка. Предполагам няма значение каква е стоката

# 4 302
  • Мнения: 40
Имаха S-ката. Беше точно до входа. То и самите продавачки не знаеха, че я имат. Въобще и в Бебемакс и в Рая продавачките са под всякаква критика. В Бебемакс 3 продавачки не можеха да ми отговорят на елементарни въпроси. Тези в Рая ги извиняваше донякъде, че бяха нови и явно обучението им е било отбиване на номера. Даже ми благодариха, че съм ги обучила за Сироната 😁
Намалението е за покупка. Предполагам няма значение каква е стоката

Странно... може да са имали и трето столче в такъв случай. Столът от ляво на входа (черен на цвят) нямаше възможност за въртене на 360 градуса (специално търсихме как точно се откача от основата), т.е. беше модел M2. А този от дясно на входа (червено с бежово) се въртеше на 360 градуса но беше със щит, т.е. Sirona Platinum.

Ще трябва да попитам за намалението, тъй като много се съмнявам на току що излязал модел на пазара да дадат 20% отстъпка, но при всички случаи, благодаря за информацията!

# 4 303
  • София
  • Мнения: 2 734
natalia28, не е вярно това за въртенето на Recaro Zero. Столът се върти от посока, обратна на движението, към посока с лице съвсем спокойно, докато е монтиран на седалката. Иначе тази опция изцяло се обезсмисля и е абсурдно да се вади целият стол с все базата, за да се завърти Laughing Ето нагледно:

# 4 304
  • Мнения: 40
natalia28, не е вярно това за въртенето на Recaro Zero. Столът се върти от посока, обратна на движението, към посока с лице съвсем спокойно, докато е монтиран на седалката. Иначе тази опция изцяло се обезсмисля и е абсурдно да се вади целият стол с все базата, за да се завърти Laughing Ето нагледно:



Факт е, че не съм виждала стола на живо, но в официалния канал на Recaro в youtube, на клипа за монтиране на столчето (https://www.youtube.com/watch?v=PMcm3sGqEHY), ясно е показано че отдолу има въртящо се копче в зависимост от това на каква посока ще е монтиран. В клипа който вие постнахте, за това копче въобще не се споменава. Дали не става въпрос за различен модел (въпреки че на мен ми изглеждат напълно еднакви)?

Общи условия

Активация на акаунт