Избор на столче за кола

  • 418 670
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 841
Моя приятелка има стол Мони и са доволни за сега. Но лично на мен не ми харесва. Той е от сорта на Бертони. За по леко дете са добре, но сега например моя син е около 18кг и стола вече е доста нестабилен и се гъне, макар че реално стола все още си му става.

# 76
  • Мнения: 9
Моя приятелка има стол Мони и са доволни за сега. Но лично на мен не ми харесва. Той е от сорта на Бертони. За по леко дете са добре, но сега например моя син е около 18кг и стола вече е доста нестабилен и се гъне, макар че реално стола все още си му става.

 smile3521

# 77
  • Мнения: 99
Здравейте,

очакваме всеки момент нашето малко съкровище и сме в голяма дилема между 2 столчета за кола (и двете със система IsoFix) едното е BeSafe Izi Go http://www.besafe.bg/Products/izi-go, а другото Maxi Cosi Pebble http://www.nedelcev.bg/brand-products/view/bid/7/bcid/199/bpid/97/ . Ще се радвам да ми помогнете с избора.

Благодаря предварително.

# 78
  • София
  • Мнения: 44 352
защо точно тези две?
аз бих избрала RÖMER Baby-Safe Plus SHR II mit ISOFIX Base  илиMAXI COSI Cabriofix mit Easyfix това по тестовете са най-добрите столчета...
други добри са RÖMER Baby Safe Sleeper, KIDDY Maxifix pro + kiddyfix (Isofix),RECARO Young Profi Plus*,   BÉBÉ CONFORT Windoo Plus

иначе от двете -  макси козито. Или който повеч пасне в колата или пък на количката, която купувате.

# 79
  • Мнения: 99
Angel_Dust благодаря за бързата реакция. Ще разгледам предложените модели (благодаря ти много), въпросът е дали имат адаптори за количките Mutsy 4rider и Stokke Xplory (двата модела, които споменах стават и за двете ни колички, както и в листите им присъства Qashqai+2).
Какво е твоето съображение за предпочитание към Maxi Cosi пред Besafe (на предишната страница ми направи впечатление изречението ти за изолиране на марката Besafe)?

# 80
  • София
  • Мнения: 423
Да попитам и тук. От къде тук мога да купя клип за коланите на столчето за кола. Имаме 2 столчета, Бритакс Фърст клас и Макси коси приори, но и в двете се е научила да си вади ръцете от коланите. Зимата по-рядко, по-тясно и е с дебелите якета, но сега непрекъснато го прави. Това и в количките не съм позволявала, където с пристягане решавах проблема, а в кола пък абсурд. При инцидент, дори леко да ме чукнат отзад на светофар, не ми се мисли... Мога и сама да измисля нещо, но ми се искаше да е пипнато. Единствения вариант за сега виждам в англ. ибей на цена към 25 лв ще ми дойде. Някакви идеи?

# 81
  • Мнения: 4 841
Ти и мене ме замисли  newsm78 Не се бях сещала, че може да има такава джаджа. Моя син го направи това само веднъж, но нищо чудно пак да открие Америка. Щом си го намерила, не се колебай а поръчвай. Тук мисля трудно ще се намери.

# 82
  • Мнения: 158
Даа и аз би си взела такава джаджа ако ми попадне.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 352
didi_velikova - пебъла има една идея по-добри резултати от към удобство в адак...а и заради базата, която може да ползваш и със следващото столче Пърл.

Mime-to - винаги можеш с поръчка от и-бей или изобщо някой чужд сайт....тук не знам все още да има....не че съм проверявала последната година...

# 84
  • София
  • Мнения: 423
Казвате да поръчвам  Thinking . Не, че се скъпя за сигурността на детето, но това са 25 лева за една нищо и никаква пластмаска, м***а му  Close

# 85
  • Мнения: 1 449
Пред покупката на стол за кола съм за бебе на 9мес. Как ще се изкажете за този http://www.amazon.co.uk/BMW-Genuine-Junior-ISOFIX-Forward-facing … veASIN=B0055BG94K. По принцип търся лесно и бързо закрепяне в колата, освен сигурност и външен вид.

# 86
  • Мнения: 1 449
Аз да си отговоря - BMW  поръчват столчетата на Kiddy, така че явно са добри. Като минус срещам лекото полягане, което ги прави неудобни за сън. Макар по принцип наблюденията са ми, че няма как да не клюмне главата на детето ако заспи. Освен при возенето обратно на движението. Предполагам и масичката ще топли и запарва през лятото?

# 87
  • София
  • Мнения: 44 352
на моят в 9-18 не му е клюмвала главата Wink
 за запарването...може би е така.... другият момент е дедето ще я приеме ли изобщо....

# 88
  • Мнения: 1 449
Angel_Dust , твоето столче какво е?
И аз се чудя дали ще му е удобно , малко "приковано" ми изглежда детето в подобен модел столчета. От друга страна подозирам, че обратно на движението съвсем няма да мога да го удържа. Иначе я изпробвахме с бебето тази седалка. Хареса ми, че дизайна я прави някак по-отворена и за дете над 18кг. ще е по-комфортна. С по-голямото ми дете ISEOS-а му отесня доста рано.

# 89
  • София
  • Мнения: 44 352
беше навремето - чико кей едно(толкова ни стигна бюджета, преди 5 години...), самата вътрешна възглавничка му държеше не малко главата, а и наклонът си беше ок за сън...понеже сега го сравнявам с 15-36 стола...просто съвсем друго е...такова "полягване" за дете на 9-месеца...твърдо не съм аз....
а защо направо не вземете киди или сайбекс, конкорд...и те имат такива столчета, пък се и продават тук и ще може да ги тествате първо....

другото е да вземете стол, който е до 18-25 кг с гръб към движението, но да може да се монтира и с лице...т.е. ако толкова не го понесе това возене детето, да може да си го ползвате с лице....да си има хубаво положение за сън и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт