Суеверията...

  • 4 828
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз докато бях бременна не вярвах много-много на бабините деветини. Дори много се дразнех, когато някой ми каже нещо, което не трябва да правя, защото еди-какво си. По-добре ми беше изобщо да не знам. Единственото, което не правех докато бях бременна беше да не си купувам нищо на бебчо, за което сега съжалявам. Оставих съпругът ми, майка ми и сестра ми да избират първите необходими неща на бебчо и така изпуснах тръпката. А иначе много ми се искаше да се мушна в някой бебешки магазин и цял ден да не излизам и да избирам, избирам, избира-а-а-ам....

# 61
  • Мнения: 8 505
Категорично не вярвам в никакви бабини деветини!

# 62
  • Мнения: 195
Сега влизам в 6 месец и почвам да купувам разни работи, малко ми е гузно зарад бабините деветини, ама пък с корем или с новородено не ща да тичам! Да са ни живи и здрави и това е!

# 63
  • Den Haag
  • Мнения: 1 846
След всяка разходка му измивам личицето със студена вода. Апък ако някоя леля много се захласне по детенцето "Ох на леля, какво си ми хубаво ..." или нещо от този род си казвам на ум "Да му ядеш гъзето!" това го знам от баба ми.
Абе това са малко бабини дивитини, но дано не се случва. Баба ми е разправяла, че някога когато е била дете в тяхното село дете умряло от уруки, залиняло и неискало да се храни. Дали наистина е така незнам. Някога медецината не е била напреднала . /Баба ми е родена 1924 г./

Дано не се случва такова нещо на децата ни.
Помня, че като бях малка преди сън баба си плюнчеше палеца и правеше кръгови движения на челото ми между очите и измърморваше една молитва. Казваше, че било против уроки. Аз не съм го правила още.
Чувала съм, че синеоките хора не могат да бъдат урочасани. Силви е със сини очи като мен. Надавам се, че не може да бъде урочасана.
Аз съм синеока и като бебе са ме урочасвали много, добре че баба ми е можела да бае, ужас.

# 64
  • Мнения: 1 422
Помолете се Бог да ви пази дечицата и това е!

  bouquet  bouquet  bouquet Peace

Най-лудо ми е "да се гонят уроки" с кръстен знак. Това е такава мешавица от християнска религия и суеверия, че да изкукурига човек!

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И на моя син, докато беше съвсем малък, гасихме клечки, когато беше неспокоен и си мислехме, че е "хванал очи". Пълна глупост, но аз се успокоявах и като че ли детето ставаше по-добро /може и да си въобразявах, но все пак.../

# 66
  • Мнения: 3 550
Не вярвам в тия неща и не съм го предпазвала особено. До 40 дни го поливахме чат-пат с Четената вода от черквата, която поръча за нас таткото веднага след като родих. На 40-тия му ден го кръстихме. Мъниста, червени конци, очички и др. не съм слагала никога.

# 67
  • Мнения: 258
Я кажете,мили мами,какви интересни(пък може и не толкова интересни) суеверия знаете относно бременността...примерно-май най-интересното,което знам е,че ако не повръщаш по време на бременност,бебето ще се роди без коса  smile3503

# 68
  • Мнения: 7 803
има хиляди теми с подобни глупости търси и чети

# 69
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ммммм, да........разбрахме че еди кога си бременните не се къпели, не се подстригват, въобще глупости много, но явно има кой да ги слуша и да ги изпълнява.На мен като ми кажеха някое суеверие и че не трябва да правя еди какво си, с кеф правех точно обратното.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ммммм, да........разбрахме че еди кога си бременните не се къпели, не се подстригват, въобще глупости много, но явно има кой да ги слуша и да ги изпълнява.На мен като ми кажеха някое суеверие и че не трябва да правя еди какво си, с кеф правех точно обратното.

и аз все правех на пук Mr. Greenда не прескачаш кабел,щото ще се усуче пъпната връв и прочие глупости Stop

# 71
  • Мнения: 5 317
примерно-май най-интересното,което знам е,че ако не повръщаш по време на бременност,бебето ще се роди без коса  smile3503
hahaha hahaha hahahaТова не бях го чувала

# 72
  • Мнения: 1 410
Не трябвало да риташ котка, че детето щяло да е космато. Аз не съм се държала така с нито едно живостно, но детето ми се роди космати и даже още е. Sad

# 73
  • Мнения: 432
ха ха толкова глупости съм чувала:
-да не пипаш животно,че детето ще е космато
-да не ядеш заешко,че ще се роди със заешка уста
-да не се постригваш,че ще му одрежеш пишката/аз се подстригвах 2-3 пъти,пък имам момче/
-ако пшовръщаш ще има много коса/аз не съм повърнала един път,пък момчето се роди с 3 пръста коса/ и т.н.
Сега не се сещам още:))

# 74
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...примерно-май най-интересното,което знам е,че ако не повръщаш по време на бременност,бебето ще се роди без коса  smile3503





Няма такова нещо,нито веднъж през бременноста не съм повърнала,а Иван се роди с много коса Grinning

Общи условия

Активация на акаунт