Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 483
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
за тази градина се твърди, че е една от водещите в София, много добре и поддържана база, чисто спретнато и уютно и е база на Софийския университет, тоест, педагозите там карат стажове и при децата има повече народ и им се обръща внимание
Имат страхотен, двор, голям и закътан от улицата,много съоръжения и всичко изглежда много добре, абе като за държавна градина е много добра и директорката ми допада и мисля, че тя има голяма заслуга за високия рейтинг на градината

О,много добре знам,тъй като тя е от моето детство тази градина,ходила съм там като малка Crazy.НО,повярвайте,че има и други хубави градини!Без огромен двор,но с достатъчен двор,чисто ,уютно и спретнато и с невероятни педагози.Проблемът просто е в повечкото деца за квартала-явно  съществуващите градини немогат да обхванат всички деца.Още повече,че Борово се застрои ужасно много,смятайте колко нови семейства има,но нова детска градина няма... Confusedей в това е проблема на чакащите по нощите... TiredЗащото ,ако на поляната до Лучано бяха построили нова детска градина,вместо 2-3 нови блока с невероятна бързина тази драма нямаше да съществува.И защото в тези нови блокове ще се нанесат семейства с деца...и догодина-наплива ще е повече.

# 16
  • Мнения: 2 755
Бях решила, че няма да пиша по този въпрос, както казах и на Lilly, но хайде да драсна и аз два-три реда. След като в няколко ОДЗ-та ми даваха номера 91, 155 или направо ми казваха, че места няма, този път бях решила, че каквото и да ми коства, този път, ще бъда една от първите. Е, оказах се първа и докато си задавах съвсем насериозно въпроса - "Аз ли не съм в ред или ситуацията е абсурдна?", само няколко минути след мен дойдоха още няколко "ентусиазирани" татковци и започнахме да попълваме списъка. Когато започнаха приема на документите и получих заветният първи номер.. Grinning...на излизане с мъжа ми, вече бях убедена, че "повредата не е в моя телевизор". Тълпата от изнервени родители беше задръстила целият коридор и ако не беше строго спазваният по списък ред и до бой можеше да се стигне. Надявам се, че този път, ще сме вътре.
Всичко това наистина граничи с лудостта, но......това е положението. Хем е смешно, хем е жалко. Благодарна съм на приятелките ми от квартала, които ме посъветваха да отида колкото мога по-рано, ако искам да имам шанс. Добре, че ги послушах.

# 17
  • Мнения: 3 861
На какво ли не сме способни за децата си!!!
Всъщност ако не бях свидетел на това безумие, щеше да ми е трудно да повярвам. Даже не свидетел, а част от безумието!!
Успешен  и бодър ден, Лили!
Аз съм номер 5 от "градинското" приключение. Смених мъжо в 6, а той осъществи героичното включване в 4 без 20!
Строевата подготовка обаче беше върха!
Ех, какво ли не сме готови да изтърпим заради децата си!
 
А ти си мама на по голям Калоян за втора група? Ех, колко е малък света Hug
Успешен ден и на тебе и не само ден, но и успех с приема, дано ви вземат без проблеми, стискам палци Hug

# 18
  • Мнения: 130
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!

# 19
  • Мнения: 2 755
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!
Хм, инкогнито, а? А защо не се обади? Поне по-лесно щяхме да "преглътнем" целият този абсурд.  Wink Laughing
Милион пъти съм минавала покрай това ОДЗ и ако някой само преди няколко години ми беше казал, че ще отида в 02.30 часа през зимата за да запиша детето ми там, щях да го помисля за луд. А, какво стана? Не е истинааааааааа  Crazy
Успех и на вас. Пък ако имаме късмет децата ни да са заедно, поне тогава се обадете. Стига с това инкогнито.  Wink Laughing

# 20
  • Мнения: 6 315
Ужасно е! Явно съм извадила късмет, че не се е налагало да се редя по опашки и да чакам...

# 21
  • Мнения: 3 861
Тонита, аз както виждаш изпълних заръката, да не казвам, коя беше кукувица номер 1 на опашката Joy Joy Joy, но след като си призна без бой...Имах претенциите да съм аз, но имало по луди и от мен hahaha. Както много добре знаеш всичко това е с най добри чувства Heart Eyes. Радвам се, че се видяхме с теб, както и с други мами от форума, а след това на обяд като ходихме с Калоян за кухнята и с още мами от опашката се засякох и си говорихме и някак си след като сме преживели този абсурд заедно като че ли си бяхме по близки и си говорехме все едно, че се познаваме от сто години. Много приятно !!! Laughing

# 22
  • Мнения: 130
Ей, ама бях сигурна, че сред нас има много форумски майки. А пък вас, тези преди мен, много добре си ви спомням Laughing Аз бях номер 19. Приятно ми беше да се видим, макар и инкгнито Laughing Успех!
Хм, инкогнито, а? А защо не се обади? Поне по-лесно щяхме да "преглътнем" целият този абсурд.  Wink Laughing
Милион пъти съм минавала покрай това ОДЗ и ако някой само преди няколко години ми беше казал, че ще отида в 02.30 часа през зимата за да запиша детето ми там, щях да го помисля за луд. А, какво стана? Не е истинааааааааа  Crazy
Успех и на вас. Пък ако имаме късмет децата ни да са заедно, поне тогава се обадете. Стига с това инкогнито.  Wink Laughing
Ако ти си "номер 1", значи си говорихме Heart Eyes Аз съм дребничка, тъмно русичка, бях с кафяво късо палто, изглеждащо на кръпки. Поздравявам те за решението ти на всяка цена да си първа. Такова беше и моето намерение, но явно 5.30 е too late Wink Дано все пак децата ни да растат заедно!

# 23
  • Мнения: 5 140
 smile3501 браво момичета страшни сте!
Значи аз съм късметлийка, приеха ни в ясла няма и за една седмица.
Дано са ви приели дечицата  Praynig,това е безумие. ooooh!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 54
Благодаря Лили! Аз съм, да.
Аз пък се чудех къде съм те виждала, че ми се струваше позната newsm78. Реших, че може да сме се засичали по  градинки и т.н. из квартала, и изобщо не съм се напъвала повече!  
Благодаря за успеха и на теб Мими /адашка си/ №19.
Тъпкано да ви се връща - успеха де, Grinning

# 25
  • Мнения: 2 755
Тонита, аз както виждаш изпълних заръката, да не казвам, коя беше кукувица номер 1 на опашката Joy Joy Joy, но след като си призна без бой...Имах претенциите да съм аз, но имало по луди и от мен hahaha.
Мъкаааааа, мъка. Ако имаше такава категория във форумските номинации, безспорен фаворит съм, след тази тема. Lilly, колкото и мъчно да ти е, оставаш на второ място. Призът е мой. Crazy smile3537
Mimmi, спомних си те. Hug

Последна редакция: вт, 03 яну 2006, 15:45 от Tonita

# 26
  • Мнения: 130
Благодаря Лили! Аз съм, да.
Аз пък се чудех къде съм те виждала, че ми се струваше позната newsm78. Реших, че може да сме се засичали по  градинки и т.н. из квартала, и изобщо не съм се напъвала повече! 
Благодаря за успеха и на теб Мими /адашка си/ №19.
Тъпкано да ви се връща - успеха де, Grinning
Благодаря! Ние сме кандидати за градината.

# 27
  • София
  • Мнения: 750
Още от сутринта следя темите за опашките пред ясли и градини, та аз нашта молба я подадох през септември, като имах идея да намина след празниците да напомня на директорката за себе си. Ама като видях какво става по другите места изстрелях цялото семейство и на обед бяхме пред нашата си квартална ясла - положението е следното - синът ми тръгва от февруари - е въпросът ми е такъв - как при нас става, а по другите квартали - не?
В Св. Троица живея, яслата е в Зап. парк, нямам протекции, не съм давала и рушвети, просто директорката е свястна ...........наплив си има ама чак опашки и чудеса...............

# 28
  • Мнения: 3 161
Момичета, не виждам от какво се оплаквате и какво би постигнал един репортаж по ТВ. Фактът е: твърде малко места, твърде много деца - за това от градината не са виновни. А за чакането от посред нощ - никой не ви е канил толкова рано, отишли сте, за да изпреварите други, които са отишли в нормално време и не са се доредили. Системата се създава от нас, не виждате ли. Следващата година някой ще се нареди от предния ден и тези, които отидат в 2 сутринта, ще са 10ти, или няма да се вредят. Но за това градината не е виновна - проблемът е в малкото бройки и големия наплив точно към тази градина. Което ни подтиква да прибягваме до такива "хитринки".

За сведение: свекърва ми чака от 7ч. и сме 64 номер за ДГ; шанс почти нямаме, защото за градината ще се приемат първо тези от яслата и остават страшно малко бройки (а да не забравяме и познатите, за които също се пазят места). Подадох и за друга градина - макар че много исках в 8 ОДЗ заради хубавите отзиви. Бях там в 7.15 и идваха един по един родители, опашка нямаше, но влязох под номер 27. Добре че там няма ясла и приемът за ДГ е директен. Тези, които сте прекарали там нощта, по-добре се радвайте, че детето ви ще бъде в градина по ваш избор - това е животът ви през следващите 3-4 години и една безсънна нощ няма особено значение.

# 29
  • Мнения: 3 861
Още от сутринта следя темите за опашките пред ясли и градини, та аз нашта молба я подадох през септември, като имах идея да намина след празниците да напомня на директорката за себе си. Ама като видях какво става по другите места изстрелях цялото семейство и на обед бяхме пред нашата си квартална ясла - положението е следното - синът ми тръгва от февруари - е въпросът ми е такъв - как при нас става, а по другите квартали - не?
В Св. Троица живея, яслата е в Зап. парк, нямам протекции, не съм давала и рушвети, просто директорката е свястна ...........наплив си има ама чак опашки и чудеса...............
Ами мисля си, че причината е многото деца в квартала и малкото градини по принцип, Пенелопа по горе го беше изтъкнала този фактор, също така, проблем е че молбите важат само за календарната година, тоест ако миналата година не са стигнали до теб в първия работен ден се редиш на общо основание с другите и никой не го интересува това, че миналата година си бил еди кой си номер. То ако се запазваше реда така от година за година аз щях да съм подала още миналото лято но не. Затова е тази навалица защото всеки знае, че за да има шанс да влезе точно там трябва да е между първите подали номера, иначе гори. Така си го обяснявам аз поне.

Общи условия

Активация на акаунт