Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 500
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 468
Уф, ама почнах да се притеснявам... За кога записвате децата си на детска градина и колко са големи в момента? Моето е на 1.8 години, от сега ли трябва да го запиша в детска градина? И две години да му пазят мястото? И като гледам, че вече децата ви са записани, ще има ли места някъде въобще?

# 106
  • Мнения: 306
Уф, ама почнах да се притеснявам... За кога записвате децата си на детска градина и колко са големи в момента? Моето е на 1.8 години, от сега ли трябва да го запиша в детска градина? И две години да му пазят мястото? И като гледам, че вече децата ви са записани, ще има ли места някъде въобще?

молба за приемане в детска градина се подава в първите (най-добре в ПЪРВИЯ!) работни дни на годината, в която детенцето става на три годинки
още ти е рано за тези грижи, ще му мислиш след една година  Wink

# 107
  • София
  • Мнения: 2 209
Ню, най-добре се ориентирай към конкретна градина и провери на място каква е практиката за подаване на молбите. При нас, например, за да ми приемат детето през септември, трябва да подам молба през април същата година, по-рано не може / аз иначе исках - че със сигурност да ми се пази място/.

# 108
  • Мнения: 2 755
Ню, през есента се интересувах, как стои въпросът с детските градини. Дори ходих в няколко да питам кога се подават документите и там ми отговориха, че този януари, щяли да приемат документите на набор 2003, а следващата година - набор 2004. Накрая се ориентирах към ОДЗ, защото се налага да започна работа, а пък не ми се занимава първо да тичам да уреждам яслата, а година след това, пак разправии, този път пък за детска градина. Сега поне съм спокойна, че като го приемат в ОДЗ-то, там ще бъде до първи клас. Имат и подготвителна група, май предучилищна се водеше... newsm78
Така че, не си закъсняла за детската градина. Все пак, нищо не ти коства да отидеш до градината в която си решила да запишеш Гери и да попиташ, кога приемат документи. Успех.

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 22:51 от Tonita

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 174
Моята приятелка в Бургас ме бъзика: ееееее ами като ще живееш в баровски квартал в София, ще си понесеш последствията  Laughing Те там нямали такива проблеми......
Мами, обаждах се и по другите детски градини в района, и там бройките били запълнени, визирам ОДЗ 80, където директорката подробно ми обясни как имало една яслена група с 18 бройки, вече имало 30 подадени молби, ама аз да не се притеснявам, да си подам молбата  #Crazy
Ще подадем и в ОДЗ 93, 37 и 43, това ми са най-близките възможни. Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 2 755
Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes
Shocked Сериозно? И за къде по-точно става дума? Thinking

# 111
  • София
  • Мнения: 3 686
И мен ме интересува къде в центъра има свободни места. За да мога и аз да подам на 4-5 места и да се запълнят групите навсякъде Mr. Green.

Стига, истерясахте с тези ясли, градини и т.н.

Ню, щом сте в яслата, ще ви вземат и в градината. Споко.

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 174
Истерията наистина е голяма, никога не съм предполагала, че яслата е такъв проблем  #2gunfire Аз даже преди си мислех, че нямат деца да си запълнят бройката  Embarassed

Тонита, един приятел офисът му е точно до 92 ЦДГ в Лозенец и твърди, че нямало никакъв проблем дъщеря му (която е на година и три месеца) да я приемат по всяко време без опашки и разправии, той много ми се смя за моите дерзания по яслите  Confused

# 113
  • Мнения: 2 142
от онези дни, един приятел на мъжа ми споменал, че се е редил през нощта, да запише детенцето си на градина, а аз само се засмях и казах "глупости!" Сега, обаче, като прочетох темата, ще се извиня, не мога да повярвам, но наистина е голям проблем с градините. Децата са много, а местата малко! Дано всички, които сте се редили по нощите да си запишете дечицата, да сте удовлетворени. По този повод, утре, ще отида да проверя как стоят нещата в "нашата" детска градина.

# 114
Ще подадем и в ОДЗ 93, 37 и 43, това ми са най-близките възможни. Следващата алтернатива е центъра, там поне имало места, доколкото разбрах.  Rolling Eyes

Къде е 43 ОДЗ?

# 115
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Късмет съм извадила, види се. Самуил го взеха и по-рано (на две години и четири месеца), записаха го веднага. Може би защото в нашия квартал не са много децата, повече са май възрастните хора.
По въпроса за детска градина в центъра, горещо препоръчвам нашата - 77 ОДЗ "Магнолия". Намира се близо до Орлов мост, на ул. "Мизия", пресечка на "Иван Асен II". Това е градина с традиции - работи повече от тридесет години. За градината мога да кажа само хубави неща, единственият минус е, че дворът не е голям - но затова пък вътре е като приказка.

# 116
  • Мнения: 5 468
Ню, щом сте в яслата, ще ви вземат и в градината. Споко.
Нашата ясла е само ясла. Няма ДГ Sad. Не знам, дали работят с някоя детска градина и след това ги записват там, ама нищо не са казвали... След 3 години ги изритват и туй то... трябва да й търся градина.
Sunny bunny , Tonita, аз ходих в детската градина, която съм си набелязала преди 2 месеца някъде и ми казаха, че набор 2004 ще го записват догодина, демек 2006-та сега. Но сега не съм ходила... Май е време да ида. Но пък от сега за следващата пролет, не е ли прекалено рано? Е това си мисля...

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 174
Мами, всички много се изнервихме покрай тия ясли, нашият татко заяви, че детските ясли освен 8 и 37 ОДЗ били много далече, така че ако не приемат детенце там, щял да наеме детегледачка.  Rolling Eyes
43 ОДЗ е до 29 ДКЦ, което като си помислиш наистина е далечко от ул. Мур  Embarassed
Успех на всички и да са здрави децата, другото са бели кахъри  Wink

# 118
  • Мнения: 9 990
Естествено,то е важно да е удобно за родителите,каква е логиката да пътуваш по съседните квартали.Тогава по-добре е или до работата да го запишете/така или иначе ще се пътува/ или детегледачка.Имайки впредвид,че например от Бъкстон да стигнеш до Стрелбище по това време сутринта отнема  понякога половин час зимата.

Общи условия

Активация на акаунт