Въпрос за забременяване след противозачатъчни

  • 2 727
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 242
Скъпи приятелки, които само ви тормозя тук с въпроси, за което много ви благодаря!
Сега седнах да прочета по-подробно някой неща за овулацията и за забременяването и доста неща ми станаха ясни. Simple Smile
Не съм имала бяло течение, а Цервикална слуз, защото беше прозрачно и нямаше мирис, беше точно като белтък от яйце. И болките които имам също са били знак на овулация, но защо те продължават и сега? 
п.с. когато се появи тази слуз -трябва да правим бебе, нали?  newsm78

Недей да разчиташ само на едната цервикална слуз и разни болки ! трябва поне да мериш температура за да можеш да се ориентираш по точно!

# 16
  • Мнения: 96
Обърках се-на мен гинеколог ми каза, когато спра противозачатъчните, да се пазя между 3 и 6 месеца от забременяване.Тук чета,че няма проблем веднага да се започнат опити.Ще съм благодарна,ако някой има сигурна информация по въпроса.

# 17
  • Мнения: 3 242
Добре де, аз не мога да разбера като ходите на лекар сливи ли имате в устите 4е не питате ???
И за какво изобщо ходите на лекар ако ще слушате какво ви се казва в форума ??

# 18
  • Мнения: 96
Ако имаш предвид мен-не планирам скоро да раждам,за това не разпитах гинеколога подробно.Репликата,която цитирах,беше казана при издаване на рецепта за противозачатъчни,а не при консултация за семейно планиране.И да,допитвам се до форума,защото в България има достатъчно лекари,които не заслужават да се нарекат такива.Отделно има изтъкнати лекари,които изказват коренно противоположни мнения.
Може да се каже,че информацията,която получих в бг-мама,спаси животът на майка ми.След един-два месеца и предстой операция по друг проблем и пак ще се допитам до потребителките тук.

Извинявам се на авторката,че оспамихме темата.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 22
Тук явно има спорен въпрос. Моят доктор ми каза, че не трябва да се пазим, а да почваме директно с опитите, дори го питах два пъти за да съм по сигурна. Аз също си мислех, че ще има такъв период на пречистване или пък някакви странични ефекти от хапчетата, но той ми каза да не се притеснявам изобщо. Може ли моя доктор да греши? Ще се радвам още някой да сподели мнение Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 35 950
Обърках се-на мен гинеколог ми каза, когато спра противозачатъчните, да се пазя между 3 и 6 месеца от забременяване.Тук чета,че няма проблем веднага да се започнат опити.Ще съм благодарна,ако някой има сигурна информация по въпроса.

Попита ли АГ защо трябва да се пазите и не е желателно да се зачева веднага след ОК?
И ако отговора му е, че трябва време за да се нормализират хормоните - то какво се очаква, ако има хормонален дисбаланс?

 

# 21
  • София
  • Мнения: 35 950
Тук явно има спорен въпрос. Моят доктор ми каза, че не трябва да се пазим, а да почваме директно с опитите, дори го питах два пъти за да съм по сигурна. Аз също си мислех, че ще има такъв период на пречистване или пък някакви странични ефекти от хапчетата, но той ми каза да не се притеснявам изобщо. Може ли моя доктор да греши? Ще се радвам още някой да сподели мнение Simple Smile


Вярно е - няма проблем
Или няма да има О. - поради нарушен хормонален дисбаланс /за нормализирането на който трябва време/
Или може да се получи многоплодна бременност / но това е повече на теория, не съм срещала подобен случай/

# 22
  • Мнения: 256
Обърках се-на мен гинеколог ми каза, когато спра противозачатъчните, да се пазя между 3 и 6 месеца от забременяване.Тук чета,че няма проблем веднага да се започнат опити.Ще съм благодарна,ако някой има сигурна информация по въпроса.

Gebura,разбирам,че не плануваш бременност,но вместо да се тюхкаш говори с лекаря си! И дали този срок би препоръчал на всяка жена или конкретно на теб поради медицински причини.

Нади,аз продължавам да мисля,че не е необходимо пречистване от самите хапчета и,че те не се натрупват в организма,а действат цикъл за цикъл. Не ангажирам с личното си мнение!!Ако има хормонални проблеми,не свързани с противозачатъчните,това е друго.
Има доста забременели жени( когато не е желано става,разбира се), при забравено хапче или или неправилно започване първия месец.Не случайно се казва в първия месец да се взема първото хапче на първия ден от мензиса-това относно натрупването и изчистването.

Denis,чувала съм теория за връзката между противозачатъчни и многоплодна бременност,че поради дългото спиране дейността на яйчниците,след спирането им е везможно и двата да овулират едновременно.....абе пълно е с теории.но практикста е друго  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 96
Galfi,нямам хормонални или други здравословни проблеми,така че предполагам,че препоръчва подобен период на пазене по принцип.Както и да е,него няма да мога да питам,защото скоро след случая емигрира в UK,но ще разпитам новата ми гинеколожка какво мисли по въпроса.Благодаря все пак за разясненията Peace.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 950
Galfi,нямам хормонални или други здравословни проблеми,така че предполагам,че препоръчва подобен период на пазене по принцип.Както и да е,него няма да мога да питам,защото скоро след случая емигрира в UK,но ще разпитам новата ми гинеколожка какво мисли по въпроса.Благодаря все пак за разясненията Peace.

Пиши ни какво е казала новата АГ по въпроса

# 25
  • Мнения: 582
Здравейте! Пих много дълго време противозачатъчни и сега решихме да си имаме бебе. Ходих при доктор да ме прегледа и каза че всичко е наред, да спирам хапчетата. Така и направихме, изчислих си овулацията и малко след това започнаха едни признаци непознати за мен. Чудя се може ли да е станало от първия път или просто защото стават промени в организма ми след хапчетата и се чувствам странно? И кога мога да си направя тест , колко време след овулацията ще се разбере резултата? Има една седмица до редовния ми цикъл.
Ето и какво чувствам - силна болка ниско долу в коремната област, засилено бяло течение (до сега съм имала рядко и по-малко), понякога ми се повдига обикновено след обед. Не ме болят гърдите.
Ще съм ви благодарна за информацията Simple Smile

 Никога не е изключено да стане от първия път ( пожелавам ти го от все сърце). Наблюденията ми обаче, от дългогодишен опит с противозачатъчните таблетки, са че обикновено  първите 1-2 цикъла от периода на почивка са с много силно изразен ПМС, какъвто с хапчетата обикновено липсва.

# 26
  • Русе
  • Мнения: 22
Здравейте! Пих много дълго време противозачатъчни и сега решихме да си имаме бебе. Ходих при доктор да ме прегледа и каза че всичко е наред, да спирам хапчетата. Така и направихме, изчислих си овулацията и малко след това започнаха едни признаци непознати за мен. Чудя се може ли да е станало от първия път или просто защото стават промени в организма ми след хапчетата и се чувствам странно? И кога мога да си направя тест , колко време след овулацията ще се разбере резултата? Има една седмица до редовния ми цикъл.
Ето и какво чувствам - силна болка ниско долу в коремната област, засилено бяло течение (до сега съм имала рядко и по-малко), понякога ми се повдига обикновено след обед. Не ме болят гърдите.
Ще съм ви благодарна за информацията Simple Smile

 Никога не е изключено да стане от първия път ( пожелавам ти го от все сърце). Наблюденията ми обаче, от дългогодишен опит с противозачатъчните таблетки, са че обикновено  първите 1-2 цикъла от периода на почивка са с много силно изразен ПМС, какъвто с хапчетата обикновено липсва.

Да, при мен явно точно това се получи. Ще изчакам да ми дойде, да видя какви други промени ще настъпят с организма ми. Живот и здраве след няколко месеца като се нормализира всичко да се похваля и аз с  EFP

Общи условия

Активация на акаунт