Пиене със сламка-как и кога?

  • 7 363
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
малкия се научи скоро (на 2г и 2 месеца е в момента), но аз преди това не бях и предлагала Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 006
Много е индивидуално, Алекс не съм я учила, но пие сама от около 9,10 месец Simple Smile
Даваи му да си играе с чашката с малко водичка-все ще се светне Simple Smile

# 17
  • Мнения: 515
започнах да предлагам сламка на йоки когато беше на 1г 4 м (когато я отказвах от залъгалката ), отне й доста време - близо месец докато се светне, а сега благодарение на сламката се научи по-бързо да пие от чаша на глътки. абе, от октомври съм й връчила сламка а сега вече пие детето от чашка без да се мокри особенно много.

# 18
  • Мнения: 303
Пробваме, успява, усети се вече кво се прави като й показах, но май не й харесва че струята е по-голяма и набързо се отказва и си иска шишето Sad

# 19
  • Мнения: 8 505
От 4 месечна.

# 20
  • Мнения: 3 663
по принцип колкото са по-малки, толкова по-лесно се учат
няколкомесечно бебе ще се научи много по-бързо от дете над годинка, защото сукателният рефлекс е по-силен и директно засмуква
според мен можеш да опиташ да покажеш как става и после да оставиш детето само да открие
може да не стане от раз, но няма начин да не се усети по някое време Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 16:07 от T o n i

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
От около годинка.Но все пак при всеки е индивидуално.

# 22
  • Мнения: 8 769
За пръв път я пробвах, когато бе на година и три месеца и почти веднага се научи-от сокчетата със сламка. Преди това не се бях сещала да й давам.

# 23
  • Мнения: 414
Светльо пие със сламка от 6 месечен.
Но не от тези чаши с накрайник сламка от тях му е трудно.
Започнахме от сокчетата за бебета със сламка, натискате малко опаковката за да влезе в устата на детето и да разбере, че има сок.
Оттам нататък е вече лесно.

Точно така научих и аз Цоко - стиснах му кутийка със сокче и той веднага схвана за какво става дума. Беше още бебе, даже изобщо не съм му давала да пие от разни чаши с накрайници - каквото имаше за пиене сипвам в чаша и давам сламка, хем и на мен ми беше по-лесно да не мия разни специални чаши Simple Smile

# 24
# 25
  • Мнения: 805
Първо трябва да тръгне на гърне и да лапа вафли напреки.

# 26
  • Мнения: 2 768
Много интересно как точно ще учиш едно бебе да пие от сламка???  newsm78 То в един момент просто започва само и толкоз!

# 27
  • Мнения: 46 518
Не съм я учила, тя сама прояви интерес към 1г. и 7 месеца, просто започна да пие, все едно го е правила винаги.

# 28
  • Мнения: 1 866
Какво значи трябва? То не е задължително...
Аз лично показах на дъщеря ми как се пие от сламка като беше на 1 годинка. Една приятелка ми каза как става номера и наистина действа. Значи първо дръпваш сокче със сламката, запушваш единия край и после я слагаш в устичката и като отпуснеш края му изливаш течността. Така няколко пъти и след това му слагаш сламката в чашата и то някак си схваща че трябва да дръпне. Успех! (Но честно казано наистина не е задължително да си учиш бебето да пие от сламка, аз го направих повече заради експеримента Grinning)

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Деси се научи малко след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт