Как се възпитава мъж в романтичност:-)

  • 11 540
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
В твоя случай - кауза пердута. Потърси романтичносттта другаде, ако много ти липсва.
Laughing Ама нали авторката изрично помоли да не я развеждате. Не може да се стърпите обаче, малко респект покажете към желанието й Peace

И намек за развод не съм направила даже..   Rolling Eyes

# 16
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
В твоя случай - кауза пердута. Потърси романтичносттта другаде, ако много ти липсва.
Laughing Ама нали авторката изрично помоли да не я развеждате. Не може да се стърпите обаче, малко респект покажете към желанието й Peace

Че кой я кара да се развежда! newsm78 За едната романтика,.... да бе!
До колкото знам е в Италия - там, романтика да искаш от мъжете! Винаги ще се намери някой, който да я засипва с цветя и картички, че и серенада ще спретне, ама тя едва ли това иска!
Лично на мен са ми много "мижави" мъжете прибиращи се през ден с китка! - "Извинявай скъпа, ама така и така за друго не ставам, поне романтика да има... Joy

За мен е важен начинът по който ме гледа и докосва,  китките и пръстенчетата определено не ме трогват.

# 17
  • Мнения: 10 547
Не съм мъж, де, но да си кажа като най-неромантичната жена на света, пък може да помогна. Simple Smile При добро желание мога да успея да се зарадвам на романтичен жест и да отвърна с такъв, но това е просто за да угодя на партньора, не защото примирам от кеф.
За какво ви е превъзпитанието от прагматичност в романтика? Някой да прави нещо за вас по задължение само, защото вие искате китки, вечеря на свещи или стая, посипана с цветове от рози, например? И този някой ще бъде ли щастлив?В крайна сметка сте се знаели какви сте, преди да пристъпите към сериозна връзка.

10 c's, горното не е адресирано конкретно към теб.

# 18
  • Мнения: 102
Аз като една бивша романтичка се опитах да го превъзпитам, но на третата година спрях напъните и заживяхме щастливи...
Приготвяла съм вечеря на свещи, еми като един съвестен пожарникар ме попита ток ли няма и след това духна свещите да не се запалим. Или пък на 8 март ми се появява и вади от ръкава на якето си един дъвкан-дъвкан и изплют карамфил, щото му било неудобно да разнася китки.  Това че е антиромантик обаче не му пречи да е прекрасен баща и партньор та затова и спрях да се опитвам да го променям.

# 19
  • Мнения: X
За съжаление мисля, че е малко късно да превъзпиташ възрастен човек в романтика. Всъщност не знам, дали като наближи пенсия да не пробваш пак. Познавам немалко прагматици, които като наближиха 60-тата си година съвсем омекнаха и  буквално си сложиха розови очила на сърчица. Може би усещат, че краят наближава и всеки момент си заслужава да се изживее на макс.
Но това с романтичните подаръци за мен е до голяма степен и въпрос на въображение. Трябва да си размъдраш мозъка да го измислиш този ми ти роматичен сюрприз. А твоят мъж, както казваш, се вълнува твърде много дали ще одобриш подаръка, за да направи някоя необмислена покупка и да не стане така, че добрите му намерения да станат повод за някое недоразумение. Възможно е да си се показвала твърде взискателна пред него и да се страхува да не направи погрешна стъпка с покупка, която да не отговаря на вкуса ти. Аз например понякога съм крайно критична и мъжете до мен винаги са изпадали в голяма чуденка като дойде време да ми правят подаръци. Защото казвайки, какво не ми харесва или не ме кефи, явно съм пропуснала да посоча това, което бих се радвала да имам.

# 20
  • Мнения: 5 710
Аз по-скоро подхождам хумористично към темата, но ми се струва че твърде сериозно взехте казуса Grinning Не съм загубила спокойния си сън от това, че ще си избирам сама подаръците. беше ми интересно дали се поддава на възпитание, или не такъв характер:)
Честно казано прекални лигавщини са ми също толкова неприятни / и съответно типични италианци/
Трудно ми се угажда

Шанталче, ти слушай какичките сега, знаем, какво искаш за съпруг  Grinning

# 21
  • Мнения: 116
Аз не намирам нищо романтично в това мъж да ми подарява цветя и подаръци-ако някой го прави,то за мен той много добре си е научил урока какво харесват жените.По въпросът как да го научиш да прави жестове,които харесваш-следващия път,когато направи нещо,което ти харесва изпадаш в див възторг,сякаш ти се случва за първи път,дето се вика-един пирон на стената да дойде да ти закове,ти трябва 15 минути да седиш в захлас и да се възхищаваш какъв майстор е.Така ще се почувства като твоят герой и ще му се прииска пак  Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 яну 2012, 00:38 от Мидичка

# 22
  • Мнения: 1 175
Била съм с него - "Офф, чакай да не объркам китките, че ще ми се стъжни...! - Това е един от коментарите му докато се чуди с какво да си купи спокойствието в къщи! Иначе тя си мисли, че ги избира с любов и нежни чувства - дръжки! Mr. Green
Ако това е резултатът от превъзпитания мъж, наистина ли би предпочела това? Не знам кое е по-добре - зорлем да се прави на романтичен за да ти угоди, но вътрешно да му е досадно, или да е неромантичен но искрен? Ако знаех че е изкуствено не бих била по-щастлива. Да ми играе театър насила. Не върви.

# 23
  • Мнения: 5 710
От друга страна, жените имаме нужда от романтика. От спонтанност.
Моята приятелка например ( в крайна сметка се събра с мъж, подобен на баща й, тоест доста заземен) години наред беше с едно момче, което бе лишено от доста качества, но откъм романтичност беше перфектен. Сега споделя, че някаква част от това й липсва.
Например, тя прави романтични изненади , жестове и пр. ( аз почти не) с надеждата, че мъжът й ще се промени и ще вземе да цъфне на вратата с нещо посветено специално на нея. На мен ми се се струва, че това е дори малко обидно. ( в противовес на това, което някой преди каза, че трябва с пример да се научи). Не знам кое е правилно.

# 24
  • Мнения: 5 710
Дидитке, аз обаче не мисля, че наученото в брака задължително е 'насила'
Хората със съжителството се променят. Мъжът ми например ( битово) се промени много, и в момента не му идва старото поведение отвътре, напротив. Новото е усвоено и се дразни примерно на негови приятели, които още си живеят със старите навици. Значи подлежи на промяна

# 25
  • Мнения: 116
...
Например, тя прави романтични изненади , жестове и пр. ( аз почти не) с надеждата, че мъжът й ще се промени и ще вземе да цъфне на вратата с нещо посветено специално на нея...

Не мисля,че това с личния пример дава резултат-най много да започне по задължение да отвръща на жестовете и.

# 26
  • Мнения: 1 175
Дидитке, аз обаче не мисля, че наученото в брака задължително е 'насила'
Хората със съжителството се променят. Мъжът ми например ( битово) се промени много, и в момента не му идва старото поведение отвътре, напротив. Новото е усвоено и се дразни примерно на негови приятели, които още си живеят със старите навици. Значи подлежи на промяна
Ако промяната му идва отвътре, както тези битови промени, тогава добре. Аз коментирах примера с китките, в който мъжът очевидно го прави насила и играе театър - в такъв случай няма смисъл според мен, а тези случаи са доста... Номерът е да разбереш твоят мъж към кой вид принадлежи - от тия чиято промяна става издълбоко, или от тия дето на повърхността изглеждат променени но всъщност само играят ролята. Но за това трябва да си познаваш мъжа и ти най-добре знаеш кой тип е.

# 27
  • Мнения: 86
Сетих се за една позната, която за 8 март беше получила пръскачка за лозе от практичния си мъж.

Страшно подходящ подарък за точно този празник.....ако беше по-заможен можеше да отнесе я редосеялка, я земекопна машина  Joy


А иначе по темата бих казала, че не може да се превъзпита един мъж в романтика. Но може да се научи какво е важно за жената до него и какво я прави щастлива. Ако не може да разчита добре невербалното ти поведение и погледа, който търси романтиката, просто му го кажи с думи прости и точни. Мъжете разбират като им говориш конкретно. Пробвай да си поискаш нещо конкретно, което да направите заедно и да е романтично по твоите разбирания. Може да се изненадаш!
 Peace

# 28
  • Мнения: 2 674
Хората със съжителството се променят. Мъжът ми например ( битово) се промени много, и в момента не му идва старото поведение отвътре, напротив. Новото е усвоено и се дразни примерно на негови приятели, които още си живеят със старите навици. Значи подлежи на промяна

Промяната, която настъпи при мъжа ми е, че вече не си хвърля панталона на земята веднага след влизането, а го сгъва и оставя на някой шкаф, стол...Това ни е прогреса.

Извинете, че ви развалих романтиката. Laughing

# 29
  • Мнения: 45
Не съм съгласна- може да се превъзпита и още как....

От най- "вързания" откъм романтичност, заприлича на нормален човек.
Вероятно съм най-глезената жена в света.

Това качество за мен е не само проява на любов, но и признак на възпитание. Ако майка му не го е възпитала като хората, ще се превъзпитава или ще хваща гората.

Общи условия

Активация на акаунт