Децата на бившите

  • 6 056
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 510
Не бих се събрала с такъв човек който ни е изоставил вече един път.
Да си търси щастието при трета.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Примерно детето на бившия ви от жената , заради която ви е напуснал. Бившия иска да се съберете и естествено понякога детето ще идва при вас и вашето дете на гости. Какво ще е отношението ви ?
Примерно преди това Адът трябва да започне да замръзва, за да се случи това...да приема обратно БНД! Та аз курбан трябва да давам, че сме се разделили...ти викаш да се събираме Wink Wink Wink
А и както казах - моето дете е най-важното на света....Не бих приемала никакви деца от бивши/бъдещи/ или незнам какви си връзки на БНД!

# 17
  • Мнения: 1 128
Аз съм в добри отношения с БНД (поне така си мисля), и няма да имам нищо против децата (ако той има такива) да се познават. Напротив, дори бих се радвала БНД да създаде семейство. Може би е така, защото не той заряза мен, заради друга жена.

# 18
  • Мнения: 6 365
Ох, само да има още едно дете- много ще се радвам! Да има къде да си хабят емоциите, защото моето е единствено внуче и лудостта може да му дойде в повечко.

Разбира се, бих се опитала да имам връзка с това дете. Както се вика, keep your enemies closer. Може синът ми да иска да познава полубрат или полусестра си, да не стане гаф като в романите на Дьо Сад. Ако ще се познават, добре е аз да поназнайвам що за човек е този младеж или девойка и дали не може да ми навреди- след една възраст никой не е невинен.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
Ако изключим тезата с връщането на бившия ми обратно, защото това е в сферата на замръзнали ад, както каза Морг Wink - да, бих го приела детето. Бих го приела в смисъл да се познават, виждат и дружат с нашето дете, защото все пак ще са си роднини. Бих го приела и в дома си на гости на сина ми, ако това е част от въпроса.
Но аз съм широка обичлива душа и общо взето е трудно да се сетя за вариант, при който не бих приела дете на който и от който и да е  - така че не съм показател Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 383
Не съм тръгнала да се събирам просто се замислих над тази ситуация и ми стана интересно и чуждото мнение.

# 21
  • Мнения: 1 207
Разбира се, че бих приела евентуалното дете на бившия! В крайна сметка ще е половин брат/сестра на моето. Вижда ми се абсурдно да не се познават и да не общуват.
Казвам евентуално, защото БНД е на 45, няма нова жена в живота си и е заявил, че други деца не иска. Но бих се радвала за него, ако намери щастието си другаде.
Иначе това
Примерно детето на бившия ви от жената , заради която ви е напуснал. Бившия иска да се съберете и естествено понякога детето ще идва при вас и вашето дете на гости. Какво ще е отношението ви ?
e невъзможно да се случи. Ма предполагам, хипотетично, ако съм решила да си го прибера обратно след като ме е напуснал заради друга (което не е нашият случай), то бих приела и детето.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 178
При нас ситуацията е следната:
Аз съм "кифлата" в случая. Мъжът ми има дъщеря от първият брак, и сега ние имаме момче.
Не сме имали проблем с това дали децата да общуват. Когато малкият се роди каката чак избяга от училище за да го види в родилният дом. Те са си брат и сестра все пак. Каката винаги е добре дошла у нас, т.е. аз съм я приела като част от моето семейство.
Отделен е въпроса, че аз не давам малкият да гостува при кака си, за да не контактува с бившата съпруга. Тези междусемейни отношения са много сложни.

# 23
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Отделен е въпроса, че аз не давам малкият да гостува при кака си, за да не контактува с бившата съпруга.
Това защо?Много е злобна и проклета?И не си спокойна детето ти да е при нея?  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Отделен е въпроса, че аз не давам малкият да гостува при кака си, за да не контактува с бившата съпруга.
Това защо?Много е злобна и проклета?И не си спокойна детето ти да е при нея?  newsm78
Аз лично не виждам от какъв зор настоящата жена ще праща детето си при бившата?! newsm78 newsm78 newsm78...За да си освободи едната жена време за себе си, може би? Няма никаква логика...
Първата жена какъв ангажимент има към следващите деца на бившия си мъж?

# 25
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз мисля, че каквато и да е причината за раздялата, полубратя и полусестри трябва да се познават, да имат някаква връзка помежду си, или поне да знаят за съществуването си. Имам братовчедка, която има по-голям брат от първия брак на баща си. Но не знае за него. Цялото семейство е предупредено да не отваря темата пред нея (това по желание на майка й, т.е втората жена)
А братовчедка ми винаги е обяснявала как много съжалява, че е едно дете ...
Аз не мисля, че това е редно, все пак не става дума за взаимоотношенията м/у възрастните, а м/у децата. Винаги има начин те да прекарват време заедно само с баща си, не е нужно да присъстват едната или другата жена.

# 26
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Аз лично не виждам от какъв зор настоящата жена ще праща детето си при бившата?! newsm78 newsm78 newsm78...За да си освободи едната жена време за себе си, може би? Няма никаква логика...
Първата жена какъв ангажимент има към следващите деца на бившия си мъж?
Принципно си права,но историята познава всякакви случаи  Rolling Eyes
Има и бивши,и настоящи дето си гледат взаимно децата..и такива,дето не поглеждат чуждо дете..-всякакви.Затова питам при hmhm как стоят нещата.  Peace
П.С....иначе и аз съм от "злобните кифли",дето много-много не търпят около себе си други деца освен собственото.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
О, да има всякакви случаи....Ама принципно, не толкова даже...ааа инстинктивно всяка жена се грижи и закриля най-много своето си дете...колкото и другите да са "сладички и милички", нейното си е на първо място....И това - аз не деля децата на негови и мои...винаги ми е звучало лееекинко лицемерно....

# 28
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
И това - аз не деля децата на негови и мои...винаги ми е звучало лееекинко лицемерно....
Не лекинко-огромно лицемерие е за мен.
Или пък не съм дорасла до тези нива на мислене,както се опитваха да ме убеждават в друга тема.  Whistling

# 29
  • Мнения: 2 510
Между делението на мое и твое до разделянето има голяма разлика.

Общи условия

Активация на акаунт