Три свещички греят, а ЯНУАРЧЕТА се смеят

  • 31 751
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 120
Ама сте бързии, много сте ми сладки Hug Hug Hug Hug
Благодаря ви на всички Hug Hug

# 721
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Моник, не е страшно, не боли. Аз съм била със спирала, но сега не смея да сложа.
Да не те разубеждавам, но след свалянето и имах доста проблеми и според един от докторите тогава, са се дължали на спиралата.
Иначе аз също постя. Готвя на бързо, за съжаление трудно намирам време. И също поглеждам в готварския за идеи.

# 722
  • Мнения: 774
Радостчо, правила съм козунак по рецептата на Таннита. Месих го в машината за хляб и го пекох там, но не се опече добре, защото рецептата е явно за по-голяма машина, моята и едвам го меси. Ето това е рецептата: http://tanitaang.blogspot.com/2008/04/k.html Правила съм и по рецептата на Пина от готварския, дават я във всяка тема за козунаците, със съвети как точно се прави. Изпече се добре, но не беше достатъчно сладък за моя вкус. Но пък казват, че ако се увеличи захарта, се възпрепятсва втасването. Аз ти препоръчвам да си го месиш в машината за хляб, после да го сплетеш, да го оставиш да втаса пак и да го изпечеш във фурната. Така си става най-добре.  Peace Сигурна съм, че и Дони ще се обади с някоя рецепта.  Grinning

# 723
  • Мнения: 387
добре, при положение, че и спиралата е на хормонален принцип, поне така съм чувала, че на определен период изпуска разни неща, не е ли по-добре да се приемат под формата на хапчета...и каква е разликата за блондинки като мен Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Мони
, ти кърмиш ли още или спря(или тя даже май Сис ти помага...ей почнах пак много да забравям, а тамън се бях оправила...?

я кажете сега някъде евтин бакалавър, който знае, че да се запиша студентка и да си взема 2880лв дето се полагат...майка ми ми се кара, че ще ментя, ама що пък не...Усмихнато, ти що не записа някъде нещо евтинко...ама до годинка на детето може, така че ако наесен запишеш, ще вземеш остатъка да речем от окт. до навършването на детето на годинка...те са 12месеца по 240лв...

# 724
  • Ловеч
  • Мнения: 683
НАЗДРАВЕ де Laughing!
Радосчо ,писах ти на лични -рецептата е същата като на Ягодка!
Моник - по въпроса за спиралата не съм много веща-майка ми имаше и всичко беше ок.
И да знаете ,че ми липсвате Hug-тази седмица нямах много време да надничам тук и ми беше едно празноооооо.
Днес направихме една разходка с малчо,купихме си разни глезотийки,после кафенце-остава и времето най-после да се оправи.
Дони, дано не е нещо сериозно това с Мартин хубаво е обаче да си обърне внимание,малко почивка ,диета-като знам обаче колко  са самоуверени и си мислят че ще са вечни Thinking
Отивам да се гушкаме Heart Eyes

# 725
  • Мнения: 387
сега, Доника да завърти един козунак и да ми дойде на гостиииииииииииииииии...гони ме вълчи глад, а от всичко ми е гадно...малко неща ми се ядат и все тук ги споменавате...ама снощи мама ми направи питка със сирене... Mr. Green

# 726
  • София
  • Мнения: 3 249
сега, Доника да завърти един козунак и да ми дойде на гостиииииииииииииииии...гони ме вълчи глад, а от всичко ми е гадно...малко неща ми се ядат и все тук ги споменавате...ама снощи мама ми направи питка със сирене... Mr. Green
Знаеш, че не ми е много акъла hahaha Та за козунака. Правила съм и двата гореизброени, но за мен фаворит е този по рецептата на Макс мама. С него не съм имала нито един провал, за разлика от павираните други. Да кажа само, че меся във пекарната, пека във фурната. Ето и рецептата:
3 яйца(единият жълтък се отделя за намазване накрая)
200 гр захар
75 мл мазнина(аз смесих олио и св.мас)
250 мл прясно мляко
20 гр прясна мая
настъргана кора на един лимон
660 гр брашно(толкова точно ми отиде,но това е относително,затова се наблюдава тестото)


От половината прясно мляко(затоплено)+маята+1 сл от захарта+1 разбито на ръка яйце+1 щипка сол+брашно се прави гъста каша,която се оставя на топло да втаса,под кърпа.
В контейнерчето на машинката се слага останалото прясно мляко,като предварително е затоплено и в него е разтворена захарта,половината от мазнината,разбитите яйца с белтъка,вече втасалата маяна смес и 550 гр брашно.
Програмата е за френски хляб-3,32 чАса.
Следва 5 минути месене,после 5-минутна почивка.След нея се слага настърганата лимонова кора и по мъничко брашно,докато се оформи хубаво тесто,което да не маже под бъркалките.
След като се оформи,започва се с останалата мазнина.Слага се на три пъти,като всеки път се изчаква да се усвои добре от тестото.През това време аз помагам на машинката да меси с една дървена лъжица.
След като и мазнината е прибавена ако има нужда се прибавя още мъничко брашно,но по половин лъжица,докато се оформи тестото.И вече се оставя да си се меси и втасва.
След последното премесване,което е от 10 секунди,с обилно намазнени ръце се изважда тестото(капака на машинката се затваря),разделя се на две с ръце.Едната половина се разделя на още три и бързо се оформят фитили(не е нужно да са красиви,просто изтегляте всяко парче на фитил),сплита се,подгъват се двата края отдолу и се връща в машината(може да се махне бъркалката,тя вече не е необходима).В процес на втасване козуначето се оформя.През това време машинката не се изключва,процесът си продължава.
Другата половина от тестото си оформяте както си искате.Аз го направих по същия начин и го сложих в продълговата форма,постлана с хартия за печене и оставих на топло да втаса.
Машинката преди да почне печене,ми се стори,че тестото трябва да втаса още(повече от два пъти трябва да си увеличи обема) и изключих от контакта,за да може да си втаса още тестото.След това намазах с яйце и поръсих със захар и включих,програмата си продължи.Ако случайно програмата не се е запазила се включва печене и готово.Козунакът се опече 10 минути преди да приключи програмата и аз го извадих,за да не изгори.
Другият козунак като си втаса,го намазах с яйце и поръсих обилно със захар и сложих в загрята на 180 градуса фурна,като в първите 15 минути пека само отдолу,после включвам и горният реотан. Това си е обяснението от самата авторка

Мони, всичко ще е хормонално ми влияе истерично Confused Та акъл не мога да дам...Пазим се с аспирин hahaha И да му се невиди, нямам никаква воля за тези пости. не че ям толкова месо, ама като знам, че не трябва да ям нещо точно то ми се яде Rolling Eyes Мислех да диетувам, че по диета се яде двойно на моето ядене и се отказах Blush
Лорини, виж библиотекарския Wink
Ралче, весело изкарване при мама и тате  Hug
Тоби, нещо на голям хайманлък си го ударила ми се струва... Crossing Arms
И понеже дойде ракиено време

# 727
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Поглеждам-Дони написала цял ферман-Викам си : Нещо пикантно от любовното гнездо-то козунак с подробности hahaha
Хайманосвам аз-само дето не оставам да спя в училище и с този зъб ooooh!
Нещо ми се мярна за диета-честно казано не знам колко кг съм.Но ми се иска нещо пролетно и разтоварващо+нещо стягащо.Наблизо има една зала -видях нещо за понеделник и петък-аз обаче в понеделник съм супер натоварена -в петък вече ме мързи,но ще измисля нещо.Ха, да ме питате като нямам мъж около мен какви са тези мераци Mr. Green,но нали пък съм мома ,знае ли човек Laughing
лорини,милата сетих се и аз как ядях само таратор ,а като бях на работа едвам изчаквах да минат 45 минути за да клъвна нещо.
Хубава нощ,бъдете щастливи и да ви слушат мъжете Wink

# 728
  • София
  • Мнения: 120
добре, при положение, че и спиралата е на хормонален принцип, поне така съм чувала, че на определен период изпуска разни неща, не е ли по-добре да се приемат под формата на хапчета...и каква е разликата за блондинки като мен Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Мони
, ти кърмиш ли още или спря(или тя даже май Сис ти помага...ей почнах пак много да забравям, а тамън се бях оправила...?
По въпроса за спиралите - аз не мисля да си слагам хормонална, а такава с медна жичка, нещо съм предубедена към хормоналните, а да не говорим, че са много по-скъпи Hug
Отбих я малката - на годинка беше. А аз за теб скоро се чудех същото Hug
Тайс, лек пост Hug Hug
А как ми се приядоха козунаци - много ги обичам.
В тази връзка да се изфукам, че си взехме бъркалка за хлебопекрната (нали я изхвърлихме старата) и вече хлябът се получава, като изключим опита ми да направя хляб без мая (опитах със сода и оцет, че нали не може сега с кисело мляко  :sick): - пълен провал-не пробвайте #Crazy
Мисля да лягам, мили дами  bouquet
Лека Peace

# 729
  • Мнения: 857
Добрутро.
Много мили честитки от всички - благодаря!
В банката колегата е в отпуск, но охраната ни изненада много, като ни подари по едно цвете. Моят мъж не ми подарява, защото аз не му разрешавам - откъснатите цветя умират много бързо /да не говорим, че дори и ваза нямам в къщи  Crazy/.
Свеки си замина, днес ще е ден за основно чистене  Crazy.
Снощи с колежките отидохме в една меко казано долнопробна кръчма, но за наша  изненада беше пълна с лелки-купонджийки, дует и на нас ни беше весело.
Относно споровете - не очаквам някой да мисли като мен /с мъжът ми например сме коренно различни/, но когато се държи просташки и посредствено, тогава много ме хваща яд. Най-хубавото е, че може да подбираш хората, с които общуваш /с вас  например  Hug/.
Не постя. Никога не съм постила.
Козунаци купувам готови /баба ми прави разкошни, за разлика от другите й кулинарни опити  Mr. Green, но вече е на възраст и по-добре да не се занимава/. До офиса продават козуначени кифли - мноооого сполучливи - доста често си купувам /което разбира се, се отразява не много добре на фигурата ми  Crazy/.
За спиралата - ами чужд елемент в тялото ми .... не знам ... не съм мислила по въпроса ...  Thinking

# 730
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Люби много гадно, а какво значи наказана...
Те не навлязоха в подробности, но като питах Кари после, каза :"До чешмата"  Simple Smile После се извинила на детенцето и го цункала. Вчера сутринта се заварихме и нямаше нищо видимо, за щастие. Явно го е ударила с някое кубче и се прокървило. Обеща да не прави повече така.
Снощи си изкарах добре. Този път като порядъчна жена се прибрах в 3.  Grinning И сега съм доста по-добре от миналия път. Този път и снимахме. И да ви кажа едно откритие ( то е още от предния купон, де) - Текилата се понася доста по-добре с портокал и канела, отколкото с лимон и сол.

# 731
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Ели -честит ти повод за  чистене hahaha
Аз да почерпя -за нов бойлер Mr. Green

Любито рече ,че е хубаво, за не пиещите -портокалите Wink
На мен ми е ден за 100 перални,или имаме много дрехи ,или се цапаме много и аз не знам вече newsm78 Гледам комшиите не перат толкова-извод: Или нямат много дрехи ,или не ги сменят често Rolling Eyes- и все реват ,че нямат пари -не че аз имам ,но не се оплаквам.Май имам нужда от психоанализа след написаното.
Мойто -Златното е захитряло-само да повиша тон,тича да ме гушка и целува ,казва :Обичам те мамче! и Ти сега не се досвай!-по важното ,че си взима забележка и престава да прави онова което не трябва-за сега обаче.
Олях се,отивам да пусна поредната пералня ,рекох ли Наздраве?днес има и Именници-Да са живи ,здрави и щастливи  bouquet!!!

# 732
  • Мнения: 656
И да ви кажа едно откритие ( то е още от предния купон, де) - Текилата се понася доста по-добре с портокал и канела, отколкото с лимон и сол.

Точно заради това ми откритие (преди да не казвам колко години  Blush) се отказах от текилата окончателно  Laughing - такова зверско напиване се получи, че....  ooooh!  Whistling. Ама с тоя портокал и тая канела... как да усетиш колко си изпила  Rolling Eyes... Сега ближа предимно мартини бианко (когато не съм бременна или кърмеща де..)  Sunglasses. БубсPeace.

И на мен ми се приядоха козунаци.. Една колежка обеща много лесна и вкусна рецепта за понеделник, та ще пробвам и ще шеърна, при желание от ваша страна Wink. И знаете ли какво още ми се яде.. от 2 месеца насам в съзнанието ми едни дини... червени, сладки и сочни... като на село дините...  Rolling Eyes. И днес мноооооооого се зачудих дали да не пробвам една Бразилска от Кауфланда  Rolling Eyes. Устоях на изкушението - беше 2.89 на кило  Shocked.. Може би ще изчакам поне още мъничко... не че ще станат по-евтини преди август де  Mr. Green За сметка на това си взех ананас  Sunglasses

Лорини, на мен ми прилошаваше от хляб, вода и месо на скара (последното още не мога да го ям..); плюс разни аромати/миризми. И като не мога хляб да ям, постоянно гладна ходех - то нищо друго не ме нахранва така добре  Rolling Eyes. Пък вместо вода пиех разни компоти - само това ми беше ок всъщност... Ама и то не баш, щото пък много сладко и не утолява жаждата.. Добре, че мина тоз период, че много гадно беше.. Дано мине скоро при теб  Hug

Тоби, да идваме у вас на баня?  Mr. Green Ай честит ти бойлер и мерси за портокалите  Wink

# 733
  • Мнения: 387
тук поне мога да си кажа всичко...абе хора, тамън почна да ми разминава гаденето, сега ме подгони другия глад...сексуалния...ама нали съм на диета Sad...тея от вас които са били като мен да кажат докога на сухо... newsm78

катерина е при мама от обед, ние с коко си поспахме, сега той пазарува и ще готви, пък катерина ще ни я върнат чак за спане...хехехехе...

Сис, на мен миналия път миризмите ми бяха голяма пречка...сега обаче не ме дразнят миризми, ама съм постоянно гладна и никога не знам какво ми се яде...

# 734
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Лорини ,аз не съм била като теб,но май ще трябва да почакаш.В твоят случай - в леглото плътно и само до тоалетната ,колко дълго обаче трябва да каже Леля Докторка- а после Коко да му мисли Laughing
Моите хормони и те нещо ги хвана пролетното затопляне,изринах се цялата ,гърдите ме болят.
Хайде -дежурна съм по миене на дупе
Wink

Общи условия

Активация на акаунт