WIZZ AIR 5

  • 70 878
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 243
Здравей , ivka_pifka
Ще се опитам да отговоря, дано и някой др се включи.
Летяла съм няколко пъти с wizz air. Аз лично съм доволна. Нискобюджетна компания, но до сега не ми се е случвало да закъсняват, за разлика от на Изи джет. На борда нямаш платена храна, но можеш да си купиш кафе , чай, безалкохолно, алкохол или сувенири. Аз лично все на чисти самолети и любезен екипаж съм случвала.
Относно летището в Букурещ-мъжа ми преди  по- малко от седмица летя точно от там и каза, че е малко и няма как да се изгубиш и объркаш.
Предполагам, че си с уеб чекиране. Следи си на таблата на летището на кое гише започва чекирането. Минаваш от там -бъди поне 2 часа преди полета-стандартно изискване е!
Следва проверка на личния багаж-в който предполагам знаеш какво имаш и нямаш право да носиш, митница и зала , в която чакаш да те извикат за да се качиш на борда. Нямам представа как става качването на самолета- в смисъл на някои летища те возят с автобус до самолета, на др си на ръкав.  Но няма начин да се объркаш  Peace
Желая ти лек и безпроблемен полет!

# 736
  • Мнения: 3 739
ivka_pifka и аз съм като теб! От същото летище,със същите въпроси. Все ми се струва, че може да сбъркам самолета:))) ! И това следене на табло, чекиране...много сложно ми се струва!

Последна редакция: чт, 24 май 2012, 22:58 от sasi6

# 737
  • Мнения: 1 243
Няма как да объркаш! Само изглeжда сложно.
При отваряне на гишетата за чекиране над всяко гише има мини таблo, на което най малкото се изписва името на компанията, с която пътувате. Във вашия случаи ще пише Wizz air! Редите е на опашката и чакате с принтираните бордни карти и лична карта или паспорт.
Самата служителка на гишето ще ви каже на къде да отидете после, а и цял самолет хора ще пътувате, няма как всички да тръгнат на ляво, а вие на дясно  Wink

# 738
  • Мнения: 91
 След чекирането, какво следва и как да разбера кой е моят самолет и кога да се кача? Ох, сигурно са ви досадни и глупави въпросите ми, но ще летя за пръв път и ми е много притеснено!  Rolling Eyes Ако някоя от вас ми отговори, ще ви бъда много благодарна Simple Smile
[/quote]

Тези неща така са организирани, че да е ясно на  пътуващите и бързо да се ориентират. Четеш табелите и спазваш правилата, това е най важно.  Е....първия път вълнението е по голямо.

# 739
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет Hug!

Предварително се извинявам, че не съм прочела цялата тема, просто времето ме притиска ,затова разчитам на бърза информация.

Съпругът ми е запазил билет до Лондон чрез интернет, но аз трябва да направя някакво потвърждение и да си принтирам нещо си - глупаво звучи, но за първи път се занимавам с такова нещо и много се страхувам да не объркам нещо Rolling Eyes.Та въпросът ми е - колко време преди полета мога да извърша това потвърждение( мисля, че той го нарече чекиране) и по- важното - как? Ясно ми е, че трябва да разполагам с компютър и принтер, но той ми обяснява по Скайп за някакви пет стъпки и разни други подробности, много се притеснявам да не объркам нещо.Молбата ми е ако някъде в нета има подробно обяснено как се извършва това чекиране стъпка по стъпка, да ми дадете линк.

Благодаря ви предварително Hug!

# 740
  • Мнения: 3
Много Ви благодаря за любезните отговори! Мен не ме притеснява проблема с чекирането, а след това ....  Simple Smile

# 741
  • Мнения: 3
sasi6 ще се справим  Grinning Всеки ден летят хора, та ние ли няма да се оправим Simple Smile Просто е за пръв път и процедурите ни се струват доста сложни.  Wink

# 742
  • Мнения: 596
Аелис,много е лесно,не се притеснявай.

Кога ти е полета?
От 7 дни до 3 часа преди полета можеш да се чекираш онлайн и да си принтираш бордната карта.

Стъпките ,за които ти е говорил мъжа ти,не знам точно колко са на брой,но започнеш ли веднъж всичко си следва едно след друго.

Мога да ти помогна по телефон или скайп,ако полета е съвсем скоро и се притесняваш много. Peace

# 743
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
h_o_p_e , полетът ми е на 2.06, така че има време Wink.Много ти благодаря за отзивчивостта, ще ти напиша скайпа на лични и ще се уговорим в удобно за теб време  Hug!

# 744
  • Мнения: 3
Искам да Ви попитам още нещо: Всички тук виждам, че си преснимате бордните карти и ги носите с Вас. Моят билет е купен от туристическа агенция и пише, че трябва да се чекирам на летището. Трябва ли да преснимам и аз такива неща? Извинявайте за въпроса, но не съм никак наясно!

# 745
  • София
  • Мнения: 4 578
Искам да Ви попитам още нещо: Всички тук виждам, че си преснимате бордните карти и ги носите с Вас. Моят билет е купен от туристическа агенция и пише, че трябва да се чекирам на летището. Трябва ли да преснимам и аз такива неща? Извинявайте за въпроса, но не съм никак наясно!

не, щом имаш билет, няма какво да снимаш. Само не знам колко ще ти вземат за чекирането на летището.

# 746
  • Мнения: 3
Ама и там ли ще ми вземат пари? В агенцията казаха, че ми вземат 20 евро за един куфар, а билета ми е 40 евро, платих общо 60 евро.

# 747
  • София
  • Мнения: 4 578
Ама и там ли ще ми вземат пари? В агенцията казаха, че ми вземат 20 евро за един куфар, а билета ми е 40 евро, платих общо 60 евро.

По принцип уеб-чекирането е безплатно, а на летището се плаща. Справка тук: http://wizzair.com/useful_information/service_fees/?language=BG , все пак трябва да е описано в условията на фирмата, от които си купила билетите. Ако не, звънни им и питай.

# 748
  • Мнения: 3
Благодаря! Просто не ми е ясно, едни казват, че на летището се плаща, други не, явно при всички е различно! Дори като си платил предварително за регистриран багаж, ли се плаща пак на гишето?

# 749
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз пак с най- вероятно глупав въпрос: отворих си пощата и видях, че най- отгоре пише wizz air ukraina - то скъпият ми резервира билета, да не е объркал нещо? Не трябва ли да е wizz air  България?Иначе всичко друго наред ми изглежда, дано се справя с онлайн чекинга с помощта на h_o_p_e  Hug.Отворих сайта, на който трябва да го направя, пише ми на български, което ме успокои, все пак всичко ще разбирам - резервацията на пощата ми е на английски и схващам само половината неща Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт