Химичен пилинг

  • 6 936
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
 Точно така,Мис Нели  bouquet 70 % е била максималната,която е използвала върху мен,и.....голямо "веене" с едно списание беше при нея WinkИзненадващото /поне за мен/ е,че след хим.пилинг,колкото повече време минава/вече втори месец от последната процедура/,толкова по-добре ми се чувства кожата,първоначално има сухота на места,но с подходящ крем всичко е наред Peace

# 16
  • Мнения: 0

бадемова също.


Сигурна ли си? За пръв път чувам за бадемова киселина, и не мога точно да си представя от къде се извлича ...

 
  Абсолютно убедена Wink, извлича се от бадеми и се използва най-вече при акне, но и на мазна кожа действа благотворно:)!

# 17
  • Софето
  • Мнения: 621
Миналата седмица ходих в Токуда за консултация за хим. пилин. На брадичката имам малко черни точки и две три петънца от солариум. Но доктора категорично ми отказа.
Обяснението беше че
1. на 29г. съм, преди 35 по негов съвет да не се подлагам на подобни неща
2. кожата ми е бяла (аз не се имам за чак много бяла но..) и може след пилинга да получа пигментация въпреки всички защити.
3. състоянието на кожата ми е далеч от това за хим. пилинг.
Та така ме отказ, а се бях навила да почвам тази седмица и след един месец да съм с бебешка кожа   Tired.

# 18
  • Мнения: 1
Правя химичен пилинг всяка година,през зимата/според козметичката ми ,това е най-подходящия сезон/,и така вече 4 години.Мога смело да заявя,че ми се отразява повече от добре PeaceКожата ми е комбинирана към мазна,имах пори,неравности,тук-таме-белези.....от година на година все по-добре ми изглежда лицето/разбира се,почиствам го и  на всеки два месеца/.Моята козметичка работи с гликолова киселина,като започва с втриване на нисък процент и през няколко дни,в зависимост от поносимостта на кожата и степента на излющване,процента на киселина се увеличава- до 50 и отгоре/не помня точно/ процента.

Biskvitka, а би ли ми казала по колко процедури на година правиш? Ако не те притеснявам, би ли ми дала координати на козметичката си на лични, ако е в София?

# 19
  • Мнения: 616
vili-vanili  mandelic acid  е явно Laughing бадемова ли се нарича разговорно на Български? На английски, не, и съоветно идея си нямах от какво се извлича.

*MALENA  защо не пробваш козметика с киселини, крем, лосион? За 2-3 месеца би трябвало, ако киселината ти понася, да постигнеш подобен ефект, при положение че нямаш много проблеми с кожата.

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Pixelmoxie, правя веднъж годишно пилинг-през зимата,обикновено всичките процедури-4-5/в зависимост от поносимостта на кожата/ продължават около месец-месец и половина Peace
 Не съм от София Winkно предполагам,че ще се включат оттам момичета,доволни от хим.пилинг-много е важно козметичката да е компетентна и да знае как да борави с различните проценти гликолова киселина-като времетраене най-вече Peace че знам за случаи..... ooooh!
  Успех ти желая,дано ти хареса и останеш доволна  bouquet

# 21
  • Мнения: 1
  Успех ти желая,дано ти хареса и останеш доволна  bouquet

Благодаря ти!

# 22
  • Мнения: 0
здравейте,
искам да попитам случайно някой да знае дали има химичен пилинг за вкъщи, защото имам нужда, но просто работя на две места и нямам време да си запиша час при дерматолог или в някое студио.

Благодаря ви предварително!

# 23
  • Мнения: 616
Michele11 , тези:

http://www.makeupartistschoice.com/catalog/At_Home_Chemical_Peels-10-1.html

Не знам за продукт, който да се продава свободно в България. Но ще трябва доста да почетеш, за да се подготвиш теоретично за да не стават фалове.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Химичният пилинг  се извършва от дерматолог-козметик, чрез тази манипулация се цели унищожаване на повърхностните слоеве на кожата с помощта на различни по сила на действие органични киселини. Целта на манипулацията е физиологична и контролирана промяна на вида на кожата, чрез регенериране на нов епидермис.На почистено лице , най-често преди същинския пилинг, се поставя някакъв препилинг, целта на който е да подготви кожата за същинския химичен пилинг. След това се нанася самия пилинг. Следва неутрализация на пилинга с друг агент, който е под различна форма в зависимост от марката пилинг, който е използван. На финала се поставя фотозащитен продукт,който се използва в дните след пилинга, с цел да се предотвратят нежелани петна. Като време манипулацията е с продължителност 15-20 мин Peace Аз поне не бих се пробвала сама вкъщи Confused

Общи условия

Активация на акаунт