НОЕМВРИ месец мина, иде баба Зима!

  • 67 479
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 970
Добро утро!
Слава Богу, Слава Богу,  Praynig АБ този път явно е в точната доза и действа!  Simple Smile Снощи спахме доста по-добре - явно сливиците поспадат. Предния път сме имали егати късмета и то с първия през живота АБ - измъчихме се 10 дни без ефект, а трудното дишане продължи около 14 дни. Бях останала без сън. Няколко нощи подред я бях държала седнала в мен, за да може да диша. Не мога да ви опиша какъв ужас ме тресеше и този път, още от онзи ден като я усетих, че пак се разболява с гърло.  Sad Но Слава Богу!

Нану, благодаря за информацията! Ще я имам предвид! Но всъщност се надявам да нямаме чак толкова чести проблеми със сливиците. Всичко е от заразите сред децата. Само да мине тая зима значи....

Абе я да ви питам още нещо - последните седмици забелязвам Симона на моменти, обикновено когато много ентусиазирано ми разказва или обяснява нещо, повтаря по няколко пъти първата сричка на някоя думичка. Нещо като заекване, но не на една буквичка, както съм чувала, а на сричка.  Thinking В групата има още едно момченце, което прави по същия начин. Аз много се притеснявам да не започва да заеква. Мъжът ми твърди, че са глупости и не било заекване. Случвало ли ви се е? Дали имам основания за притеснение?

Днес тук си имаме малко слънчице още от сутринта! Което много ме радва, защото вече направо ми беше писнало от зима.

Хубав ден!

# 91
  • София
  • Мнения: 167
Утро, радвам се, че сте по-добре!  Hug
А има ли други деца в градината с налепи, че се съмняваш, че е от там?  newsm78

Ида и тя понякога запецва като се ентусиазира, но на мен ми става смешно, въобще не съм се замислила дали е притеснително. Всъщност ние си имаме в градината логопед, една от какичките, която е с тях всеки ден, така че съм сигурна, че ако има нещо тя ще сигнализира. Заекването от ентусиазъм е нормално за тази възраст, искат и бързат да кажат нещо, но и те не са сигурни какво искат да ни кажат  Joy

# 92
  • Мнения: 434
Добро утро!Честита баба Марта! Да сте червени и засмени  Hug
 днес аз съм наред да оправям ранобудното момиче  Tired тати като си е у дома и се редуваме през ден да ставаме сутрин с тая фурия  ooooh!
и аз мисля, че няма нищо притеснително ако запецват понякога. Да не говорим, че Момчил още не може да говори като хората: "хумиче" е "момиче", например  hahaha
Илка, тая нощ ви сънувах цялото семейство, отивахте на Виенския бал  Joy бяхте много елегантни  Hug
Утро, бързо да действа АБ  Praynig аз кашлям вече 10-ти ден, Мая още се сополиви...поне разминахме АБ този път, щеше да ми дойде в повече, особено на Момчил да давам...

# 93
  • София
  • Мнения: 167
Илка, тая нощ ви сънувах цялото семейство, отивахте на Виенския бал  Joy бяхте много елегантни  Hug

 bowuu hahaha
Това ще да е от много висене във форума, вече присъстваме в съня си.  ooooh!
Като се постопли трябва да вземем поне да отбележим пак една разходка.  Peace

# 94
  • Мнения: 9
Добро утро!

Утро, и Наси имаше период, когато започна да повтаря първата или последната стичка.  Тъкмо се бяхме преместили в Шумен и си мислех, че това причината. Оказах се права...стаята в която спим се получава нещо като ехо и на Наси толкова много му е направило впечатление, че близо месец и половина повтаряше последните или първите срички. Грешката ми беше, че започнах да обръщам прекалено голямо внимание на това и той си помисли, че е много забавно. Малко след като спрях да му правя забележка, той сам спря. От друга страна, в бързината да кажат нещо, също по някой път така се получава. Мисля си, че мъжът ти е прав и Симонка няма проблем със заекването. Още повече, че в градината има и друго дете, което прави така. Радвам се,че състоянието й е по- добро. Бързо да оздравява и повече да нямате такива проблеми.

# 95
  • Мнения: 8 970
Илка, по принцип настоящата болест протича с 1-2 дни гърлобол и около 14 дена кашлица.  ooooh! Не зная дали е обичайно за болестта да има налеп или Симона така я изкарва като допълнителна екстра.  Thinking
Аз кашлях точно две седмици, пих и АБ. Симона и тя кашля още от онзи  ден. Давам два сиропа. И се сещам да ви разкажа един майтап: Единият сироп съм го давала на каката като беше около 4годишна. Миришеше приятно, а тя се мръщи. Аз я питам на какво има вкус, тя отговаря - на кайсии. Аз я гледам озадачено и тя доуточнява "ама сдъвкани от някой друг".  Joy Т.е. сиропа имал вкус на кайсии, сдъвкани от някой друг. Направо да им се чуди човек на акъла на тези деца!!!


Оф, ами дано да не се касае наистина за някакво заекване!  ooooh!

# 96
  • Мнения: 916
Привет  Mr. Green

Утре си пътуваме за България и ще останем две седмици... Да видим дали ще сколасаме да се видим този път  Mr. Green

Утро, моят мъж все намира кусури на Фафи - то криви му бяха краката, то заеква, то се напишква, и какво ли още не. Аз съм пълната противоположност и никакви кусури не му намирам на детето, нали си е мойто гардже  Mr. Green Ми нито краката му са криви, повтаряше срички, сега не мож го спря да говори, не се и напишква (е, почти, ако много се заиграе може и да свърши работата)... А и кривоглед го изкарваше, но сега великодушно  реши, че не бил. Най-вероятно нищо й няма на Симонка, и след някоя друга седмица ще й мине номера на повтарянето...

# 97
  • София
  • Мнения: 167
Шамси, супер! Очакваме включване!

# 98
  • Мнения: 162
Здрасти банда!
Честита Баба Марта!
При нас нищо ново, освен, че Дани е пак гарнизон в Разград. Беше уж само в вирусче ама стана на бронхит и се наложи....педиатърката реши, че трябва да пием лекарстван за астма ама аз не се давам....водих го при пулмолог (не че е най-точния избор ама все пак) и уж за сега ще е на други противоалергични...според педка по-вредни от тези за астма ама да видим. Най-много да се окаже въпросния вирус с голямото кашляне и пак да го наблъскам в 1000 лекарства.
А за заекването - Дани като реши, че е объркал думата прави така. Случва му се и на цяло изречение да запецне.
 

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 494
Здравейте, момичета Hug  Embarassed Да взема да се разпиша, че и аз не съм се появявала цяла вечност...

Ние сме добре, да чукна на дърво здравички за момента. Аз съм на работа днес, а и утре, много ми се искаше да почивам точно днес, че е Тодоровден и да заведем Стефче в конната база, където ще има състезания сигурно, но дано се оранизират с баща си, днес времето обещава да по-топличко сякаш. Иначе си ходи на градинка, по-миналата седмица беше се поразболяла по-сериозно, но слава Богу се разминахме само със сироп за кашлица, въпреки че педиатърът изписа антибиотик... Tired Това й е второто серизно разболяване на Стефи откакто тръгна на градина, първото беше на петия ден - гнойна ангина. Много се опасявах, че и този път щеше да е същото, но след като при прегелда лекаря каза, че няма налепи и гърдичките са чисти, решихме да не избързваме с антибиотика, но толкова ме беше страх, добре че се пребори Стефи с болестта само с компреси и сироп (че кашляше страшно).

Да ви кажа как ми стопли сърцето снощи маминото момиченце  Heart Eyes Към 22.30 вчера, ни в клин, ни в ръкав ми издекламира следното стихотворение:

Аз обичам мама
с обич най-голяма.
Тя ме е родила,
тя ме е кърмила,
песни ми е пяла
и ме е люляла.
На света едничка
тя е най-добричка!

Явно сега го учат за осми март Simple Smile Иначе като я питаме: Какво прави днес в градинката - отговорът почти винаги е: Ами нищо, амкахме, играхме си..., но явно учат сериозно песнички и стихотворения, защото от време на време така си рецитира, без да я подканяме Simple Smile

А си има и любимо моПченце, както казва Стефи, много често го споменава, и според нея само то й е приятелче. Другите момиченца не ги признава Joy Общо-взето, много трудно успяваме да изкопчим информация какво се случва в градината Simple Smile, само когато тя реши разказва нещо или от някоя изпусната реплика се опитваме да разгадаем ситуацията с баща й.

Слънчев ден ви пожелавам, дано вече да е по-топличко!

# 100
  • софия
  • Мнения: 118
Честит имен ден на всички малчовци, татковци и мами ,а на другите честит 3 март.

# 101
  • Мнения: 9
Честит 3-тимарт![/size][/color]

Честит Тодоров ден на всички именници!

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 130
 bg Честит национален празник!bg
 На всички именници много здраве и късмет!
Всички болнички и покашлюкващи - бързо оправяне и никакво разболяване!  love001

# 103
  • Мнения: 8 970
Привет!
Ние сме по-добре. Още си покашля Симона, но аз съм се подготвила за още седмица. Каката също започна да кашля.  ooooh!
Да ви разправям сега гледачески неволи : Вчера я гледа вкъщи баща ми, за да си остане още 1 ден и да свърши АБ. Но му се наложи да излезе за малко и съответно ми я води в службата. Стриктно му обясних кои дрехи да й облече още сутринта преди да изляза, шапки, шалове и т.н. Представете си каква беше изненадата ми като ми я доведе по чорапогащник, без панталон отгоре  Shocked и без шапка  Rolling Eyes

Днес имаме празник по случай 8-ми март.

Хубав ден!  Heart Eyes
И чакам да се разпишете!  Naughty

# 104
  • Мнения: 162
здрастиии,
при нас новото е, че съм с прехапан нерв на кръста и трябва да лежа...вчера издържах ама днес вече не ме свърта и съответно вече пак ме боли адски....Дани уж е добре ама покашля и от сутринта е и с хрема....довечера сме на лекар та ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт