Фотография - 69та тема

  • 41 838
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 875
кога ще спират д700? може ли линк, ако може.

светле, чудесна, чудесна, чудесна!!!

много е яко клипчето. има много яки попадения, някои от които и аз съм чувала, а сигурно и казвала  Mr. Green

# 721
  • Мнения: 1 593
исках да направя поза бягам като минава влака

това ми прозвуча като да се хвърляш на релсите  Joy

Джали, да си купя лесно, ама като гледам колко низвергнати са ФФ в тази тема, викам може да се излъже някой да ми даде даром Twisted Evil.

Лоис, аз неколкократно съм споменавала, че си купих Канон 5Д преди време, заедно със също така прекрасен обектив и това, че разкарах ФФ камерата няколко месеца по-късно за сметка на кропката, с която продължавам да снимам 4та година не значи, че ФФ камерата не  превъзхождаше с качество на изображението  Grinning

# 722
  • Мнения: 281
кога ще спират д700? може ли линк, ако може.
Momo,аз го прочетох тук:
http://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1416998&t=14 … p;phorum_uriauth=

# 723
  • Мнения: 2 575
О, оказва се, че Д700 вече е добра инвестиция - цената на старо ще се запазва или дори качва след спирането му Mr. Green
Така и така не мога да снимам с него - да взема да го пусна на едно търгче в тази темичка  Party Party

# 724
  • Мнения: 0
Аааа, Асинка, да си  имаме уважението, но аз още преди  няколко теми  ти предложих  да си ги сменим и  ти каза, че съм първа на опашката пък! Crossing Arms

# 725
  • Мнения: 6 039
искам да обработя едни пейзажни морета, дали може да ме посъветвате как да постигна драматизъм по-голям? някакви примери?

# 726
  • Мнения: 875
мерси, прочетох.

asinka, по-скоро нещо като конкурс трябва да организираш и преминалите първоначалната селекция, имат право да наддават на таен търг. Simple Smile

# 727
  • Мнения: 0
Охо, тук хубава дискусия се е развихрила Laughing 7Д или 5Д. Не че много разбирам, ама съм се сблъскала с един от тях, така че ще изкажа лични впечатления Wink
7Д не случайно беше обявен за най-добрата репортажна камера, заради многото фокусни точки и отличния крос фокус, не помня колко крос фокусни точки имаше. Отлично тяло за wildlife фотография и репортаж.
Но що се отнася до портретна фотография мисля че ФФ матрицата няма равна. 5Д има много добро цветово предаване и съчетан с твърда оптика дава невероятен рисунък. Също така шумът при високи ISO стойности е доста по малък от на 7Д.
И двете са супер машинки според мен Wink
Най-добрият вариант е да има и от двете hahaha hahaha
Malenna Ако ползваш Ника , тонал контраст е супер за пейзажи, ако не поиграй си малко с контраста на мидтоновете.
Ето нещо от мен снимано с 5Д Laughing

http://www.flickr.com/photos/kristinakamburova/

Последна редакция: ср, 08 фев 2012, 21:38 от KKristina

# 728
  • Мнения: 571
искам да обработя едни пейзажни морета, дали може да ме посъветвате как да постигна драматизъм по-голям? някакви примери?
Дейвид Найтингел имаше уроци за драматични обработки...
Ето ГАЛЕРИЯТА
Ето и УРОЦИТЕно незнам дали все още са фрий...

# 729
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Няколко кадъра от летния трип..така и не ги обработих навреме, шокът, с който ме заля Мароко уби ентусиазма ми  Mr. Green
Но явно така е трябвало, в момента тече карнавала на Венеция и въпреки че не са цветни снимките, май са си точно на място  Wink


Venezia in bianco e nero by Deata, on Flickr


Venezia in bianco e nero by Deata, on Flickr


Venezia in bianco e nero by Deata, on Flickr

А вие продължавайте да си говорите за 7d и 5d  Whistling

# 730
  • Мнения: 2 122
Ах, чудни кадри, направо се пренесох там
винаги с интерес разглеждам твои снимки  Hug




и аз с две деца от вчера

# 731
  • Мнения: 803
Здравейте, момичета.От много време ви чета, разглеждам ви снимките и ви се възхищавам, но все не се престрашавам да вляза тук.Ако приемате нови попълнения, ще е голямо удоволствие за мен.Фотоапаратът ми е  Canon EOS 450 D, а кадрите ми са доста далеч от вашите, но пък ентусиазмът ми е голям  Grinning
Публикувах малко снимки  Embarassed, ако проявите интерес и ви се занимава с мен, ще съм ви благодарна.Ако ли не, ще продължа да си ви "дебна" отвън.   bouquet
http://www.flickr.com/photos/59383864@N08/6845152559/in/photostream

# 732
  • Мнения: 2 575
lili - имаш чудни кадри с малкия сладур!!! Не знам защо не мога да коментирам във Фликр Thinking

# 733
  • Мнения: 0
lili_ili_eva Да и аз не мога да коментирам във Фликър! Имаш няколко добри кадъра и определено си личи, че имаш желание. Wink Давай смело напред! Съдбата обича смелите, беше казал някой.... Wink

# 734
  • Мнения: 200
От това стоене в къщи ме наляга някаква тотална апатия Sad Имам чувствтото, че зациклям сериозно, отдавна не бях изпадала във фотографски депрес  ooooh! Laughing Ето една отговаряща на настроението снимка на Г.


My little girl by Mira Roydeva (Aquariel), on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт