СПА в България, впечатления, отзиви, препоръки, разочарования

  • 99 556
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 679
Да споделя впечатления за "Белчин Гардън": решихме да го посетим през седмицата, след като няколко пъти опитахме да резервираме за събота и неделя и не се получи, явно хотелът е много популярен. Случиха се последните студени дни и в хотела "имаше" абсолютно мижаво отопление под формата на климатична инсталация в стаята - не си бяха направили труда предварително да я позатоплят тази стая. Термостатът беше включен на около 20 градуса и беше твърде хладно за моя вкус, да не говорим за мокро 2,5 годишно дете. От стаята да Спа центъра нямаше абсолютно никакво отопление, в басейна пишеше, че температурата на въздуха е 25 градуса, но за мен беше по-малко, водичката хладка /29 градуса/, но явно такава си й е температурата. Детето посиня за нула време и топенето през първия ден приключи за около 10-на минути. Иначе стаята беше страхотна - много просторна, добре обзаведена, добър матрак, бельо, кърпи, халати, чехли. Банята също отговаря на претенциите на хотела, както и разните сапунчета и шампоанчета, но т.к. не работеше лирата в банята също беше хладно, да не говорим, че нямаше никаква опция за сушене на бански. Има детска стая, не лоша, но не се бяха сетили да я постоплят и постудувахме около един час с детето в нея. Отвън има детски кът с пързалка, една люлка и батут - мисля, че през уикендите не е съвсем достатъчно за всички деца, но има и чудесен детски басейн и може би децата биха предпочели него. Ресторантът: прилично меню, кратко и ясно, но вкусът/приготвянето на храната не отговаря на претенциите на хотела. Освен това е крайно време взискателните ресторанти да започнат да осигуряват качествено вино в малки разфасовки, а не някакви трудно преглъщащи се течности пък били те и италиански. Като цяло съм със смесени чувства, със сигурност ще повторим през някой от топлите дни.   

# 391
  • Мнения: 54
Griga, много симпатично изглежда на снимките това хотелче. Две неща само не ми харесват - няма външен басейн като че ли ( поправи ме, ако греша) и цена за семейство с 2 деца излиза над 160лв само със закуска. Има ли по-изгодни предложения?
Ако нямат външен басейн бих го пробвала в по-хладно време.
За храната - коментар?
Благодаря предварително!

Fata, хотелът наистина няма външен басейн, но пък е поне чист и водата е топла.
Колкото до цената-това май е цена за апартамент newsm78. Ние бяхме в студио и с ваучер от една промоция от сайтовете.
Поправи ме ако греша, но в Хисар няма комбинация от хубав, нов хотел с чист СПА център и топла вода в басейна, която става за деца. newsm37

# 392
  • Мнения: 28
По сайтовете за колективно пазаруване излизат добри оферти .

# 393
  • Мнения: 4 936
В Хисар съм доволна от Сана спейс!

Били сме в няколко хотела там, но Сана е най-нов и с най-добър СПА център

# 394
  • Мнения: 4
Имах нещастието да забравя две козметични чанти с козметика, моята и на мъжа ми. Разбрах за това още на път за в къщи, но от хотела твърдяха, че нищо не са намирали. Ужасена съм от това което се случи. За съжаление нищо не мога да направя освен да ви предупредя да внимавате. От цялата работа имахме моята дума срещу тази на персонала. Не бих го посетила никога повече.
Хотела е http://riupravets.bg/

# 395
  • Мнения: 2 208
D.Teneva , видях сайта, никъде не видях цени, много съм любопитна ние имаме вила наблизо на около 40 км. Минаваме често от там , не съм го видяла даже, та ако може да споделиш за цени, видя ми се много луксозно.
П.П. Намерих ги на друго място грубо са 120 лева на нощ Rolling Eyes

# 396
  • София
  • Мнения: 3 771
Напускаме хотел Персенк, Девин с много добри впечатления. Любезността на персонала и управителя останаха през цялото време на ниво. Направихме доста процедури, масажи и др. от които сме доволни. В ресторанта всеки може да намери необходимото за себе си, включително родопска кухня, цените са високи, като за пет звезди. На второ ниво има луксозен ресторант за специални случай. На последно ниво в топлите дни работи разкошна градина.
Стаите се почистват и зареждат всеки ден с кърпи и хавлии. Най-добрият вариант за посещение е когато хората са по-малко. Затова и ние потегляме, хотела започна да се пълни. Например джакузито до басейна с вода 35 гр. е доста малко и при много хора не можеш да се вредиш. Сауната и парната баня са по-големи. Има само вътрешен басейн, лятото се изкарват шезлонги в градината. Хотелът заслужава да бъде посетен.

# 397
  • Мнения: X
Някой има ли по-пресни впечатления за Исмена, Девин? Той ми хвана окото с приятната архитектура и зеленината. А и има външен басейн. За останалите или отзивите са отврат или като петзвездния са пльокнати в града без въздух и басейн (външен). Пускат ли външи лица на басейните? Интересуват ме особено много къщите? Как е храната?

# 398
  • София
  • Мнения: 3 771
След чудесни дни в Персенк, Девин се прехвърляме за два дни в SPA хотел TODOROFF. Посещавали сме и друг път хотела, доволни сме от всичко което се предлага. Хотелът както може би знаете се намира в самото село Брестовица, на около 15 км. от Пловдив. Може да избирате различни по вид и дизайн апартаменти, за повече хора се предлагат цели къщички с уютен двор. Използваме, че хотела все още не се е напълнил за празниците, отдаваме се на спокойни вечери в стилния ресторант. Но това за което сме тук най-вече са винените процедури в СПА центъра, правим каквото може и след това релакс. Няма басейн, но всичко останало е налице. Изпиваме цели две бутилки вино Тодоров, бонус от хотела в стаята след което продължаваме в ресторанта. На сутринта си купуваме два кашона от последната реколта на избита и продължаваме за мястото където ще изкараме Великденските празници, Royal Castle Hotel & SPA-Елените.

# 399
  • Мнения: 4 936
Блед, ти от хотел на хотел ли ходиш? Shocked

 Wink

# 400
  • София
  • Мнения: 3 771
gold аз писах и преди, не си прочела, да очаквате отзиви от тези три места и ги получавате......
Ако са ви нужни подробности питайте........

# 401
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Абе и аз се каня да питам от доста време тази потребителка демонстрация на какво всъщност са постоянните и постове от"всички СПА-хотели" в България- на финансова обезпеченост, на приключенска страст /или пътешественическа такава/,  или на рекламна стратегия за определени хотели? newsm78
Нищо лично, следя темата от доста време и няма как да не направи впечатление.....

# 402
  • София
  • Мнения: 3 771
Абе и аз се каня да питам от доста време тази потребителка демонстрация на какво всъщност са постоянните и постове от"всички СПА-хотели" в България- на финансова обезпеченост, на приключенска страст /или пътешественическа такава/,  или на рекламна стратегия за определени хотели? newsm78
Нищо лично, следя темата от доста време и няма как да не направи впечатление.....

Отговарям веднага, прозвуча като въпрос. И трите хотела са резервирани с ваучери на много добри цени, има ги в нета. Все още се намират места, например хотела в който пристигнахме днес:
http://www.lapni.bg/offer/5943
Възползвайте се......

# 403
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
 Wink Laughing Разбрах те.

# 404
  • Мнения: X
О моля ви.... Тодоров е хотелче с претенции без покритие, построено в затънтено село без никакви забележителности и много близо до селския свинарник или краварник (не разбрах, ама много се усещаше Wink

СПА е изключително пресилено казано. А ресторанта е с претенции за гурме - разбирай високи цени и 5 гр. в чинията.

А виното му е само реклама... нищо повече. Има къде, къде по добри изби.

Общи условия

Активация на акаунт