Кърмените бебета по-ревливи?

  • 10 699
  • 188
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 123
Определено кърменето има повече предимства от храненето с АМ, предвид непосредствения контакт между майката и детето.

# 166
  • София
  • Мнения: 1 455
 Е, вече ми става смешно с този близък контакт, за които говорите, да не би детето хранено с АМ да се храни от разстояние. Както в повечето теми и тук крайни мнения. Освен бяло и черно, има и сиво. Аз също съм за кърменето, но не и на всяка цена. 

# 167
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 913
Е как - може да се храни с изпъната ръка или със сгъната. Освен това, зависи от дължината на крайниците. Точно затова детето има по-добра връзка с майката, отколкото с бащата, защото ръката на майката е по-къса от тази на таткото.  Mr. Green

# 168
  • Мнения: 123
Непосредственият контакт с кожата, това имам предвид. Разбира се и при хранените с АМ майката винаги може да компенсира това с повече нежност към бебето. И разбира се, не е нужно да се абсолютизира кърменето, все пак толкова деца са израснали с АМ - да не би да не са станали свестни хора. Всичко е въпрос на личен избор и възможности.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 132
Точно затова детето има по-добра връзка с майката, отколкото с бащата, защото ръката на майката е по-къса от тази на таткото.  Mr. Green

 Joy Joy Joy
Освен ако майката не предпочита да придържа шишето с крак. Wink Joy

Сега сериозно, моите деца винаги са изпивали шишето с АМ за по-дълго време в сравнение със сукането. А и тримата съм ги кърмила почти само легнала, с редки изключения когато сме били навън. А докато ги хранех с шише, винаги са били гушнати в мен. А това да оставиш 4-5 месечно и изобщо кърмаче само с бутилка мляко без надзор е пълна малоумщина.

# 170
  • Мнения: 123
Така е, който оставя детето си с навряно шише в устата е идиот (извинете за израза).

# 171
  • София
  • Мнения: 2 486
Е, вече ми става смешно с този близък контакт, за които говорите, да не би детето хранено с АМ да се храни от разстояние. Както в повечето теми и тук крайни мнения. Освен бяло и черно, има и сиво. Аз също съм за кърменето, но не и на всяка цена. 

Близък контакт е, защото като се размрънка бебето веднага се подава гърда, пардон популярното "цица" и то млъква. Не става да му даваш АМ през 15-20 минути. Някои, включително моето, използват майките си за залъгалки и по цяло денонощия висят на гърдата. На мен този близък контакт ме изнервяше зверски...и в крайна сметка отбих.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 455
 
Е как - може да се храни с изпъната ръка или със сгъната. Освен това, зависи от дължината на крайниците. Точно затова детето има по-добра връзка с майката, отколкото с бащата, защото ръката на майката е по-къса от тази на таткото.  Mr. Green
    Joy Joy Joy 

Little Evil, напълно те разбирам.

# 173
  • Мнения: X
Близък контакт,но за колко?!       
За 10-15 мин ,докато детето се нахрани......
Познавам толкова много кърмачета,които са имали близък контакт с майка си само в 15-те мин кърмене.През другото време си лежат сами в леглото,шезлонга,количката.......
А моето несукало дете/храних го с кърма от шише доста дълго време/ беше поне 18-20 часа в денонощието в ръцете ми.Това в продължение на около година.
Я кажете сега,кърмачето или некърмачето в случая, е имало повече близки контакти с майка си?! Mr. Green

# 174
  • Мнения: 3 736
Пак ли се отива към надцакване?  Tired

Не познавам кърмаче, което от самото начало на "кариерата си" да суче по 10-15 минути. Моята щерка през първите си два месеца сучеше по двайсетина минути, после почна по час-час и половина да се храни - в този случай кво правим? За мен беше досадно да съм вързана за толкова време, ама трябваше да се яде.  Laughing

И друго, нужно ли е детето да е двуцифрен брой часове в ръцете на майка си, за да се каже, че е достатъчно обичано?  Stop

# 175
  • Мнения: X
Тук не говорим за обичано/необичано дете.
Спомена се израза"близък контакт".....
П.П-не се надцаквам с никого.В моето обкръжение така стоят нещата.От всички кърмени и некърмени деца,моето е прекарало най-много време в близък контакт с мама,въпреки,че не е сукал.

# 176
  • Мнения: 3 736
А ревлив ли беше? Щото всъщност за това е темата.  Laughing

# 177
  • Мнения: X
Даааа,много.
То и затова ми беше денонощно в ръцете.  Mr. Green

# 178
  • Мнения: 3 736
Хубавиня е било, значи.  Grinning

И това разследване развенчахме, доколкото виждам.  Mr. Green

# 179
  • София
  • Мнения: 2 217
Само средният ми беше кротко бебе. Другите двама кърмени-некърмени...диваци, та дрънкат..... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт