Януарските деца стават на една! (Стиснати палци за Тея от всички) - 30

  • 26 300
  • 718
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 496
Елч, много сте хубави двамата с ТМ, недей да скромничиш! Mr. Green А пък Дара е просто божествена! Абсолютна сладуранка! Като месечинка е - една такава кръгличка, засмяна и с тръпчинката, просто искам да я намачкам много здраво! Simple Smile
Емили, не съм давала кашкавал още, макар че една приятелка на Нова Година й бутнала едно парченце в устата и по думите й Зори направила супер отвратена физиономия.  Laughing Но за мен това не е критерий, защото тя често реагира на първата лъжица така, пък после всичко си изяжда.  Wink

При нас теглото е отдавна утроено, че и отгоре, ама това понеже се роди дребна - 2590гр. Но пък и като цяло си хапва, навярно го наследила от баща си - той е уникум, добре, че има някакъв космически метаболизъм, иначе досега да е 200кила...  ooooh!
Инка, кърмя я на всяко приспиване (3 пъти), макар че ми се иска вече да разредя. Суче и един път през нощта (+ още 1 = 4 общо), но вече изобщо не знам какво успява да изпие, при положение, че мойта кърма вече никаква я няма...  newsm78
Бебо79, оправяйте се, никакви ларингити!  Hug
Бебеш, айде дано това да е края на серията!

Много са ви хубави разказите! Представяте ли си тазгодишните мами януарки сега изживяват всичко и в тяхната темичка навярно е бурен бебевалеж! Малко им завиждам, искам пак!

# 61
  • Мнения: 471
Запис   bouquet
Честит първи рожден ден на мъниците!!!
И Калина на последната консултация бе 8500гр/72 см,трудна за хранене.
Като я родих се навъдиха сума ти акушерки и санитарки да й се радват каква е хубава.Както Бенджолина каза-бе бяла и пухкава,а не синя и сбръчкана.Плезеше се постоянно-бяха я сложили на един повивалник до мен и докато лекарят ми правеше шев и кройка си я гледах  Heart Eyes Мъчеше се да си отвори очичките,но едно слънце беше блеснало насреща й и в комбинация с навалелия посреднощ сняг беше...ох,искам пак въпреки трудното и дълго раждане....

# 62
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Аз и ти тъкмо се чудех какво ще правим тази вечер Grinning ще си спретнем още един имен ден.Сега ще направя и аз една домашна тортичка

# 63
  • Мнения: 539
 bouquet
Явно аз съм сбъркана  Confused. Помня какъв ад беше, какви мъки, накрая не си видях бебето след като ме събудиха от упойка, а чак по обед на следващия ден, имах параноя(дълго време), че са ми я сменили, защото беше грозничка (все пак не очаквах грозно бебе). Май съм лоша майка без инстинкт на умиление Confused Confused Confused

Ако знаех, че в крайна сметка ще се стигне до секцио, поне да беше планово със спинална, да си я бях видяла
Бенджи,  Hug, не си само ти...
Аз много внимателно се наблюдавах първия път, исках да разбера дали ще си обичам детенцето повече, ако съм го родила, отколкото, ако е осиновено. Е, сега вече се убедих, че НЕ!
Безумната ми любов се изгради с времето... Особено като се има предвид, че и на мен не ми го дадоха веднага... Акушерката само ми го навря под носа "На, да видиш, че е момченце!", после го изми, пови и понесе... А ние с доктора започнахме "шев и кройка". После върнаха бебето обратно в родилна зала (нямало кой да им отвори в "Неонатология" Shocked), но го оставиха на масата и дори не можах да го пипна... Сигурно за това, вторият път, като ми поднесоха бебенка (увита, неумита  Mr. Green) мислех, че е само за да я видя - поне ми показаха личице... Казах "Много е хубава!" (поне не беше смачкана) и... ами нищо Embarassed Не знаех какво да направя... И понеже акушерката не си я взимаше, посегнах и я погалих по бузичката (една такава мазна и беличка).
После си я взеха, а мен - в реанимация... Да знаеш как завиждах на нормално родилите - тях ги качваха в отделението с бебенцето на корема - гушнати! Heart Eyes
А за смяната - също не си сама - като я водихме на първа консултация, я изкараха с ТРИ сантиметра ПО-МАЛКО, отколкото при раждането! И то с разтягане!  Shocked
Мъжът ми взе да се съмнява (не знам сериозно или на шега), ама като я видях каква е ината (една нощ се опитвах да й натъпча последните 5 мл кърма от биберона в устата и след 20 мин. борба тя победи) си запях песничката "Бееебееееетоооо е наше!".
После си спомнихме, че на феталната ехография й бяха открили увеличено легенче на същото, дясното бъбрече... И се убедихме - нашето си е. А иначе татко й беше казал, че ако е сменено, ще си вземем нашето, ама и това не го дава, той си го обичал вече  Heart Eyes
Е, в тази връзка да вкарам още една похвала за нашия татко - той мъкне и бебето, и коша за кола, и всичките торби заедно... Ние с баткото само дообираме забравеното... Но пък и то не е малко  Mr. Green
За това пък дваж по` ми се увижда, когато ходим някъде без тате... Хеле пък, ако е и без бате... ooooh! тежко ми и горко!

# 64
  • Мнения: 1 687
рал, аз вчера питах нашия педиатър за непиенето на течности. каза засега да се опитваме да кампенсираме с разреждане на пюрета, супички, мляко и т.н., пък като стане по-топло ще я напънем да пие повече. защото дара пие вода само след ядене и то по 10-ина грама макс и като казвам пие, гълта глътки от лъжичка Simple Smile

абе вие се смеете, ама ние в семейството имаме случай на сменене бебе в болницата и куриозното е, че бащата познава, че не е неговото, а майката си кърмела вече чуждото бебе Simple Smile))

# 65
  • Мнения: 6 444
Честит рожден ден на Влади, Калина, Карина, Калоян и Константин  newsm38
Бъдете здрави, весели, обичани! Безгрижно детство!   Party Time


Калифорниа, Бубе, Какадака, Папита, Нина Тита, весел празник!   bouquet Hug

Инка, през деня сучем почти постоянно. Заспива сучейки, освен ако не сме навън в количката. През ноща се буди поне 2-3 пъти. Не очаквам скоро да се променят нещата. За да те успокоя, според мен нещата не зависят толкова много от кърменето. Алекс също ми се будеше много често. На 1,6 годинки се отби и се будеше за шишето с мляко  Laughing Та така, няма оправия.

Аз явно някой вирус бях лепнала. Днес вече всичко е наред. Благодаря, че ме мислихте!

Аз и Ти, малко се смях  hahaha Joy

Тонита, и Дани много грозен беше. ММ се сърдеше, че казвам че е грозен, защото другите казваха, че прилича на него  Laughing Mr. Green

Тути, честита ти именичка! Със здравед а си носи името!  newsm51
( и на моя календар днес има отбелязно, че празнува Таня)

# 66
  • Мнения: 251
 Тонита, как се разчуствах от поста ти, ако знаеш... милото дете. Господ си знае работата и братче и сестриче й е  дал  Heart Eyes

 разликата м/у Марти и Ивайла е почти 5г. Не мога да кажа дали се е чувствал самотен, винаги е бил обграден с много внимание от моя страна и много съм се занимавала с него, още повече, че се наложи да го спра от градина и изляза в неплатен заради него. Но пък и да се е чувствал, е бил прекалено малък за да може да го изрази, обаче виждам как Ивайла го гледа, колко много го търси и как сякаш е като залепена за него, когато си е вкъщи. той също се занимава и си играе с нея, освен разбира се в моментите, в които не му развали или скъса нещо, тогава започва да й обяснява как щял да се ядоса...Но пък това от което се притеснявах най-много когато се роди малката, е да не би да има ревност, но такава нямаше, а това е нещо което си мисля, че при по-малката разлика неминуемо има.
 
 Ох, момичета само аз ли съм толкова параноична, че когато Ивайла не е карцирана в кошарата, не смея да мръдна дори до тоалетна. Все си представям едни страшни сценарии, че гълта нещо малко, или пък събаря нещо и се удря...? Вие оставяте ли ги без надзор, дори за малко?

Аз и ти, Ивайла подкашля малко, но искаш ли другата седмица да се срещнем някъде по квартално?

 Инка, ние се кърмим все още, за моя изненада, два пъти вечер и сутрин. Но Мартин беше като Ема, замених нощното кърмене с АМ, но вече бях взела решение да го отбия, стана за около седмица мисля, доста плачеше и малко след това спря да се буди.  

# 67
  • Мнения: 539
То на толкова стар виц и малко смях му е много! Mr. Green

Тонита, и Дани много грозен беше. ММ се сърдеше, че казвам че е грозен, защото другите казваха, че прилича на него  Laughing Mr. Green
  hahaha

Елч, какъв ти смях, не съм ли ви разправяла, че мен в родилното ме е грабнала една черна циганка? Оставила на мама нейното - Чавдарчо!
Ама ти разкажи повече, много интересна история! Нашата свършила много бързо - мама с два скока догонила циганката и я хванала за скалпа. А оная: "Това си е мойто Чавдар". Майка ми надала такава врява, че нямало как - веднага ме върнали при нея, а Чавдарчо - на циганката. Все пак е трудно да сбъркаш разнополови деца, едното от които е почти плешиво (аз  Mr. Green), а другото с буен черен перчем (Чавдарчо)?

# 68
  • Мнения: 1 687
малиии, аз и ти, кой знае сега къде щеше да живееш като чавдарка Simple Smile

иначе историята е, че на втория ден след раждането бащата отива на свиждане при майката и гледа тя кърми бебето. погледал го, погледал го и казал "ама това не е нашето дете!" майката обаче не вярва, нали го е припознала вече Simple Smile "как да не е! нашето е!" той обаче упорит "не, не е нашето, сигурен съм! нашето е със щръкнали уши!" а той човекът запомнил, че бебончето си има дефект и всъщност това го е спасило Simple Smile оказва се, че объркали етикетчетата на ръцете. обаче ще излъжа в коя болница се развива действието. мисля, че в "шейново", ама може и в "майчин дом" да е и то само преди 5-6 г.

аз много се бях наплашила. все си повтарях номера на дара и си сверявах с този на ръката ми Simple Smile

# 69
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Елч, ще ме умориш!

Вица е много добър.
Ноеми, включвай се и ти с виц.

# 70
  • Мнения: 16
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Влади, Калина, Карина, Калоян и Константин
Да бъдат здрави, весели и усмихнати деца!
Честит празник и на техните семейства!

Пепинка, много пъти съм си мислила за Мама Мечка, радвам се много на добрите новини за нея.

Az i ti, добре щеше да се наредиш Joy Смея се, макар че то хич не  е за смях, ако ти се случи.

Да се оплача сега от нашия рожденик. Той, дето по цял ден е ухилен за щяло и нещяло, и дето се смее на всички и познати и непознати, на рождения си ден няма една усмихната снимка. То не беше мрънкане и реване, не беше цупене... Хвърли ме в потрес. Ама какво да се прави. Здраве да е. Бяхме го учили свещ да духа.Почти успя милото да си духне свещичката, малко му остана.
Нашия си беше хубав от първия ден, ама нали е секцио... А като гледах снимките от видеозона, мислех че ще е с голям сплескан нос, пък то излезе със съвсем хубаво, сладко носленце.

Последна редакция: чт, 12 яну 2012, 13:37 от dimara

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да се запиша и аз преди да е свършила и тази тема Blush
То напоследък само записи от мен, но вече се прибрахме и ще се постарая да съм редовна bowuu
Бубе   bouquet за темата
От няколко дена Ви чета /за да наваксам/ и мн ме развълнувахте, то не беше смях, то не бяха сълзи....

Честито на порасналите ни дечица, да растат здрави и мн послушни   bouquet

Ние иначе сме добре, и двамата изкараха по един бронхит докато бяхме в Германия /Очарована съм от тамошното здравеопазване!/. Мартин близо месец го караше само на кърма, кисело мляко и хляб..... Изкара 2бр зъби най-накрая /вече са ни 4бр/...И от преди около месец проходи  Crazy

адис не го оставам без надзор по простата причина, че е нон стоп залепен за мен, навсякъде ме следва ooooh! Вечер като вляза в банята като усети, че не съм при него идва на вратата и рев, налага се баща му да се прави на клоун докато изляза ooooh!
кърменето ..... когато си пожелае. От както се научи да ми вдига блузата е страшно Laughing Преди заспиване суче, но ако не успее да заспи първия път, втория не суче. През ноща 2-3 пъти задължително. Не мисля да го отказвам за момента. Мисля, че и преди бях споделяла, че от както спим заедно нощното кърмене не ми е никакъв проблем и успявам да се наспя Peace

После ще пиша пак, че Човека се събуди Hug

# 72
  • Мнения: 5
привет Peace

вече сме в Сф, само се записвам и по-късно ще ви чета и отчета  Laughing

  bouquet

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Оф, исках да питам кърмещите още мамита я ми дайте кратък отчет, кога сучат мъниците? Емата суче на всяко заспиване, а нощем е някъв ад, нон стоп се събужда и търси да суче? Незнам как да я науча да си спи в леглото и дали тогава ще намали нощните събуждания?
Същата история сме и ние Confused Не иска биберон и само така се успокоява. И Стаско почна да ми дърпа блузата  Laughing

Гъбка, а като започнеш работа през деня ще се откаже поне.....

Кашкавал давам с една супа от ДК и парченце да си ръфа - кога яде, кога плюе  Crazy

Тути Честита ти именничка   bouquet - първо щях да ти честитя, видях че си писала че не празнувате, но после че ще празнувате - важно е поводи да има  Simple Smile

Аз и Ти  Shocked

Ноеми къде е?

# 74
  • Мнения: 638
Ви фреш Hug А разказ със снимки?
Елч, благодаря, че се опитваш да ме успокоиш Hug Много се тревожа, че ще започне да боледува с това не ядене ooooh! А за водата, пробва ли със сламка? Ан-Мари така се заиграва, че изпива половината шише.
Кърмя вечер и през нощта-2-3 пъти.
Кашкавал яде, това е едно от 5-те неща, които яде.
Много се смях с Чавдарчо Joy
Ан-Мари беше едно към едно със снимките от 3Д-то-миниатюра с голяяяяяяяяяяма трапчинка на брадичката. За мен и баща й тя е най-красивото дете Heart Eyes
Не я оставям сама дори за секунда.
И разбира се - Честит празник на Влади, Калина, Карина, Калоян и Константин и техните родители!
Здрави,весели, засмени!

Общи условия

Активация на акаунт