Ужасен пърхут

  • 8 121
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Дерматолозите вече 18г. казват "Низорал". Ако нещо се  е променило през последните 5-6г. не зная. Но тогава моята половинка ходи в МА и чу същото-"Низорал". Аз го чух преди 18г. от дерматолог в студентска п-ка.

За шампоан "Катран" не зная, но преди повече от 20г. не бяхме доволни от сапун "Катран".

Един колега беше доволен от "Head and Shoulders".

# 16
  • Мнения: 15 379
Доста неща са се променили.
Или поне се променят и са се променили при добрите и четящите дерматолози.
Аз не съм дерматолог, но и аз знам за Низорал.

# 17
  • Мнения: 15
Да съгласна съм за Низорала,2 години ми помагаше но сега изобщо не ми действа.

# 18
  • Мнения: 250
Пробвай с това :



Дъщеря ми е в пубертета и от една година има пърхут . Купих й този шампоан , снощи се изми за пръв път и косата й е идеално чиста , без следа от пърхут . За мен беше просто невероятно , но е факт . Peace
А ценате е 1,80 . Grinning

И аз ще потърся този шампоан  Peace. Синът ми е на 8,5г. и му се появи пърхут. Не предполагах, че и при децата може да има такъв проблем Thinking

# 19
  • Мнения: 69
Аз имах същия проблем с пърхута, предписаха ми един шампоан на д-р Тайс, за суха и проблемна кожа на главата, казва се Нахткерцен. Много ми помогна , препоръчвам го на всички с този проблем.

# 20
  • Мнения: 0
Пробвай Vichy против пърхут, има ефект още след първото изкъпване

# 21
  • Мнения: 3
Аз пък мога да препоръчам чиста глина против пърхот. Пърхотът е проблем на кожата на главата и често просто кожата има нужда от подхранване ..

# 22
  • Мнения: 125
Преди къпане  да се втрива сода бекарбонат в скалпа.

# 23
  • Мнения: 395
Да подбутна темата, че много добре сте я почнали.  Simple Smile
Накратко: от известно време и аз имам този проблем. Смених няколко вида шампоани, защото мислех, че пърхута се появява понеже са много силни. Сега обаче си мисля, че причината не е съвсем в това.

На първо време ще пробвам продуктите, които сте изброили.
Бих искала да ви попитам, знаете ли някакви маски за коса, които да се правят в домашни условия (с цел по-малко химия и вложени средства)  от билки например?  Thinking

# 24
  • Мнения: 207
Аз съм най-доволна от Селсун блу,синия PeaceСлед първото измиване резултата е на лице.

# 25
  • Мнения: 1 484
Подновявам темата една приятелка ми каза хапчета нистатин се счукват едни блистер и се слагат в бебешки шампоан ще вида дали има резултат.

# 26
  • Мнения: 1 840
Подновявам темата една приятелка ми каза хапчета нистатин се счукват едни блистер и се слагат в бебешки шампоан ще вида дали има резултат.

И аз така правя вече от години и това ми помага най-много. През 5-6 седмици си поливам косата с разтвор от нистатин (слагам таблетката в чаша с топла вода да се разтвори и с нея се поливам косата след измиването с шампоан и балсама и после подсушавам без да я изплаквам). Слагам половин таблетка - още след първото нанасяне на косата, пърхотът изчезва. Аз го правя 3-4 пъти при измиване и след това след около 2 месеца пак. Шампоаните съм ги пробвала - помагат до време, после кожата привиква и съм отново в изходна позиция.

# 27
  • Мнения: 427
Запис , да черпя идеи че и  у дома детето има пърхот.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 101
Самолечението понякога не е най удачното Naughty
Има пърхут при себореа..при мазна коса...при суха....
И разликата в лечението е огромна Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 754
Дъщеря ми е в пубертета и и се появи пърхут.Пробвахме Мустела,Нарткенсен и Клоран.Не и помогнаха.Помогна и Селсън блу от аптека закупен за всеки тип коса/той е с мента/.Ефекта е още от 2-то миене или 3-тото и пърхута изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт