Отговори
# 15
  • Мнения: 228
http://www.yosif.net/bg/med/index5.htm
Това може би ще ви бъде интересно.

Знам също, че с тази ваксина се свързва аутизма - не е научно доказано обаче.
Алергични деца не е хубаво да се ваксинират с нея - това го знам от интернет.

П.П. Аз ваксинирам децата си. Но това не значи, че съм за ваксините. Не значи и че съм против. Просто всеки път се моля и се надявам да не стане беля. На каката й сложихме втората доза МПР лятото. Проблеми не е имала.
Надявам се да съм била полезна.  Peace

Еви Стоянова, добре дошла!

# 16
  • Мнения: 15
Запис и от мен. Приорикса я сложих с голям страх, но я сложих и се моля да няма нищо...
Ще го проследявам тези дни и ако има нещо ще ви информирам. Говорих на дълго и на широко за тази ваксина и се реших, пак казвам с голяма доза страх...

# 17
  • Мнения: 31
Момичета, кърмата ми спря, а малката не иска да пие от сухото мляко- някой да помогне със съвет? Пробвах с бисквити, пак не иска диването. Много ме разтресе случилото се с Гого и на това отдавам внезапното спиране на кърмата. В понеделник вечерта я накърмих за последно от тогава като й дам гърда и не си отваря устата, а като стисна зърното и нищо няма. Sad

# 18
# 19
  • Мнения: 1 572
Присъединявам се да оставим заглавието, много е силно ... Ще ми се да запазим по-дълго траур, в знак на съпричастие... Ники, всеки ден съм мислено с теб. Не ми се слагат емот иконки, просто няма достатъчно правилна за тази трагедия.

За предстоящата ваксина - моята педиатърка настоява да поставим поне нея, а за друите ми намекна, че е склонна да си трае. Тази била най-важна видите ли за момченца заради паротита. Ако правилно съм разбрала от нея това е заушка. От нея усложненията били разни енцефалити и още нещо страшно, сега не се сещам името. Ако mari:) прочете, моля те пусни линк към клипчето на едно момиченце, което е говорело, ходело и било съвсем нормално дете, а след тази ваксина гледката е  ужасяваща. Четейки из нета по въпроса за ваксините МПР е споменавана като най-рискова.

# 20
  • Мнения: 25
Набързичко само за запис!  bouquet Hug Но виждам че се разисква сериозна и мн важна тема .след вечеря съм тука да почета малко и да се поровя в  нета че и аз мислех да позлваме въпросната ваксина.

# 21
  • Мнения: 1 262
Не е приятно за гледане обаче  Sad
http://www.youtube.com/watch?v=L1f8XTTsrpU&feature=player_embedded
Как се казва ваксината против шарките в бг?Задължителна ли е или е по-желание?
Във фр тя е по-желание , всъщност забелязвам , че най-рисковите ваксини там са по желание.
В Австрия моя приятелка ми разказва , че редовно си правят шарка парти.Нейното дете прекара  шарка, не помня точно коя , няколко нейни приятелки веднага доведоха децата си в тях на гости.

# 22
  • Мнения: 844
И аз мисля ,че трябва да остане това заглвие .... Cry

НИе сложихме последен прием на Симфлорикс (не съм сигурна дали е точно изписано). Малкия много плака следобеда , явно го болеше крачето  и беше малко  по-нервен. Другият месец ще слагаме за шарките...
Кисело мляко давам домашно подквасено (не ,че много го яде малкия , ама се пробвам) Ако нямам домашно , давам русалка (вереята не е хубава ,а елена Марио не иска да близне, май идва по-кисела)

# 23
  • Мнения: 1 262
Пламс, имам спомени , че някой от момичетата в другата ни отчетна беше споделяла,че детето и доста време влачело краче след Синфлорикс, после се оправи.
Всъщност чета, че някой педиатри поставят симфлорикса и пентаксима в ръчичките, други в краченцата.Предполагам , че няма значение къде са поставени. newsm78

# 24
# 25
  • Мнения: 55
Ужасяващо е клипчето! CryСамо не разбрах какво се е случило..само английски знам и не ми стана ясно какво е това усложнение:(

# 26
  • Мнения: 30
Николета, поклон!

# 27
  • Мнения: 193
да ви питам как са вашите бебоци с тия зьби,аз луда ставам, не спи или ако заспи след 10мин изпищява и после няма спане,кисел ,вече 2ри ден излизам по нощите кьм 6ч малко да поспи на вьздух,а  аз ставам на шушулка Simple Smile мажа го  с калгел или ракийка ,но е моментно

# 28
  • Мнения: 1 572
да ви питам как са вашите бебоци с тия зьби,аз луда ставам, не спи или ако заспи след 10мин изпищява и после няма спане,кисел ,вече 2ри ден излизам по нощите кьм 6ч малко да поспи на вьздух,а  аз ставам на шушулка Simple Smile мажа го  с калгел или ракийка ,но е моментно
и ние сме трагични, особено днес  ... Временно подобрение има от гел ПАНСОРАЛ. Що годе най-доброто, на което съм попадала. Но при голяма драма бих сложила една свещичка ефералган или евентуално дозичка Нурофен. Повлияват бързо. Не че са полезни, но и да се мъчи детето не си струва....

# 29
  • Мнения: 228
За зъбките давам дентокинд и съм доволна. Във водичката слагам хамомила СН9 вечер. Ако много го боли рядко, но съм си позволявала да давам панадол, за да може да се успокои и да спи.

Общи условия

Активация на акаунт