Отговори
# 60
  • Мнения: 57
Здравейте момичета чета ви редовно, защото се ровя из бгмама чета и други статиий разни, просто малко да ми минава времето иначе се побърквам  Sad
Видях,че си пишете за АД Гоги имаше от малък на 2м беше като започна даизлиза, какво ли не пробвах,къде ли не го водих само от козметиката на Авене се излекува, а за зъбките давах Дологел и нямах проблеми да ми е плакал от зъбки..но той и много търпеше на болка..

# 61
  • Мнения: 1 286
За шарките и за другите болести, много се успокоих след като прочетох книгата на д-р Менделсон-"Да отгледаме здраво дете въпреки докторите".Всъщност тя ми беше като трамплин във вземането на решенията относно децата ми.
Между другото Вариолата , смятана за така опасна в миналото не е изчезнала, има я но под друго име.Нали трябва да ни внушат , че ваксините са я изтребили.Както и да е.
Зъбки, имаме само 3.
Лек ден, утре каката ни става на 4ри , отивам да организирам партито. Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Ники, мила  Hug

За ваксините- слагаме само Инфанрикса, като още не сме сложили 3-ти прием, а 4-ти смятам да не слагам. 3-ти прием на Хепатитната го отказахме, както и Снфлорикса изобщо не го слагаме. За тази за шарките, не знам. Аз въпреки ваксина съм карала и Рубеола и Паротит, брат ми също.

На Влади 20 дена след 2-ра хепатитна му излезнаха лишеии, сле 2-рата Инфанрикс също. Кожната каза, че има АД, не се знае от какво е  #2gunfire.. Изписа ми кортикостероиди, но аз дори и не ги купих. Мажех с клеева тинктура и вода с лимонов сок и вече се позаличиха.

За Верея нямам думи  #2gunfire , ние много често сме купували такова мляко...

За зъбите- имаме 6 зъба, като не ги вадим с големи драми, поне за сега.

# 63
  • София
  • Мнения: 702
Аз само да кажа, че не знам защо, но въобще не отдавам неспокойното спане на никненето на зъби. newsm78
При Филип от септември не се беше явявал нов зъб и вчера напипвам един кътник, докато миехме зъбките, та вече сме с 9.
Не знам защо, но си мисля, че неспокойното спане е по-скоро във връзка с емоционалното развитие на детето. Не съм чела нищо, просто интуиция някаква.

ivka ♥ 007 , не че искам да се изкарвам голям капацитет, но не си ли забелязвала лишеите да се обострят от храна? Филип ми реагира на банан. Единствено и само.
Яде ли от кухнята т.нар. мус от банани и се появява лишейче на ръката.  Tired

Ние се разхождаме всеки ден, без пропуск, за по 1 час, защото аз самата замръзвам, а и не ми е приятно да бутам количка по заледени тротоари или по размекнат сняг и колелата да затъват.
Просто разходките така не са ми приятни никак. Правя го по задължение, за да не превръщам детето на стайно растение, което вирее само на 22 градуса.
Но има още много зимни месеци - сигурно и април ще се увиваме в палта.

# 64
  • Мнения: 55
Ники,силни прегръдки от мен! Hug

За ваксините и аз знам от дядо ми,че е напълно възможно да се изкара шарката,но в доста по-лек вариант.А рубеолата е изключително опасна при бременни жени...и как да реша да не й я сложа???И не дай Боже един ден да стане точно това!!! SadПросто не знам...Все пак си мисля,че процентно дечица с усложнения от ваксина са в пъти по-малко от тези без...Но пък какво от това като ги има...И си е руска рулетка...SadКакво ни остава освен да се молим и в двата случая???

За зъбите тези нощи се будим на няма и час...но понякога без да плаче...сяда и протяга ръчички да я взема.Вече с бибка не минава номера...та по цяла нощ сме в движение:)Щом я гушна заспива пак.Оставям я и пак и пак...Давам Дентокинд и Панадол понякога.Онзи ден бяхме при неото да си я види и прозират две горни зъбчета.Явно това е.Киселка е,но поносимо денем.На фона на преди...всичко се търпи:)

Илиянка,опитвам се да я извеждам по малко като се наобядва към 2...тя нали спи сега преди обед докъм 12.30 и следващото спане става чак към 4 до 5.30.Та като се наяде малко обиколим около нас.Ама тя все по не иска да седи в количката:)Да я нося иска...Ама къде в тоя студ да я вадя?И като се размрънка повече си влизаме.В по-студените дни на балкона излизаме за малко.Днес ще използваме.Аз четох,че за деца около годинка Т и около -5 става,но пък когато има вятър е по-различно...Та не ми е фикс идея да я държа все навън по студа и да я калявам.Мисля,че едни 3 месеца пак лятото на село ще имат по-добър ефект от 2 часа всеки ден в мръсния въздух Софийски сега.Живи и здрави,разбира се!


# 65
  • Бургас
  • Мнения: 529
Винаги съм се чудила, защо като рубеолата е толкова опасна за бременните - трябва да се бие на дете на 1,1 г.? За да е предпазена като порастне и забременее? Защо тогава на 12 години пак я бият? Спира да действа предната ли? А кога спира да действа тази втората? Не е ли хубаво след 11 години пак да се бие? Все пак, преди 23-тата си година момичета все по-рядко забременяват...

# 66
  • Мнения: 1 070
Винаги съм се чудила, защо като рубеолата е толкова опасна за бременните - трябва да се бие на дете на 1,1 г.? За да е предпазена като порастне и забременее? Защо тогава на 12 години пак я бият? Спира да действа предната ли? А кога спира да действа тази втората? Не е ли хубаво след 11 години пак да се бие? Все пак, преди 23-тата си година момичета все по-рядко забременяват...

Ваксината не дава гаранция за траен имунитет. За мен ваксините са конспирация и промиване на мозъци.  Това е същото както, че Хамериканците са стъпвали на Луната.

# 67
  • Мнения: 152
Винаги съм се чудила, защо като рубеолата е толкова опасна за бременните - трябва да се бие на дете на 1,1 г.? За да е предпазена като порастне и забременее? Защо тогава на 12 години пак я бият? Спира да действа предната ли? А кога спира да действа тази втората? Не е ли хубаво след 11 години пак да се бие? Все пак, преди 23-тата си година момичета все по-рядко забременяват...
Въпроса ти е доста основателен, но май няма ясен отговор. Предполагам ,че идеята на цялата тази работа е ,че рубеолата ,както и повече шарки, е детска болест, която е доста заразна и ако децата не се имуницират има вероятност за пламване на епидемия, която от своя страна ще се разпространи и сред бременните.... тогава те ще родят увередени деца, които в бъдеще ще бъдат в тежест на обществото и държавата си. Затова дайде да бодем децата... така си обяснявам аз нещата. Но ето тук идва въпроса ,какви са страничните реакции на тази ваксина и дали наистина тя е причина за аутизма сред децата. Защото всичките тези болни деца ще порастнат и след 20-30 години ще има бум от възрастни хора, които не могат да се впишат в обществото, а и няма да има кой да се грижи за тях. Аз също виждам конспирация в цялата тази работа или по-скоро велика с-ма за печелени на ... пари ( защото не се сещам за подходяща цифра) Според мен има нужда от дадени ваксини, но имунизационните календари не са правилно измислени и са много тежки за организма на децата ...

# 68
  • Мнения: 32
Аз честно казано никога не съм се замисляла дали да сложа или да не сложа ваксина. Педиатърката казва, че ще сложим такава и такава еди си кога си и аз се съгласявам. Никога не ми е минавало през ум да откажа. Сега като чета какво пишете малко се позамислих, но ме притеснява факта, че Ради ще тръгне на ясла, детска градина, а там искат децата да имат всички ваксини... така че ще стискам палци и ще се моля всичко да е наред и да няма усложнения.
Колкото до излизането навън, Ради всеки ден излиза с баба си на разходка за около час-час и половина, а вечер като се прибере баща му от работа ходим някъде тримата Simple Smile
Лек и спокоен ден на всички Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 572
Ох, съзнавам, че често изказванията ми са порвокативни, но не мислите ли, че със стискане на палци нищо не става!
и на мен ми трепери под лъжичката, и двата варианта носят риск. Само дето доводи от типа ясла, стерилност и др. подобни на фона на сериозно доживотно увреждане ми изглеждат ...хм... да не слагам етикет, сетете се.

# 70
  • Мнения: 25
Поклон пред паметта на ангелчето Гоги и нека Бог даде сили на Ники и семейството и  да се съвземат от тази трагедия. Дано любовта на хората около тях им помага в този труден период.
Относно лекарските грешки аз съм на мнение, че трябва да са строго санкционирани и да се съдят до дупка безотговорностите на всички медицински лица, които правят нелепи грешки и водят до усложнения и трагедии. Разбира се и законови промени трябва да има в тази насока. От не малко лекари съм чувала коментари за колегите им, че са абсолютни търговци. Не е лъжа. Почти не познавам човек, който пряко или косвено да не е бил засегнат в живота си лекарска немърливост или от тахната алчност. Трябва да има силна гражданска позиция, за да има и нужното внимание от страна на медицинските лица. По тази тема мога да говоря безкрайно, но ще спра дотук. Дано сгрешилите получат справедливо наказание,  което определено не е лишаване на права за 1 година.
Относно ваксините аз взех решението да ги спра от 3 прием на хепатит Б и май не мисля да слагаме повече - риска ми се струва твърде голям на фона на незадоволителното убеждаване от страна на педито, че са необходими. Самите лекари изпитват не малки притеснения от ваксините, казвам го защото има лекар в семейството ни и приятели лекари имам - ами като цяло и те не разбират нуждата на повечето от нововъдените ваксини. Относно детската градина, първо е незаконосъобразно да го поставят като условие, освен това  в Бг винаги има вариант в който да имитираш документално поставянето им ако толкова  те е страх да ги сложиш. Решението трябва да бъде индивидуално. Аз лично не разбирам след като са бити на децата ни 2 ваксини притов пневмония, къде е ефекта от тях след като има толкова болни деца точно от това? Няма логика, а може би логиката е друга от насажданата в обществото - че това е по-малкото зло да биеш ваксината и тя е дълбоко прикрита от фармацевти и лекари. Незнам и не мога да съм сигурна. Затова трябва да има свобода на избора. Знам, че ако се изкара документ за алергия, децата се приемат в детска градина независимо от точки и тем подобни - знам го от директор на детска градина.
Простете ако мнението ми ви се е сторило крайно, но съм пряма и пред вас още повече.
Здраве и любов желая на всички вас! Hug
Лек ден!

# 71
  • Мнения: 471
Като отворихте въпроса за зъбите и аз да се оплача: от началото на седмицата сме в някакъв ад, напират да излязат 2 зъба едновременно, дори са се оформили от венец. Резултатът е обилно слюнкоотделяне, течащ като чешма нос и непрестанно мрънкащо дете. А като капак ми идва факта, че непосредствено преди този период успешно махнах бибата - драмата беше само 2 вечери. Но сега, така загубих един силен коз срещу хленченето.
Гелове не ползваме, защото в тях има лидокаин, а аз съм алергична към него и се страхувам Калина да не отключи алергията (както повечето от вас знаят, алергиите имат фамилна обремененост). Вечер слагам по 1 свещичка Ефералган, поне за някой и друг час да поспим.

Днес точно като гледах Гала си мислех, кога ли и тази коластра ще се окаже нож с две остриета, такова мнение имах и за пробиотицте (гледам, че dobra е намерила доста потвърждения на въпроса).

# 72
  • Мнения: 228
Винаги съм се чудила, защо като рубеолата е толкова опасна за бременните - трябва да се бие на дете на 1,1 г.? За да е предпазена като порастне и забременее? Защо тогава на 12 години пак я бият? Спира да действа предната ли? А кога спира да действа тази втората? Не е ли хубаво след 11 години пак да се бие? Все пак, преди 23-тата си година момичета все по-рядко забременяват...

Ваксината не дава гаранция за траен имунитет. За мен ваксините са конспирация и промиване на мозъци.  Това е същото както, че Хамериканците са стъпвали на Луната.
Много правилно! Много жени си правят изследване за антитела за рубеола преди да забременеят. Ваксинирани жени. Оказва се, че повечето нямат антитела за тази шарка! Ваксината се слага на 1г. и на 12г. ....
Аз лично не разбирам след като са бити на децата ни 2 ваксини притов пневмония, къде е ефекта от тях след като има толкова болни деца точно от това?
Лек ден!
Хм, съгласна съм, има страхотен бум на отити, пневмонии, бронхити ....... защо се слага синфлорикс!?!? Нали трябваше да предпазва от този вид инфекции, защо вместо това ги причинява!?!?!? А в темата, до колкото си спомням, едно детенце пострада от тази ваксина!

# 73
  • София
  • Мнения: 404
здравейте, мацки:-)

Ники  Hug

Гоги беше за първи път сам при баба си и дядо си с преспиване и добре са се справили и тримата. Така, че сега правим планове с таткото за пътуване в чужбина.

За ваксините направо ме втриса от тях, но така или иначе ще ги поставим.

Всеки ден излизаме за по два часа и на мен не ми е много драго да бутам по заледени тротоари и кишави улици, но на детето му трябва каляване. Даже два пъти ходихме да се пързаляме с шейната в парка на ТУ.

За Верея направо нямам думи. Ние ползваме домашно кисело мляко.

# 74
  • Мнения: 493
Преместиха ни в боксовете при бебетата(до 6м). Сами сме в една стаичка 1,5 на 3м. На походно легло,но поне ни спряха вливанията и вече не сме вързани на апарат с обсег 2м и най-важното - можем да излизаме на терасата. В понеделник ни местят в кардиологията.

Общи условия

Активация на акаунт