Кисело мляко-от кога

  • 1 044
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Дадох след година! Натоварва бъбреците, не намерих някаква основателна причина да избързам.
Но го давам като следобедна закуска, сутрин и вечер си е на Нестле джуниър, не ми е минавала през ума да сменя млякото за след годинка с него.



И аз дадох след година, първо защото АМ е в пъти по -доброто от кисело мляко и второ,че изобщо не го засища дори и с бисквити или с плод, давам го за разнообразие за закуска, но не замества АМ вечер   Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 410
Дъщеря ми е на почти седем месеца, но не бих й сменила толкова рано АМ с кисело мляко. Все пак сама си решаваш. За мен след годинка е нормално.

# 17
  • Мнения: 5 140
Отказа ми АМ около 11 месеца и започнах с киселото, добре и понесе и така продължаваме да си харесваме и до днес с голяма охота.

# 18
  • Мнения: 404
На моите дадох кис.мляко на 7м.Отрази им се добре и не ни създаде никакви проблеми.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз замених адаптираното с кисело на 7м., защото Ния просто не го искаше. Ако си пиеше адаптираното, щях да го давам до 9-10м.


Абсолютно същото.
Гери отказа адаптираното на 6 м. Мина на кисело...на година и малко го отказа изцяло...чак след 3 години взе да го харесва пак.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Давам кис.мляко след като навърши 9 месеца.

# 21
  • Мнения: 2 673

копирах си едно старо мнение -

" ...относно млечно -киселите бактерии те имат силно антимикробно действие - потискат размножаването на вредните микроорганизми в храната и червата, подобряват храносмилането, засилват имунитета , предпазват от поява на рак, понижават кръвното.....
Затова киселото мляко е ПОЛЕЗНО! то и др.киселомлечни продукти се отнасят към т.нар. пробиотици- продукти ,които съдържат живи микроорганизми с полезен за здравето ефект! "

# 22
  • Мнения: 1 512
Аз лично изчаках с даването на кисело мляко поради факта, че като малка съм правила реакция към белтъците в млечните продукти. Дадох за първи път едва когато Кристина беше на 1 г. и 2-3 месеца- основно за следобедна закуска с плод или бисквити.
Това, че други са давали и по- рано и не е имало реакция, не е достатъчен мотив и аз да давам. Същото важеше и за прясното мляко.

# 23
  • Мнения: 14 133
След като навърши 1год.

# 24
  • Мнения: 1 427
Дадох кисело мляко около 7м. ,но не съм замествала АМ.давам го като следобедна закуска с плод и бисквита Peace

# 25
  • Мнения: 1 149
 newsm51Благодаря на всички мами за съвета ,за мен вашето мнение е много ценно txtloves

Общи условия

Активация на акаунт