Намерих телефон,но....

  • 12 256
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
tweety_misheto, аз си изгубих гсм-а в края на ноември. Не е скъп, не е кой знае какво, но имаХ 2-3 сантиментални фотки и още толкоз клипчета. За тях ме е яд.
Питай дознателката, как точно се процедира, за да ти търсят телефона.
Аз реших да не се занимавам, едно, че не е скъп и 2-ро, как мога да ангажирам институция да ми търси загубена от мен НЕскъпа вещ, когато има толкоз много изчезнали хора, примерно. Да, винаги мога да кажа - откраднаха ми го. Не посмях обаче.


По основния ти въпрос не знам какво да ти кажа. Дано не те глобят с максимума.  Praynig

# 16
  • Мнения: 45
що не се оправда с това че си купила втора ръка отнякъде,за по ниска глоба де.

# 17
  • Мнения: 245
Защо да лъжа , моята съвет е чиста не съм крадла , да сгреших че го задържах мога да се извиня и на собственика на телефона , просто когато го намерих си помислих"ей и аз да имам нещо хубаво"и заслепена от това го задържах.втори път тази грешка не...но лошото е , че сега докато свърви това досъдебно и ми кажат колко ще ми е глобата , се печа на бавен и мъчителен огън Tired

# 18
  • Мнения: X
Потресена съм, че полицията се е задействала. Преди години от паркинга на Метро ми откраднаха чантата от колата докато прибираме покупките в багажника. Вътре имаше два телефона, лични документи, дори сравнително скъп (тогава) дигитален органайзер. Ходих, писах жалби - и нищо. Имах близки тогава в мобилните оператори, та по ИМЕИ кода стана ясно, че единият от телефоните се ползва. Казах това на дознателя, а той само се "удиви" - Ха, как така са ви дали тази информация? На нас не я дават  ooooh!

Просто ми стана ясно какъв усилен труд кипи по моя случай и така и не се обадих повече, а и те не ме потърсиха. Моят баланс изгубени-намерени е силно в посока "изгубени". Само веднъж намерихме телефон със съпруга ми, обадихме се на "татко", за да намерим собственика и си определихме среща. Таткото беше толкова силно зарадван, че много настояваше да ни черпи ракия, едва отклонихме поканата  Crazy

# 19
  • Мнения: 45
е сигурно ако не бяха те открили щеше да си го "задържиш" още мааааалко,като си толкова чиста и ти е гузно плати доброволно максималната сума и да не се печеш бавно и мъчително,кво толкова

# 20
  • Мнения: 2 786
Аз върнах телефона още в момента , в който ми се обадиха от районното.знам , че сте прави че не хубаво да се задържи нещо чуждо , но никой ли няма да се изкуши ако намери нещо което му трябва в момента,това направих и аз и да съжалявам ефент няма да има , просто повече нищо и да видя не го пипам

Не е лошо да се изкушиш. Лошо е да се поддадеш на изкушението вместо да му устоиш. Хубаво е, че си си взела поука от случая. Така ще си спестиш разправии другия път.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Чудя се на кого ли е този телефон? Ако обикновен човек изгуби GSM-a си и сигнализира му се смеят в районното  Tired.

Иначе съм на мнение, че подобни изкушения са недопустими...адски е гадно да си затриеш телефона.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 742
Чудя се на кого ли е този телефон? Ако обикновен човек изгуби GSM-a си и сигнализира му се смеят в районното  Tired.

Иначе съм на мнение, че подобни изкушения са недопустими...адски е гадно да си затриеш телефона.

Сигурно е на някой полицай. newsm78. Затова толкова информация имат.

# 23
  • Мнения: 245
Невярвам да е на полицаи , може сме малък град и затова по-лесно се е получило.или са имали по-малко случей и бързо са решили този.те ми се обадиха по  телефона да ми кажат , не са идвали до вкъщи полицай.аз отидох там и дадох показания , додах  и телефона това беше
Телефона по-скоро е бил на момиче...имаше розово по него и снимки на известен певец(няма да спомена кой)едва ли мъж би си слагал идол за тапет на тела.

# 24
  • Мнения: 5 173
Аз също бих го върнала. Губила съм скъп телефон, с мн голяма сантиментална стойност за мен тогава, който ми беше върнат след 2 месеца. Още продължавам да споменавам с добро човека, който ме издирваше, а беше преди 4 години...

# 25
  • Мнения: 621
Авторката, не се обвинявай след като вече е станало, просто си вземи поука.  Peace

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 09:44 от Viktoria09

# 26
  • София/Варна
  • Мнения: 59
На 1 август 2011 год. влязоха крадци у нас докато спя и ми отмъкнаха лаптопа, 2 телефона, бижута и прочие.. След дълги обяснения, молби и жалби в РПУ-то, дознателката ми обеща, че ще ми върне телефоните.. И наистина един месец по-късно единия ми телефон си беше в мен.. Вмомента точно с тези ИМЕИ номера никак не е трудно да се открият загубени телефони.. Дознателката ми обясни много точно как става номера.. Според мен просто попаднах на човек, който видимо си върши работата! И да поясня, че нямам роднини полицаи и т.н.
Авторката, разбирам, че си се изкушила, но наистина най-правилното в случая е било или да го върнеш на човека, или да го предадеш в районното..
П.С. Да не помислите сега, че съм тука някоя, дето ви агитира да вярвате на БГ полицията. Напротив!!!

# 27
  • Мнения: 245
Нищо чуждо не пипам или го взема връщам , мноооого голяма поука си взех наистина.

# 28
  • Мнения: 162
Не мисля, че полицията е служба за издирване на загубени вещи? Ако си загубите чадъра пак ли в полицията?

# 29
  • Мнения: X
Има известна разлика между "изгубени" и "откраднати".

Общи условия

Активация на акаунт