Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Даа, танците са целодневно в програмата на Павел, той е пристрастен към музика и танци. "Крила баба" звучеше денонощно по едно време. От нея и на мишката беше започнал да вика баба, но не сме я играли с ръце. Трябва да го направим. Играем "Дай бабо огънче", "Тиганички", "Хей ръчички", "Пеят, скачат палците", броим пръстите на ръцете(любимото му е де(две)).  Слагаме столове по средата на хола, с един по-малко, от броя хора и ги обикаляме(батко му пее една песничка за войници) и като каже: "Седни!" Всеки се стреми да седне на стола, а един остава без стол. Напоследък обича да сложи нещо на земята и да го прескача. Подаваме или ритаме топка. Вече хваща много добре с 2 ръце. Намерих и разни стихчета и песни от нета и форума, но сега нямам време, по-късно може да споделя и тях!

# 46
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Какво представлява играта "Балонът се надува"  Blush?

# 47
# 48
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
 Laughing Мерси!

# 49
  • Мнения: 39
Здравейте,
Запис и от нас. Позагубих се ама предполагам , че ми прощавате. Не ми остава време , готвя всеки ден , че дори и по две ястия. Намерих добър начин за укротяване - имам профил във Ви бокса и съм сложила в колекция детски песнички . Пускам ги когато видя, че положението става напечено, почват да танцуват и се залепят на екрана да ми  показват картинките. Виктор ми се събужда нощем да пие вода по няколко пъти, като жаба е .
Ох ще лягам , дано ми остане време да пиша по нататък.
 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524 smile3524
! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

# 50
  • София
  • Мнения: 161
Привет и от нас Outta Joint
Али отново е вкъщи - хрема и кашлица, нямам думи. Откакто тръгна на ясла не е оздравявала, а вече сменихме 3-4 вида капки за носа и още толкова сиропи. Вчера отидох при друг педиатър (естествено си платих, като поп) . Жената ме попита дали сме вземали секрет от носа, а нашата изобщо не се е сещала. Написа една рецепта за 30 и няколко лв . После и аз отидох, хайде и на мен една рецепта... Дано да се оправим вече, че много дълго се влачим.
Моята сесия почти приключи, остана ми само един изпит - на 25 и после малко релакс. Не съм предполагала, че е такова напрежение #Crazy .
Хайде ако има болнички им пожелавам скорошно оздравяване Hug

# 51
  • Мнения: 1 561
Привет и от нас,
в болничен съм и затова имам време и за отчет.
Мади вдигна темп преди 2 дни и си останахме вкъщи. Долен последен кучешки е пред пробиване и ни оцветява картинката с ревове нощем и кисело настроение. Оченцето и то набира секрети и е зачервено, та така. Днес пак ще тичам до докторката да видим дали да продължаваме с това лечение.
Иначе с работата съм ок, навлизам и ми е приятно все още, но работно време до 18ч не ми е гот. Не остава време за нищо, за 1-2 ч вкъщи докато се обърна и станало време за лягане.
Но така ще бъде, за съжаление докато не приемат закон за майките с малки деца и работодателите да нямат право да отказват намалено работно време за тях!

Хубав ден на всички и много целувки!

# 52
  • Мнения: 4 066
И аз драсвам, че съм у дома с двете, Теа днес се събуди с хрема и болно гърло.

За намаленото работно време - има приета промяна в Кодекса на труда, според която можеш да заявиш подобно желание и работодателят е длъжен да го разгледа. Разбира се, такава уговорка се отразява и на заплатата. Друг е въпросът колко от работодателите са склонни да зачетат такова искане, защото за момента имат право и да не го зачетат. Да се надяваме, че нещата ще се развиват позитивно в тази насока, и на мен ми е трудно със взимане, водене и пр. За момента съм се разбрала да си тръгвам два пъти в седмицата час по-рано, за да направим схемата с прибирането на Теа от едно място в центъра, Рая от друго място - тук (отдалечени на 25 км, все пак) и пътуването до Банкя. В схемата съм включила който се сетя. Тези часове ще ми ги удържат от отпуската. Както се казва, баба знае 2 и 200, за момента се оправяме криво-ляво.
Схемата с яслата ми е до болка позната от Теа, такъв стрес ми беше, че не ми се и мисли. Сега не сме приети никъде и по-добре, всяко зло за добро.

Да споделя как реших проблема с готвенето - готвя в събота и замразявам. Родих се, честно. Имам един 2-3 часов зор веднъж в седмицата и после поне това не го мисля.

# 53
  • С-я
  • Мнения: 37
Да споделя и аз как реших проблема си с готвенето: оказа се, че мъжът ми се справя повече от добре и му е приятно да се занимава той. Затова само от време на време аз правя по нещо на бързо. Всичко друго той прави (пу пу) Simple Smile

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Поли, твоето решение на проблема ми хареса повече от на Мартеа. Joy Joy Joy

Роси, скорошно оздравяване на Мадлен, както и на всички останали болни!. Hug

# 55
  • Мнения: 1 561
То голяма промяна  няма що, можеш да предявиш молба,, но работодателя не е длъжен да я уважи, а само да я разгледа го задължават...
Аз помолих, но ми беше отказано , защото не било колегиално спрямо останалите три- едната с деца 7 и 5 клас, другата 2 и 4 клас, третатат без деца все още.
За готвенето  и аз съм като мартеа- събота или неделя  сготвам 2-3 неща, а през седмицата ако свършат готвим аламинути и така.Не замръзявам още, но може и да пробвам като се поизпразни фризера!

Миме, много ти  благодаря! Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 293
Поли,блазе ти с такъв мъж. Grinning
Бързо оздравяване на Мади и Алекса,както и на всички други болнички!
Стаси,оздравя ли Крис?

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 22:51 от Nataliiiiiii

# 57
  • Мнения: 31
Здравейте!

След едноседмично стоене вкъщи с Крис, днес отново съм на работа. Чудно е работната ти седмица да започне в петък и да свърши в събота Simple Smile

Крис освен да поддържа 3 дни температура 37.5 - 38.1 , нищо друго нямаше. А да, и 2 дни диария.
Не знам на какво се дължеше и този път. педиатърката и тя нямаше идея. Странна работа са това вирусите (и то в комбинация с детска градина), но засега сме добре (мерси, че попитахте, mar4elka, Nataliiiiiii)

Като стана въпрос за работа и малки деца - с моя ръководител (който не е базиран в България, и който има виждане как стои въпроса с работеща мама и малко дете ), стигнахме до извода, че нито на фирмата ми ще съм полезна с оставане до късно, но мислене какво става с малкия, нито на самото дете. И тъй като работата ми е свързана освен с ежедневни срещи (които мога да отлагам във времето), така и с работа пред компютъра. Решението за мен беше - работа от вкъщи, когато малкия е болен и не ходи на ясла Тръгвам си от работа около 17 - 17:30h, и го взимам от ясла. Работното ми време по принцип е до 18:30, доработвам си вкъщи. Или след като го взема от ясла или след като го сложа да си легне. Е, не е най- приятното нещо да работиш в 22 часа, но пък няма как.
И въпреки всичко, за успокоение да вмъкна - колеги, недоволни от факта, че си тръгвам рано от офиса, но такива образи са навсякъде по всички работни места.

Та, исках да кажа, че в повечето случаи разговора с ръководителя / началника / шефа , би помогнал да се стигне до решение, устройващо и двете страни (стига и позицията която се заема да позволява, разбира се).

Бързо оздравяване пожелавам и аз на всички малки и по- пораснали.

# 58
  • Мнения: 931
И аз си мисля ,че разговор с работодателя най-малкото не е излишен. Аз в момента съм си шеф, но преди като работех на заплата, много пъти съм успявала да достигна до уговорки за нестандартно работно време, без дори да съм имала деца. Ако мен като работодател, ме помоли мой служител, бих се опитала да му вляза в положението, доколкото, разбира се, това е възможно. При мен с готвенето е по-лесно, че програмата ми е такава, че всяка вечер се прибираме към 20.00-.20.30, но поне през ден излизаме към обяд, така че сутрин имам време да сготвя за същия и следващия ден.Таткото уж обича да готви, даже преди Боил да се роди повече той готвеше, ама нещо напоследък му хареса да има готова манджа и не се сеща...

Исках да ви питам какви са ви ритуалите по приспиването. Има ли някое юнче, което е свикнало да заспива само в стаята си? Това спане/неспане вече ми е голям проблем. Покрай антибиотика премахнах нощното кърмене, и остана само едно сутрин. Обаче с премахването му нощите станаха ад. Буди се поне по 2-3 пъти, после не може да заспи по половин-един час и на това отгоре държи да му вися на главата докато заспи. Сам си лежи в леглото и си се наглася да заспи, но аз трябва да съм права до кошарата, дори на стол да седна не ми дава. И ако случайно не е заспал добре, след 10тина минути пак пищи (точно колкото аз да се отпусна в опит да заспя отново). Много е изтощително. На път съм да опитам да приложа cry-it-out метода, ама нещо и за това нямам нерви... Ще се радвам да споделите добри идеи.

# 59
  • Под липата
  • Мнения: 620

.....Исках да ви питам какви са ви ритуалите по приспиването. Има ли някое юнче, което е свикнало да заспива само в стаята си? Това спане/неспане вече ми е голям проблем. Покрай антибиотика премахнах нощното кърмене, и остана само едно сутрин. Обаче с премахването му нощите станаха ад. Буди се поне по 2-3 пъти, после не може да заспи по половин-един час и на това отгоре държи да му вися на главата докато заспи. Сам си лежи в леглото и си се наглася да заспи, но аз трябва да съм права до кошарата, дори на стол да седна не ми дава. И ако случайно не е заспал добре, след 10тина минути пак пищи (точно колкото аз да се отпусна в опит да заспя отново). Много е изтощително. На път съм да опитам да приложа cry-it-out метода, ама нещо и за това нямам нерви... Ще се радвам да споделите добри идеи.
Болна тема!  ooooh!
До преди един месец заспиваше в количката си, а аз я бутах напред-назад в коридора в продължение на часове. Бях на ръба да изтерясам. Не стига, че трудно и бавно заспиваше, ами и като заспи идваше ''чудният'' момент с местенето в леглото Twisted Evil и .... не рядко се будеше по време на операцията. После пак приспиване...и така, докато не полудях, тръснах го в кошарата и викнах баща му да се оправят Crossing Arms Очаквах истеричен плач, но мъжът ми се върна след 10 мин. и ми каза, че е заспал сам, с едното от зайчетата си.
 Аз бях  Shocked. Казах, че вече той ще го приспива, защото вече само мисълта за това ме докарва до истерия и, явно, на подсъзнателно ниво влияя и на детето, и то пощръклява като дойде време за сън. Не зная защо по рано не го накарах той да поеме съня  ThinkingДаже на мъжът ми му е приятно, а и ,може би, малкият има някакъв респект от баща си и не му прави номера. Имат си ритуал, който аз, колкото и точно да изпълнявам според указанията не действа, обаче.  Mr. Green
 Значи, като наближи време за сън му измиваме ръчичките, личицето, зъбките. Слагаме памперс, мъжът ми му облича пижамката и сядат на канапето и гледат филмче, докато аз приготвя млякото. След като му го направя, давам шишето на Боян и той сам си пие и гледа телевизия. Като е готов, татко му го носи в спалнята, слага го в кошарката и там му показва две от любимите играчки. Казва му да си избере едно другарче, с което да се гушкат и да спинкат заедно, светва лампата-костенурка и изгасят лампата на спалнята. После и той си ляга . За 20 минути е заспал. През това време, аз си оправям стаята, измивам шишето и се подготвям за сън. Като си легна аз , таткото става да си доработи, ако не е успял   Confused
 Обедният сън е обаче  Crazy Не заспива, когато аз изпълнявам ''ритуала''. Днес, например, не заспа, а му се спеше, чак две не виждаше, но не - то не беше тръшкане, не беше рев! Tired След 2 часа!!! приспиване се отказах и се върнахме в дневната, където вилня, рева, би се  ooooh! с мен, после и с татко си, отказа да яде и накрая в 19.30 му дадох мляко и с баща си се приспаха  Crossing Arms В 21.30 познайте кой се събуди ! Twisted Evil Пак рев, пак ядох бой, пак искане на мляко и сега пак се приспиват, дано да е за цялата нощ  Praynig
 Готвенето.... Споменах ли, че мразя да готвя  Mr. Green? Ако има дейност по неприятна от готвенето, то със сигурност е простирането при минусови температури на балкона  Laughing
Но..., налага се, за съжаление. Готвя всеки ден, още не съм на работа и за това мога да си позволя да се вихря в кухнята. Чакам да приемат Боян на ясла, че поне за него да не готвя.
 Като споменах ясла, момичета от Варна, на които децата вече ходят там, трудно ли ги приеха? Ние сме го записали от октомври и се надявам поне март-април да го вземат, че искам вече да се връщам на работа. От няколко места вече чувам, че приемът в ясла, що се касае за Варна ( то пък, щото в другите градове сигурно е лесно?  newsm78), бил много труден и докато приемат детето, то вече идвало време за детска градина. Чудя се, дали не закъсняхме със записването  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт