Обрив на бузката на бебчо

  • 3 311
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Бебето ти няма алергия към кравешки белтък.
Това е атопичен дерматит и задължително ще предпишат кортикостероиден крем Twisted Evil.
Дано бебето бързо да се оправи!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 742
Бебето ти няма алергия към кравешки белтък.
Това е атопичен дерматит и задължително ще предпишат кортикостероиден крем Twisted Evil.
Дано бебето бързо да се оправи!


Много често,първата реакция на лекарите е алергия към кравешкия белтък,а в много от случаите това изобщо не е така. И на нас по едно време ни говореха за това,сумати време беше на диета и даже тогава се беше уголемил проблемния участък.

# 17
  • Мнения: 15 379
Некомпетентният лекар при обрив на буза би казал, че това е АБКМ.
Опитният и знаещ - не.

# 18
  • Мнения: 14
Аз му спрях диетата, защото се запече от хипоалергенния Нан. Сега си хапва Лактана био и не забелязвам обрива да се е влошил. Забелязвам, че като се търка в плата на преносимата кошара много му се зачервява обрива. Вече не го слагам в нея.
Утре сме на преглед и не знам какво ще казвам на лекарката - дали да й кажа истината, че не съм спазила предписаното `лечение` или да премълча  Outta Joint

# 19
  • Мнения: 57
Синът ми имаше такъв обрив около устата точно в периода на захранване -по бузите и по брадичката. След много лутания с алергия към какво ли не се оказа, че причина е слюнката му. Точно тогава му поникваха зъбките, а и той имаше рефлукс и това допълнително е усложнило нещата. На него му помогна този крем, предписан от дерматолог  http://apteka.framar.bg/30062817/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5% … BB-#axzz1jiaaMBav.

# 20
  • Мнения: 25
Много зависи от обрива. Всеки лекар, както чета, казва различно. На нас също ни излизат обриви по бузите и всеки път като питам пед.какво да правя, тя казва нищо. Дори веднъж подметна,че може да е от белтъка на кр.мляко, попитах дали да спазвам диета като го кърмя и да не ям определени храни, тя каза не. Ако публикуваш снимка, може да имаш повече отговори и мнения. Или поне опиши какъв е точно обрива, може да е като нашия, който не лекуваме с нищо, тъй като така ни каза лекарката. Успех!

# 21
  • Мнения: 14
Бяхме при друг дерматолог, предписа ни Локоид липокрем 5 дни и цинков крем. Подобрение има, но да видим дали ще е трайно.
Силно се надявам да се справим!

# 22
  • Мнения: 386
Сина ми е с дерматит.
И аз в началото мазах с какво ли не, но не и с крема,който ми беше дал кожната (Адвантан).Даже и Фенистил капки не му давах.Ми съжалявам,ама още не мога да си го простя,защото точно след 2 седмици целия беше покрит с  рани.Ужасни рани.Не искам да ви казвам как се почувствах,когато лекарката ме пита защо не съм го мазала...
Както и да е. Кожатата на Даниел не се повлиява от храната.Повлиява се от материята,до която се допира кожата,и студеното време.От ваксините също.И аз съм била на диета - и нищо.Една много видна лекарка, специалист по детски болести ми каза,че всъщност тези обриви,причинени от храна са рядкост.
Важно е кожата на бебето да не е суха - тоест да е омазнявана често.Защото много сухата кожа също е предпоставка за поява на такива обриви.При нас има и наследствен характер.Бащата на сина ми също е имал дерматит като малък!  Peace

# 23
  • Мнения: 14
Да, понякога в стремежа си да ги предпазим, може да усложним положението повече.
На нас дерматоложката ни каза, че в нашия случай е гинетично и най-вероятно последната васкина го е провокирало.
Материята наистина влие. Избягвам вълнени и поларени дрешки, само памучни носи.
Притеснено ми е само дали няма да се появят пак сега като спра кортикостероида. Кожата гледам да не остава суха, постоянно я мажа с мехлема.

# 24
  • Мнения: 65
ние също имахме такъв проблем,но две мазания със бебешкото кремче на галафарм и до там ,а сега го мажа след всяка баня и вече си нямаме такива проблеми

# 25
  • Мнения: 14
Ох, не знам вече какво да правя. Бузките му пак пламнаха  Cry Имах надежда, че сме се преборили, но уви всичко се повтаря отново. Не виждам смисъл да мажа повече с кортикостероиден крем като ефектът е краткотраен и не се отстранява проблемът.
Сега ще поддържам кожичката и ще се надявам с идването на лятото да се оправим  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт