24 часа само за мен

  • 7 012
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 170
Не искам 24 часа, а 168 най-малко. Mr. Green Ще си почивам активно, ще се забавлявам. Може сама, може и с милото, но задълително извън вкъщи.

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 12:34 от antonia

# 46
  • Мнения: 581
Всяко лято ходя за по няколко дни на море или екскурзия само с приятелки без мъжа ми и детето.
Не ми липсва време само за мене си, защото винаги мога да изляза сама. Имам достатъчно свободно време, а също и добър съпруг.

# 47
  • Мнения: 7 914
...

Имате ли вие такава придобивка, имате ли възможност периодично да отделите 24 часа само за себе си.И как бихте се чувствали, какво бихте правили?Дали ще се поболеете от скука и от мъка, че не виждате любимите си същества , дали ще се заемете с отдавна отложени дейности, за които все нямате време, дали ще предприемете нещо шантаво, ще разпускате безцелно или пък ще се чудите какво да правите?
...

И инцидентно не ми се случва... Crazy
Но напоследък разбрах, че 24 часа, 48 дори, са ми прекалено малко. Трябват ми поне 5-7 дена. За да мога да се наспя и да ми останат още няколко дена. Така че хем да съм отпочинала, хем да все още да имам свободно време без да бързам -  т.е. почивам не само физически, но и психически.

Какво бих правила -  спане, четене на книга, гледане на филмче, излизане с приятелка, грижа за себе си...
Но ми е адски любопитно кога ще ми залипсва лудницата, която създават мъжете у дома Thinking

# 48
  • Мнения: 2 674
Бих се запознала с нови хора. Много съм добра. Когато съм в тесен кръг имам чувството, че предразполагам хората да говорят за себе си. Всеки иска точно това-да каже историята на живота си. Обожавам да слушам. Задавам точните въпроси за да науча повече. Трябвало е да стана психотерапевт. Laughing

# 49
  • Мнения: 945
Цял ден ще гледам филми, цяла нощ ще чета някоя книга, ще си приготвя огромна купа със спагети и огромна салата краставици с копър. И ще си облека пижама(по принцип спя без такава) Mr. Green

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
От както съм родила си мечтая за такова нещо, но до сега не ми се е случило. И не виждам надежда скоро да ми се случи. Сигурно би било прекрасно. Да си правиш каквото си искаш, никой да не те дърпа за нищо, никой да не писка.... мммм рай.

# 51
  • Мнения: 1 629
Аз искам повече от 24 часа. Може би една седмица, може и повече. Няма да ми е мъчно за нищо и никой  Mr. Green

# 52
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Имайки предвид, че за мен няма нищо извън семейството и работата, то на практика всеки 24 часа са си за мен. Ако мога да се освободя от работа, то това е в името на семейството. Ако мога да се освободя от семейството, то това е за работа. Супер е.

# 53
  • Мнения: 4 841
През първите три години след раждането на сина ми, две неща ми изглеждаха като абсолютна химера - 8 часов сън без нито едно прекъсване, и 24 часа само за мен. В дадени периоди си мислех, че това никога повече няма да ми се случи, и беше обект на най-съкровените ми мечти  Crazy

Детето обаче порасна,  вече сме много по-мобилни и можем да се организираме в какви ли не конфигурации, така че гледаме общо взето да си го осигуряваме това "време за себе си" - и аз, и мъжа ми, че и детето (ходи на лагери). И какво се оказва - купон, релакс, и т.н., но в един момент започваш да чакаш с нетърпение да свърши, или ако ти се случва нещо супер приятно, звъниш на любимия, за да споделиш момента  Crazy

Та така - времето за себе си е ценност, когато човек не може да си го осигури. После може и да му досади в един момент.

Но понеже знам какво е да ти липсва, пожелавам го най-искрено и сърдечно на всички, на които засега им е в сферата на мечтите  Peace

# 54
  • Мнения: 2 457
Бих се запознала с нови хора. Много съм добра. Когато съм в тесен кръг имам чувството, че предразполагам хората да говорят за себе си. Всеки иска точно това-да каже историята на живота си. Обожавам да слушам. Задавам точните въпроси за да науча повече. Трябвало е да стана психотерапевт. Laughing
Да не си Риби? Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 178
Аз искам повече от 24 часа. Може би една седмица, може и повече. Няма да ми е мъчно за нищо и никой  Mr. Green
+1 А какво ще правя ? Стига съм правила нещо !

# 56
  • Мнения: X
Оооох миличките миличките те...
Аз всяка седмица имам 72 часа за себе си.
Ако някоя иска, мога да и гледам дятето един ден, да си почине...

 Hug

# 57
  • Мнения: 6 713
Аз искам една нощ да се спи нормално, и 7 часа ми стигат, само да са непрекъснати 7 часа! Twisted Evil

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Непрекъснатият няколко часов сън е лукс, който само майките на неспящи бебета оценяват Laughing Другите го приемат за даденост. Сега, когато вече децата ми спят, понякога си позволявам дори да се лиша от два часа сън, за да гледам филм примерно. А преди...След две години, в които не бях спала повече от два часа без прекъсване, сънят ми беше толкова голяма ценност, че буквално можех да пренебрегна жизнено важни неща като храна и баня, само и само да се гътна веднага след като и бебето е заспало, да не изпусна ценните минути Laughing

# 59
  • Мнения: 7 914
Непрекъснатият няколко часов сън е лукс, който само майките на неспящи бебета оценяват Laughing Другите го приемат за даденост. Сега, когато вече децата ми спят, понякога си позволявам дори да се лиша от два часа сън, за да гледам филм примерно. А преди...След две години, в които не бях спала повече от два часа без прекъсване, сънят ми беше толкова голяма ценност, че буквално можех да пренебрегна жизнено важни неща като храна и баня, само и само да се гътна веднага след като и бебето е заспало, да не изпусна ценните минути Laughing

Въпреки недостига на сън, съм оставала будна до 2-3 през нощта -  само и само да се насладя на тишината.
Е, на другия ден горчиво съжалявам, но... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт