Туба и Джансел, "Запленяваща сърцето" (Gönülçelen) и след това - Тема 147

  • 31 817
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 036
Цитат

Цвети, само аз ли не го виждам?  newsm78

# 91
  • Мнения: 2 116


И до днес не мога да си обясня, защо Мурат използва този шал, за да завърже очите на Хасрет, когато и подаряваше грамофона newsm78

Надин, не си спомням да сме обсъждали подробно този въпрос...който определено е много любопитен... Peace

Гледах няколко пъти моменти от първите епизоди, както и сцената в 17-ти еп. с шалчето...
Все ми се струваше, че има разлика в нюанса на цвета...макар и малка... newsm78
Но, май е едно и също... Peace

Според мен има пет възможности:
1.Никой от екипа по костюмите и атрибутите не е предполагал, че ще се заформи група от запленени, които ще наблюдават всеки един детайл, като под лупа...
2.Сценаристите са решили, че емоциите и усещанията от самата сцена, от онова какво води тя ще предизвика интереса и вниманието на зрителя, не конкретно шалчето, цвета и останалите аналогии...
3.Ако се позамислим, може и да се намерят някои връзки с това което се случваше с Мурат...
Шалчето бе единственото, което му бе останало от Селин...
Но то носеше в себе си не само спомена от Селин, а и частици от самия Мурат, от неговото разбиране за любовта, връзката между двама души, отношението...
Като онази част от миналото, макар и болезнена, без която го няма настоящето и бъдещето...
Изобщо може много да се разсъждава в тази посока...
4.Неслучайно цвета е такъв...може да се потърси и връзка в тази линия...какво се случи със Селин и какво предстоеше да се случи и с Хасрет, е за Хасрет не в буквалния смисъл...
Ето какво намерих за цвета...
Онзи красив нюанс на розовото разположен някъде между ледено розово и лавандулово лилавото е така нежен, женствен и красив, но едновременно не лек за комбиниране...
5.Възможност и вариант, който изключва предходните четири... ама, не мога да го предположа какъв е, освен, че може да го има...  Wink

В крайна сметка, сцените е това шалче бяха много ефектни...добре се открояваше и на цвета на роклята на Хасрет онази вечер...

Последна редакция: сб, 14 яну 2012, 22:44 от margita9

# 92
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 93
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Цитат

Цвети, само аз ли не го виждам?  newsm78

Линка, взех го от фейса и се върнах пак да го търся  newsm78 и там също е така, може би сайта от който е взето нещо почива, знам ли, ама се надявам да се покаже пак.  Peace

# 94
  • Мнения: 2 116
Марги,  Heart Eyes аз като виден скептик,  hahaha  смятам, че стайлингът зависи в повечето случаи  от рекламодателите. Но се надявам също, да са взели в предвид и душевното състояние на героя. Мисля така, защото си спомням изсветляването на цветовата гама на дрехите на Оджата, след разваляне на годежа.  Peace




О, Линка, разбира се, че това не е за пренебрегване, като възможност. Peace

Аз, нали си мисля, че това в сериалите е и някакъв художествен продукт, не само начин да се завъртят едни пари с цел да се увеличат...newsm78 Joy

# 95
  • Мнения: 4 535
 

 

Онур във филма Denizden Gelen, сниман в Бодрум и реката Далян /дето ни я описа Баги/,  през 2009г.

# 96
  • Мнения: 0
Момичета, подскажете ми в коя серия Хасрет пя онази песен на сцената
с взетата назаем рокля от Берин?
Песента, на която Мурат оджа прослушваше за концерта още от 1 серия.
Аз нали номера не помня, пък и защо ли ми е, ама искам да си изгледам момента. Heart Eyes

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 40
  Аз съм на мнение, че шалчето е друго- цветът е по- светъл, пък и си мисля, че едва ли шалчето, навяващо лоши спомени в Мурат, той ще поиска да сложи на Хасрет в един толкова щастлив момент-подаряването на грамофона след триумфалния концерт.
   По- скоро бих помислила, че е и недоглеждане на екипа.
    Едва ли са мислили толкова задълбочено- това може  нашата Марги   love001  love001

# 98
  • Мнения: 2 116
Момичета, подскажете ми в коя серия Хасрет пя онази песен на сцената
с взетата назаем рокля от Берин?
Песента, на която Мурат оджа прослушваше за концерта още от 1 серия.
Аз нали номера не помня, пък и защо ли ми е, ама искам да си изгледам момента. Heart Eyes

Фенче, заповядай! Hug
6-ти епизод...

http://gonulcelenbg.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%95%D0%A0%D0%98%D0%AF%206

# 99
  • Мнения: 4 535


Днес и арабите се измъчиха с мъките на Мурат Grinning  Joy

# 100
  • Мнения: 0
Може ли циганка да се превърне в ИСТИНСКА ДАМА от Турския елит ?
  В Бг -Софи Маринова  е харесвана и успешна - може ли да е  прототип и наистина ли някой приема приказката за нещо възможно и реално?

# 101
  • Разград
  • Мнения: 8 243
Джевдет и Ойку в "Градчето".


# 102
  • Русе
  • Мнения: 6 503
И един колаж в малко приказен стил.  Hug

# 103
  • Мнения: 0
Момичета, подскажете ми в коя серия Хасрет пя онази песен на сцената
с взетата назаем рокля от Берин?
Песента, на която Мурат оджа прослушваше за концерта още от 1 серия.
Аз нали номера не помня, пък и защо ли ми е, ама искам да си изгледам момента. Heart Eyes

Фенче, заповядай! Hug
6-ти епизод...

http://gonulcelenbg.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%95%D0%A0%D0%98%D0%AF%206

Знаех си аз, че и на сън да те бутнат ще знаеш номерата на сериите, отличничка си ни ти!
Благодаря ти!    bouquet

# 104
  • Русе
  • Мнения: 6 503
И един колаж с Джансел  Hug

Общи условия

Активация на акаунт