Януари вече вее, а септемврийче пее ли пее!

  • 26 547
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 0
Аз залагам, че в случая на Джадет вината е в работодателя й. Като гледам залозите вървят 2:10, с pavpb ще разделим голямата печалба  Wink

Намам време да дрънкам повече глупости, че трябва да приспивам бебе на ръце

Топли  Hug за всички

# 631
  • Мнения: 1 056
Абе не знам дали Рада и Георги са родени един за друг ,ама като взема голямата коприва и така ще им нашаря дупетата ,че само на колики ще ми стане  Mr. Green LaughingМалее мами вече ме избива на лудост Rolling EyesДнес  положението е добре ама знам ли в 16 какво ще е .Гадното на тези късни колики ,е че децата са големи и не е като 3 килца бебе да го гушнеш и да топлиш до тялотот си .Вече  рита с крака,блъска с ръцете ,дере по лицето,  то е нещо страшно.А ти си отчаян и безпомощен да му помогнеш  SadЕвитка, като каза килца аз така съм се изпила в лице ,че комшийката ме пита от колко дни не съм спала .А малчо си спи даже  е  по спокоен ,но следобедните часове стават ад.Спирам за това да пиша .
Климс, честита месечинка и приятно и успешно папкане на малка Никол Peace
Неци,браво на Маги ,че е била мъжко момиче  Grinning
Джадед,аз освен на тия гадове да им пожелая цял живот по 400 лв заплата да взимат и вечно на чуждите пари да завиждат друго не мога да направя  #Cussing out
Евитка,аз си признавам,че от две години като дават предавания за насилие над деца и домове за сирачета ми застава една буца на гърлото и изобщо не ги гледам. Sad
Аз вчера намерих идеално място без грам сняг за разходка -паркинга на Билла  Mr. GreenАма то широко ,чисто ееее благодат .Вчера завъртях Жоренце 20 пъти , после пазар и айде вкъщи .Ама  пред блока като Сахара и количката на ръце съм пренасяла  ooooh!
Валери,нещо не ни споделяш размислите на глас на твоя Ивчо  Laughing Heart Eyes
Мишлето  нещо не пише  LaughingСигурно така е заслабнала ,че седи по цял ден пред оГНедалото и се възхищава на тъъъънката си осанка  hahaha

Последна редакция: вт, 31 яну 2012, 12:00 от diana_val4eva

# 632
  • Мнения: 270
Днес съм вечното присъствие ,не че съм я сколасала-откровено ме мързи Whistling.Нямаме топла вода щото с тея полярни температури колектора ни замръзна  #Cussing out #Cussing outи сега се връщам в средновековието с тенджерите ,бързоварите и прочие.На всичкото отгоре съм мръснааааааа,аххххх как мразя да съм мръсна и да ми е мръсноооо ужас Sick.На всичкото отгоре днес така се отплеснах в захранването че нагуших бебока ,тя отваря уста и аз пъхам ли пъхам.Сега чакам пъпки Praynig.Сутринта пък натиках биберона в устата на 7 годишната ми дъщеря Crossing Arms-леле голям заплес съм и всичкото това защото съм мръсна.Сега срам несрам ще ходя в една приятелка да се окъпя.Имам и въпрос към вас бебетата ви обръщат ли се от корем по гръб?

# 633
  • Мнения: 2
вал-то, и аз снощи си мислех да ти напиша това, което Джадед ти е написала -
спокойно и не се притеснявай!
дори аз съм абсолютно в твоето положение, защото и ние сме тотално сами в чужбина;
ще се нагодиш, спокойно!

на мен най-любимите ми неща са да стана сутрин, да си направя кафенце и да се завърна в леглото да си го пия с кеф. също и  да си взема продължителен горещ душ и след това да си полегна в същото това легло - познайте дали това ми се е случвало в изминалата половин година Wink а дали толкова страдам Simple Smile

днес Сари е толкова миловидна и гальовна  Heart Eyes

климс, ние не се обръщаме въобще;

# 634
  • Мнения: 270
дана аз питам за обръщането защото прочетох за едни гимнастики-богааааамииии че те са бруталнииииииии.Хич не ми е ясно как това дете ще седне съвсем само на 6 месец ,и просто искам да си сверя часовника с вас.Вярно има бебоци които са много активни и доста напред с материала ,но моята Никол не е от тях явно.Педито ама хич го няма,според нея вече трябва да пълзи))))) и да маха попари сутрин))))

# 635
  • Мнения: 2
спокойно, явно си е строго индивидуално. спомням си, че някои бяха писали, че бебчетата спокойно се обръщат;
аз вчера говорих с моя позната тук, бебето и е седмица по-голямо от Сара, но е значително по-тежко - тя също не се обръщала и майката си мислила, че защото е тежка; но Сара, предвид, че още няма 7 кг, и тя не се напъва да се върти;

друго е, ако я сложа полу легнала, подпряна на някоя голяма възглавница - тогава моментално се е извъртяла на някъде;

# 636
  • Мнения: 354
Здравейтее,
Маминс, искам да ви питам след ваксините получавало ли се е червено топъл оток около самото боцнато около монета от 1лв и малко повече. Ако да, дали трябва да го лекувам. И на двата крака се появи 3-ти прием ни е до сега нямаше подобна реакция. Не ми се звъни на педито, че вчера бяха затрупани и сега сигурно пак.. Преди за реванол нещо ми споменаваха, но не го купих, защото Монко беше аларгичан и ме е страх. Т няма.
Evita_PeronskiБавачки насилници Cry, ужас, не съм го гледала , но настръхнах.
/Преди малко видях една снимка на сладко бебенце-прасенце и отдолу надпис "Ти ли изяде майка ми " беше в някаква поредица от смешни снимки, но на мен хич не ми стана смешно,като ми заседна нещо на гърлото една голяма буца мъка и даже насълзих очите.
 Същото ми се случи веднъж като готвех пиле и Монко ме попита: "-  А  сега как ще отиде при майка си? "По принцип винаги като си хване животинче и му казвам да го пусне за да ходи при майка си и , че на нея ще и бъде мъчно и той го пуска. В нас е донасял червеи, охлюви, калинки , светулки и всичко , което му е интересно, но винаги пасле ги освобождава/е почти винаги/
Обмислям като приключа кърменето да пробвам вегетарианство. Отдавна го имам като идея, но не съм сигурна дали ще мога.
Аз закъснях с подаването на декларациите, изпратих ги миналата седмица и сега незнам колко чакане ще има докато видя пари.
ХУбав ден от нас! И коликите са забранени ехо бебета Naughty
п.п Маги е 68см и 6300 седмица преди 5 мес. Обръща се от корем по гръб. Мноого мрази по корем и май затова отдавна се научи да се оттървава от тази поза.

# 637
  • София
  • Мнения: 30
Неси моята педиатърка ми препоръча да слагам памуче с риванол само, ако там, където е боцнато крачето се получи зачервяване с размер колкото монета от 1 лв. Памучето според нея трябва да се сложи не с лепенка( за да не опъва и да боли допълнително), а с бинт. При нас на всяко от трите поставяния се зачервяваше леко и аз слагах тампонче с риванол, но с лепенка. От приятелки съм чувала, че поставят на крачето тампон с малко мед или риванол с мед, но аз не съм опитвала, защото нали дават меда, че е алерген и не знам как ще подейства дори приложен външно.
Климс Ани също не се обръща. Тя мрази да стои по корем, но не се сеща, че трябва да се оттласне с ръчички. От гръб понякога се завърта почти по корем, но без да си обърне ръцете. За упражнения за подпомагане на обръщането и аз съм чувала, като целта е детето да разбере как точно да го направи. Ние като правим гимнастика и хващам външните ръчичка и краче и я завъртам до положение по корем и после обратно, но без да я насилвам по никакъв начин. Харесва и, но ако я оставя по коремче за по дълго от 15-20 секунди започва да се нервира и да вика.
Хубав ден от мен!

# 638
  • Мнения: 644
Ей, това дете май го е хванал поредния ревлив период  Whistling Едва го укротих.

jaded, дано се оправят нещата, макар че и аз подозирам, че вината не е в НОИ, а във фирмата ви.

Неци, и аз знам за риванол, а също така съм срещала да коментират и едни лепенки - Куулпач, идея си нямам какво представляват, но знам, че майки ги ползват именно след ваксини - лепят набоденото място. Вероятно имат някакъв охлаждащ ефект, съдейки от наименованието им.

Климс, и Андрей не е от особено обръщащите се бебета, знае как, но или го мързи, или не успява всеки път да си вдигне д-то.
А иначе на предната консултация питах педиатърката и тя каза, че ако до следващия път, т.е. когато ще е вече на 5 навършени месеца, не е започнал сам да се обръща, щяла да ми покаже как да му помагам и уча. Т.е. няма абсолютно нищо притеснително в това, че едно бебе още не се обръща.

Бягам, че мрън - мрън се събуди  Crazy

А, последно - има ли грипна епидемия в София? Чух по новините, че имало/щяло да има, така и не разбрах заради разни крясъци около мен. Питането ми е заради детските консултации.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 793
 Hug

Вики вчера осъзнато се обърна от гръб по корем. Голям борба беше, но успя  Mr. Green После спа час и половина, сигурно много се беше изморила  Laughing Иначе се обръща от корем по гръб от съвсем мъничка, но за мен това е неосъзнато...смисъл търкулва се...истинското осмислено въртене от корем по гръб ми се струва че беше по натам. Иво не го помня кога  newsm78 Но мисля че поне месец след като свикнат да се въртят от гръб на корем, когато си затвърдят това умение...тогава започва следващото  Laughing
neci Получавало ни се е зачервено и по-твърдо от ваксина, знам че може Риванол, но аз не съм слагала. Горе долу за ден се успокоява  Peace
Евита, само се моля да се успокои Рада, защото наистина вече сигурно не издържаш и физически и психически. Гушкам ви и дано днес да е по-добре  Hug
Джадет, и аз имах подобен проблем с НОИ, но по време на бремеността. Мислех, че няма как да е проблема в работодателя, който е една фирма към МОМН....но в крайна сметка се оказа точно така. Стискам палци бързо да се разреши проблема  Hug
И аз като Диди не мога да гледам предавания за сирачета и изоставени деца, за деца претърпявали домашно насилие и подобни.....просто не издържам наистина, за това не съм и гледала имаше някви Риалита за такива деца...но просто наистина не мога. Не буца ми застава на гърлото...ами не мога да си поема въздух и започвам да мисля ужасни, ужасни неща. Ядосвам се, плача и предпочитам да не си го причинявам, защото после дни на ред не съм на себе си. Иначе Евита, това клипче за прислужницата дето и бяха сложили скрита камера се върти отдавна във В-Бокс, и съм опитвала да го гледам няколко пъти, но никога не стигам до край. Абсурд..не мога. До колкото знам тази жена е осъдена на затвор  Peace Според мен обаче и е малко  #2gunfire
Диди, тука съм бре душо, ма толко съм отслабнала че нямам сили да пиша  Laughing Laughing Laughing Шега, сега отивам да ти пратя снимка на Виктория, да я покажеш на Жорето и ше видиш как ше му мине и коремче и сичко... Hug
Кокетка, много обичам гранд хотел Варна, особено бебешкият им басейн...който имам чувството че е 20-30 см  Laughing Идеален ще е за Андрейката  Sunglasses

Сега изчезвам, че Мрънч иска да си играем.....по скоро, аз  ще обядвам а тя ще ме гледа с интерес  Laughing А да сетих се, и тя доста си попръцква, и акото и започна да мирише по-друг начин...може би наистина е признак за готовност за манджа  Laughing

# 640
  • Мнения: 21
Ето го и краят на сагата НОИ: на всички, които вярваха в безгрешната институция и залагаха на нея, губите Simple Smile Преди малко получих обаждане, в което ме увериха, че документите ми са при тях и ще ми бъдат изплатени по най-бързия начин с извинения за забавянето. Ето че заплахите ми с министерства, президентсва и телевизии имаха ефект Simple Smile И понеже ми се извиниха, няма да пиша жалба, защото постъпиха културно. Сега остава да си чакам парите.

neci, и при нас се получи зачервяване и втвърдяване при третите ваксини, но минаха за няколко дни. Нищо не съм й слагала, но една приятелка е ползвала точно КуулПач, за които Кокетка е споменала и каза, че има ефект.

Миш, като описа обръщането на Вики, и Радина онзи ден водеше такава борба, смяла съм се с нея с глас Simple Smile По същия начин след това удари един дълъг сън Simple Smile Като цяло обаче не й е най-приятното занимание. По корем вече се задържа по-дълго време, но трябва и аз да съм там Simple Smile

Аз не само че такива предавания не гледам, ами и новините спрях: дажи и в нета не ги чета вече. Филмите също ги подбирам много старателно, искам само ведри, весели и позитивни неща да си пускам, че иначе жестоко се депресирам. Откакто родих съм станала супер сълзлива и сополива, от най-малкото мога да ревна, явно още ме друса хормона и не мога да се подтискам така.
Пък и имам опит в посещението на домове за сираци и ми е много болна темата с насилието над деца.

# 641
  • Мнения: 270
Джадет можело значи да се намерят документите,много ме е яд когато почнат да се правят на великани.ЕХХХХХХХ БЪЛГАРИООООО защо само ние сме така.Неси и при нас се зачервяват местата от ваксините и се подува,получава се нещо като топче и горе долу за седмица минава-слагам първия ден риванол.

# 642
  • Мнения: 5 940
Май не е за излизане, а? Вкъщи навън показва минус тринайсет. Вчера по обед беше далеч по-добре, стояхме близо три часа.
А и двете деца дават зор. Единият не иска да спи, а другият вече на лампата ще се качи от неизразходвана енергия Simple Smile
аз с НОИ никога не съм имала проблем, всичко навреме са ми давали.

# 643
  • Мнения: 2 231
jaded  радвам се че са се намерили документите  Laughing
Аз да Ви се оплача, каката се прибра болна от ДГ в петък с температура и много бързо развиваща се силна кашлица. В събота се разболя и бебката. В Неделя и аз, а сутринта чувам мъжо и той не е добре.  Cry
И трите вече сме на антибиотици. Трябваха ми повече от 2 дни да им сваля температурата (на бебката се въртеше межу 38.2 (след като съм й действала със температуропонижаващи) до 39.4  Shocked
Чак от снощи вече нямат Т, но и трите кашляме и се цифкави зверски.
Мисълта ми е в градините сега има много коварен грипен вирус и който може нека си погледа седмица-две каката/баткото вкъщи  Rolling Eyes
Иветка се обърна само веднъж на 01.01  Mr. Green  и после нищо..... до онзи ден. Сега се върти нон стоп, обаче само в едната посока, явно й е по-лесно. Grinning

# 644
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Привет и от нас. Бебка е още болна , няма оправяне. #Cussing out
Тези дни не е спряла да мрънка , Sick много е неспокойна и вечер.Дано да минава , че както сме и по цял ден вътре още по ужасно.
Хайде оплаках ви се. Whistling
Габи също не се обръща , прави опити , но не става още.
Всяко дете си е различно.

Общи условия

Активация на акаунт