Защо все Пенка от Сурлево?

  • 7 689
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Е, ти не би, ама има хора, които биха.
А има хора пък, които по никой начин не биха си кръстили детето Марчела, Елзбета, Франческа или пък: Виторио, Джордж, Маркус.
И това, че някой е избрал за детето си българско име не го прави нито прост, нито необразован, нито глуповат, нито ниско интелигентен.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз казвам Пенка от Зверино, по действителна личност от въпросното село.  Peace

И не бих си кръстила детето Пенка, Гинка, Ганка, Донка и прочее. Но не бих си го кръстила и Микаела, Анджелина, Росаура...

# 17
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ама вие сериозно ли си вярвате, че прочитайки "Пенка от Сурлево" сте в състояние да подходите без капчица предварителна нагласа (или предубеденост) за това какъв типаж се крие зад този израз? В този момент сте с чисто съзнание и допускате, че може да е простачка, но може и да е ядрен физик и да се занимава с благотворителност? Ако така мислите за себе си, то ... или чудесно се самозалъгвате, което не е добре, или сте нечовеци, което не знам дали е добре.

# 18
  • Мнения: 3 447
Ама вие сериозно ли си вярвате, че прочитайки "Пенка от Сурлево" сте в състояние да подходите без капчица предварителна нагласа (или предубеденост) за това какъв типаж се крие зад този израз? В този момент сте с чисто съзнание и допускате, че може да е простачка, но може и да е ядрен физик и да се занимава с благотворителност? Ако така мислите за себе си, то ... или чудесно се самозалъгвате, което не е добре, или сте нечовеци, което не знам дали е добре.
Отскоро си във форума, затова  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 892
Лоана, то е ясно, че в Сусурлево няма ядрен институт, но на мен пък ми е чудно как ти не допускаш, че Пенка, която е родена в Сусурлево може да стане ядрен физик. Защо да не може?
Вече започва да ми се изяснява защо най-добрият кандидат за кмет на София според мен е възможно да е подценен - Прошко Прошков. Ей това ми е по-тъжно.

# 20
  • Мнения: 2 674
В Сусурлево има Академия. Wink Кеф ти Свободния, кеф ти онзи с гадната абревиатура. Много подценявате и сте предубедени.

# 21
  • Мнения: 2 448
Хората, които смятат, че няма разлика в градския и селския манталитет със сигурност не са прекарали много време на село. Тези дето нямат никакви предубеждения да кажат колко пъти са пили биричка в хогемага на село на лаф с местните. И не става въпрос дали са умни, глупави, добри или лоши, просто си има някакви характерни черти, с които се обрисува дадена общност.Всеки човек, колкото и да е уникален има доста прилики с групата, с която живее и принадлежи.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
разлика в манталитета може и да има, но в един и същ град/село има разлика в манталитета на отделни категории хора.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 332
Вече започва да ми се изяснява защо най-добрият кандидат за кмет на София според мен е възможно да е подценен - Прошко Прошков. Ей това ми е по-тъжно.
Joy Или защото за него бяха чували почти само южните софиянци -другите вярно се забавляваха с повторението в името му.

Да ви имам терзанията - дали Пенка от Тутракан, дали девойка-французойка, а може и просто кифла от МОЛа...изрази. Сега и на селски бей да се обиди някой, моля!

# 24
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Лоана, то е ясно, че в Сусурлево няма ядрен институт, но на мен пък ми е чудно как ти не допускаш, че Пенка, която е родена в Сусурлево може да стане ядрен физик. Защо да не може?
Вече започва да ми се изяснява защо най-добрият кандидат за кмет на София според мен е възможно да е подценен - Прошко Прошков. Ей това ми е по-тъжно.
Peace
Добре, че е имало и друга България, в която Стоянка от Церово е имала своя шанс да постигне това, което заслужава - http://www.vbox7.com/play:f6859974
Защото сега ПЕнка от СУрсулево явно по дифолт се възприема като второ качество човек. И нагласата е, че щом е ПЕнка от село, заслужава само мотика  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 10 332
Стига, де. Йорданка не е особено от котюр име, ама за кметица явно става.

# 26
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 По темата - и аз използвам подобни комбинации като имам предвид " непозната жена от непознато място" т.е. средностатистически гражданин от селски тип, който е далеч от достиженията на съвременния живот и рядко има възможност да се възползва от благата му  hahaha.

# 27
  • Мнения: 106
Стига, де. Йорданка не е особено от котюр име, ама за кметица явно става.
Какво ще рече котюр?

# 28
  • Мнения: 2 448
В един голям град може да има доста разлика и отделни категории хора, ама в едно село от 50 баби не мисля, че разликата между тях е от земята до небето. Това го казвам като имала много контакти със селски хора. Има по двама трима по изявени дето ги сочи за пример цялото село и това е. Младите гледат да избягат, защото ако Пенка от Су(су)рлево е ядрен физик примерно, със сигурност е напуснала селото отдавна , а не продължава да живее там.


Защото сега ПЕнка от СУрсулево явно по дифолт се възприема като второ качество човек. И нагласата е, че щом е ПЕнка от село, заслужава само мотика  Grinning

Със сигурност Пенка от село ако не е за мотика, това ще го разберат хората още само като я видят и проведат един разговор с нея. Не виждам използването на нарицателно за дадена категория хора защо да е проблем. След като то обрисува масата, а не изключенията. А общото в селата е, че хората си работят с мотики. Нито е обидно, нито нищо, но асоциацията село - земеделие и  скотовъдство защо да не е правилна? С какво да се асоциират селските хора? Казваш село и си представяш авангардна мода или високи технологии ли?

# 29
  • София
  • Мнения: 10 332
висша мода - haute couture
Стига, де. Йорданка не е особено от котюр име, ама за кметица явно става.
Какво ще рече котюр?

Общи условия

Активация на акаунт