Защо все Пенка от Сурлево?

  • 7 710
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Колибите
  • Мнения: 357
Каквото повикало, такова се обадило.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пене?

# 77
  • Колибите
  • Мнения: 357

Ако леля ми не беше покойница, щях да си кръстя дъщерята на нейно име.
Не съм кръстена Пена, за което съжалявам.

А върви да си легнеш, да се наспиш и да станеш с правилната част на тялото нагоре.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Колко си любезна.
Само да си потърся вълнените чорапи. За таратор е още рано.

# 79
  • Колибите
  • Мнения: 357
Колко си любезна.
Само да си потърся вълнените чорапи. За таратор е още рано.
newsm03  bouquet

# 80
  • Мнения: 75


Ми патетично ти е, защото не се казваш Пенка. Друго е да се ползва да кажем Деси от Варна или Валерия от София. Но не би!!! Много все още живеят с илюзията, че името определя степента на задръстеност. Това ще да е причината да нямам Марче, а Марчела и вместо Радко Ричард и да не се живее на село, а във вмирисаната панелка на града.

# 81
  • Мнения: 11
Хората, които смятат, че няма разлика в градския и селския манталитет със сигурност не са прекарали много време на село. Тези дето нямат никакви предубеждения да кажат колко пъти са пили биричка в хогемага на село на лаф с местните.

Всеки път почти, когато отиваме в селото  Mr. Green То е малко, постоянно живеят около 15-20 човека и преди години беше пусто. Но в местния хоремаг - кръчма сме се черпили за бебета, сватби на внуци, правени са и  помени, разбира се пак с ракийка или биричка. Обичаме да общуваме с бабите и дядовците. Много са искрени.

# 82
  • Колибите
  • Мнения: 357
Хората, които смятат, че няма разлика в градския и селския манталитет със сигурност не са прекарали много време на село. Тези дето нямат никакви предубеждения да кажат колко пъти са пили биричка в хогемага на село на лаф с местните.


И аз така.
А бе, където има хапване и пийване в умерени за духа и тялото количества и позволими за авоарите ми цени, съм там Joy.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 957
Бе, леля ми е Пенка и е от едно софисйко селце, но е цигуларка. Като видя някъде Пенка от Немайнезнай и правя асоциация с нея и ми става едно такова нелогично; за това беше темата.

На леля ти нито ѝ пука за името, нито за софийското селце, щото просто се казва Пенка и е от там, откъдето е. На нашата "Пенка от Сусурлево" ѝ е мъка.

# 84
  • Мнения: 11
Няма никакво значение в каква мизерия, но пък в София, живее Радка от Дружба 2. Важното е, че и двете й дъщери носят хубави, благозвучни интернационални имена, които ще се съчетаят перфектно с бъдещата чуждоземна фамилия на съпрузите им /защото, няма спор, те ще живеят в чужбина, ще се омъжат за чужденци и за тях няма да говорят, че са Радка от Дружба 2, а Изабелла от Харлем, или пък Франческа от Бока/. Те, дето се вика, дори и в Дружба 2 да си останат и така да станат три поколения в двустайната панелка, пак добре ще звучи в съчетание с фините им имена, които не затрудняват чужденците да ги произнасят.
Пена от Сусурлево е съвсем друга мая. Тя е проста, защото и името й е просто. И проста ще остане, защото живее в просто село. Дето се вика, тя дори няма да се сети да си кръсти детето с някое име, че да е удобно за произнасяне както в испаноезични, така и в англоезични държави. Тая Пена, дори и да се сети за това, ще пропусне, че има и много немскоезични държави, мда, и няма да съобрази тая тънкост. Та на детето й ще му се смеят в Германия, та направо ще го попилеят от подигравки.

Сарказма ти е изключително точен, радвам се, че има хора с твоето мислене, хора за , които няма нищо смешно и грозно в това да харесват и да не се срамуват да носят българските си имена и корени...   bouquet
Същите тези Пенки, Цонки, Станки, Ганки и Йорданки от селата са работили и работят, отглеждали са и отглеждат продукция за да могат дебелите префърцунени прости "гражданки" Изабели, Стели, Николи, Сияни, Елизабети, Ричардовци, Дейвидовци и други с куп западни"финни" именца да пълнят търбусите си и да раждат с мозъка си мисловни изпражения.
Народ, който се срамува от идентичността си и не съумява да я съхранява и уважава, заслужава съдбата си на беден помияр!!!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Боже, колко патос, колко драма!
А Изабела и Ричард от Драгалевци дали биха се разменили с Пена и Груйо от Сусурлево?

Защото Сусурлево не е местообитание, а мироглед. Това е за тези, които още не са разбрали. Същото се отнася и за Пена и Груйо.

# 86
  • Мнения: 135
Зеринтия, приличаш ми на обидена от гражданите селянка. Защо така грубо и настъпателно?

# 87
  • Мнения: 4 841
Зеринтия, поеми дъх, брой до 50, и после напиши как се казваш. А аз като добро другарче-съфорумче обещавам, че никога повече няма използвам името ти в позорящи словосъчетания   bouquet

Апропо, Дейвид и Ричард са мъжки имена, няма как да са имена на префърцунени гражданки.

# 88
  • Мнения: 11
Зеринтия, поеми дъх, брой до 50, и после напиши как се казваш. А аз като добро другарче-съфорумче обещавам, че никога повече няма използвам името ти в позорящи словосъчетания   bouquet

Апропо, Дейвид и Ричард са мъжки имена, няма как да са имена на префърцунени гражданки.
Мъжки имена са вярно, но тук може да ги прибавим към префърцунените граждЯнки,  защото много феЙшъно и готЯно звучи Ричард Груев и Дейвид Христов.... Joy
Дефакто не съм родом от село(за мое съжаление, поне щях да живея в по-чиста среда)
Не нося нито едно от изброените имена, въпреки всичко не ми харесват изкуствените напъвания да се правим на такива, каквито не сме.
Поздрави..   bouquet Joy

# 89
  • Мнения: 6 365
Лоана, то е ясно, че в Сусурлево няма ядрен институт, но на мен пък ми е чудно как ти не допускаш, че Пенка, която е родена в Сусурлево може да стане ядрен физик. Защо да не може?
Вече започва да ми се изяснява защо най-добрият кандидат за кмет на София според мен е възможно да е подценен - Прошко Прошков. Ей това ми е по-тъжно.

Щото тогажа щяха да я представят като Професор Драганова, например, Пенка Драганова, със скромен произход, но големи постижения.

Ако все още се представя като Пенка от Сусурлево, значи е постигнала толкова, колкото е името й.

Общи условия

Активация на акаунт